Yurtdışında Staj Nasıl Bulunur?


187
187 points

Yurtdışında staj yapma düşüncesi, kariyerinize uluslararası bir boyut katmanın ve kişisel gelişiminizi zenginleştirmenin heyecan verici bir adımıdır. Coolworks.com, Goabroad.com, Wayup.com, Idealist.com ve Studentsgoabroad.com gibi anahtar platformlar, yurtdışında staj yapmak isteyenler için muazzam fırsatlar sunmaktadır. Bu siteler, Amerika’dan Güney Afrika’ya kadar uzanan geniş coğrafyalarda, çeşitli sektörlerdeki staj olanaklarına kolay erişim sağlar. Sadece kariyerinizi ilerletmekle kalmayacak, aynı zamanda farklı kültürlerle etkileşimde bulunarak unutulmaz bir deneyim yaşayacaksınız.

Herkese yeni bir haftadan selam! Eminim ki hepimizin aklından en az bir kere de olsa yurtdışında mı yapsam zorunlu stajımı veya staj için yurt dışında nasıl fırsatlar mevcut acaba soruları geçmiştir. Bende bu sorulardan yola çıkarak bu haftaki yazımda sizlere yurt dışında staj yolculuğunuzun kapılarını açacak bazı websitelerinden bahsetmek istedim. Eğer hazırsanız hiç uzatmadan başlayalım!

Coolworks.com nedir ?

Coolworks.com nedir ? Bu site gerçekten yaz dönemi süresince birkaç aylık staj imkanı arayanlar için bir harika. Siteye şöööyle bir göz atarsanız göreceksiniz ki genelde dışarıda olmanızı gerektirecek fırsatlar sunuluyor. Amerika veya Kanada’nın ulusal parklarında, doğal güzelliklerinde veya müzelerinde bir yaz geçirmek istiyorsanız o zaman bu site tam size göre diyebilirim.

Goabroad.com nedir ?

Goabroad.com nedir ? Bu harika site sadece staj imkanları sunmakla kalmıyor aynı zamanda öğrenciler için gönüllü çalışma fırsatları, burs imkanları, eğitim ve iş olanakları da sunuyor. Belirli bir kıta aklınızda yoksa ve hayatınızda birkaç aylık sürecek bir değişiklik arıyorsanız bu sitede Güney Afrika’dan Avrupa’ya kadar uzanan harika fırsatlar bulabilirsiniz. Pek çok popüler alanda, mesela hukuk, tıp ve işletme gibi iş olanakları da bulmak ve uluslararası bir deneyim yaşamak mümkün.

Wayup.com nedir ?

Wayup.com nedir ? Kariyerine yeni başlayanlar ve keşfedilmeyi bekleyenler için bu sitenin gerçekten kaçırılmaması lazım bence. Amerika’da staj, ücretli staj ve yaz stajı bulabilirsiniz. Unilever, Nielsen, L’Oreal, Johnson&Johnson, Disney, Starbucks gibi dünyaca ünlü şirketlerde açık pozisyonlar bulabilir; biyoloji, bilgisayar bilimi, mühendislik, moda, mimarlık, hemşirelik, ekonomi gibi alanlarda New York, San Francisco, Chicago, Denver gibi popüler şehirlerde çalışabilirsiniz.

Idealist.com nedir ?

Idealist.com nedir ?, IdeaList’te staj fırsatlarından çok çok daha fazlası mevcut diyebilirim. Ara yüzü pek çok sekmeye sahip, bu sekmeler arasında yurtdışındaki üniversite programları, stajlar, iş fırsatları, gönüllülük çalışmaları gibi geniş bir yelpaze bulabilirsiniz. Mental sağlık, küresel ısınma, çevre sorunları gibi pek çok konu üzerinde çalışan şirket ve kuruluşlarda iş veya staj fırsatları bulmak mümkün.

Studentsgoabroad.com nedir ?

Studentsgoabroad.com nedir ?, Yurtdışı staj fırsatlarının yanı sıra öğrenciler için yeni kariyer fırsatları, yaz okulları, gönüllülük programlarına da sahip olan site, ilk olarak 11 yıl önce Güney Afrika’da kurulmuş ve günümüzde dünya çapında aralarında İspanya, Yeni Zelanda, Amerika ve Kanada’nın da olduğu 25 ülkede faaliyet gösteriyor. Özellikle sayısal bölümlerde okuyan veya bu bölümlerden mezun olmuş arkadaşlar için pek çok fırsat mevcut. Tıptan mimarlığa kadar uzanan konularda staj imkanları ve daha fazlasını bulmak mümkün. Hatta mezun olmanıza bile gerek yok, lisans eğitiminiz devam ederken yazları gerçekleşen 4 haftalık kısa süreli staj programlarının bir parçası olabilirsiniz.

YURTDIŞINDA ÜCRETLİ STAJ İÇERİĞİMİZ İÇİN TIKLAYINIZ

Bu haftalık benden bu kadar, umarım yazım hoşunuza gitmiştir ve işinize yarayacak siteleri kaydetmeyi veya yıldızlamayı unutmamışsınızdır, ben bu yazıyı hazırlarken beklediğimden de çok şey öğrendim. Bir sonraki hafta görüşmek üzere…

Şimdiden yolunuz açık olsun!

Yağmur Bayram

Yurtdışında Staj Nasıl Bulunur?

Yurtdışında Uygun Fiyatlı İnternet Uygulaması için tıklayınız ( 3 Dolar İndirim Çeki İçerir )

İnstagram grubumuza üye olmak ve anlık bildirim almak için tıklayınız

İnstagram Hesabımızı Takip Etmek Projelerden Haberdar Olmak İçin Tıklayınız

Erasmus+ Projeleri İçin Tıklayınız


Like it? Share with your friends!

187
187 points

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
1
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Yağmur Bayram

Yağmur Bayram

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir