GOI-IES Irlanda Eğitim Bursu 2024


186
186 points

GOI-IES Irlanda Eğitim Bursu 2024

GOI-IES IRLANDA EĞİTİM BURSU 2024

Program adı Government of Ireland International Eğitim Bursu’dur. Bu program İrlanda’da ücretsiz ve burslu master veya doktora fırsatı sunar. Avrupa Birliği, İngiltere, İsviçre ve EAA bölgelerinde oturumu olanlar bursa başvuramadığından Türkiye’den gelen başvurular kabul almak noktasında oldukça avantajlı. İrlanda Hükümeti tarafından 2010 yılında Eğitim Stratejileri kanunu uyarınca “uluslararasılaşma” amacıyla kabul edilen ve Ticaret Bakanlığı’nın Global Ireland atılımlarıyla başlanan The Government of Ireland – International Education Scholarship (GOI-IES) programı dünyanın her yerinden İrlanda’ da eğitim almak isteyen uluslararası öğrencilere destek vermeyi hedeflemektedir.

Burs, Doktora veya master okul ücretini kapsar ve bir çalışma yılı için 10.000 € tutarında verilmektedir. Bu fon, öğrenci masraflarını ve yaşam masraflarını karşılamaya yöneliktir.

GOI-IES Burs programı şartları:

  • Başvuru paketinde belirtilen üniversitelerden herhangi birine master veya doktora kabulu almış olmak.
  • Avrupa Birliği üyesi olmayan ülkelerin vatandaşları
  • İrlanda’ da minimum 1 yıl eğitim alacak bursiyerler başvuru yapabilirler. Türkiye’ de herhangi bir üniversiteden mezun olmuş tüm adayların İrlanda Devlet Bursu’ na başvuru yapma hakları vardır.

Başvuru için herhangi bir dil şartı aranmakta mıdır?

Başvuru yapılırken tüm evrakların İngilizce olması gerekmektedir. Bunun dışında yabancı dil skoru olmayan adaylar için herhangi bir sorun teşkil etmemektedir.

Kabul mektubu ya da şartlı kabul nedir?

İrlanda Devlet Bursu’na başvurmak isteyen tüm adaylar burs başvurusunun son gününe kadar bursun geçerli olduğu yüksek öğretim kurumlarının herhangi birinden mutlaka başvuru yapmış olması ve aday öğrenci ya da kesin kabul almış öğrenci statüsüne girmesi gerekmektedir. Bu şartı sağlayamayan öğrenciler burs başvurusu yapamaz.

Hangi okullar İrlanda Devlet Eğitim Bursu programına dahildir?

American College Dublin, CCT College Dublin, Dublin Business School, Dublin City University, Dún Laoghaire Institute of Art, Design and Technology, Dundalk Institute of Technology, Galway Business School, Galway-Mayo Institute of Technology, Griffith College , ICD Business School, University College Dublin, University of Limerick, Waterford Institute of Technology, University College Cork, Independent College , Institute of Technology,  Institute of Technology, Letterkenny Institute of Technology, Mary Immaculate College , Maynooth University, Munster Technological University,National College of Art and Design , National College of Ireland ,National University of Ireland, Royal College of Surgeons in Ireland, Technological University Dublin, Technological University of the Shannon: Midlands Midwest, Trinity College Dublin


Türk vatandaşları için avantajlı bir burs olduğunu unutmayalım ve İrlanda’nın harika bir ülke olduğunu.


Son başvuru tarihi: 12 Mart 2024

BAŞVURMAK İÇİN TIKLAYINIZ

GOI-IES Irlanda Eğitim Bursu 2024

Yurtdışında Uygun Fiyatlı İnternet Uygulaması için tıklayınız ( 3 Dolar İndirim Çeki İçerir )

İnstagram grubumuza üye olmak ve anlık bildirim almak için tıklayınız

İnstagram Hesabımızı Takip Etmek Projelerden Haberdar Olmak İçin Tıklayınız

Erasmus+ Projeleri İçin Tıklayınız


Like it? Share with your friends!

186
186 points

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Hayrunnisa Yanardağ

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir