Macaristan 2 Hafta ESC Projesi


183
183 points

Macaristan 2 Hafta ESC Projesi

Macaristan 2 Hafta ESC Projesi

MACARİSTANDA 2 HAFTA GÖNÜLLÜLÜK PROJESİ

Sınırlar Olmadan Öğrenme

Proje Yeri: Budapeşte, Macaristan

Proje Tarihi: 06/04/2024 – 21/04/2024

Aktivite Açıklaması:

Ukrayna’dan kaçmak zorunda kalan çocuklara anlamlı programlar sağlamak için bizimle birlikte çalışın. Egyesek Gençlik Derneği, Sınır Tanımayan Öğrenme (LWB) projesinde veya Madridi Caddesi Mülteci Barınağında Göç Yardımı (MigAid) ile birlikte bu gönüllü programı düzenliyor. Gönüllülüğün amaçlarından en önemlisi çocukların gelişimini ve çalışmalarını destekleyen anlamlı programlar oluşturup düzenli olarak yürütmek, aynı zamanda kurumdaki günlük işlerin (öğle yemeği,

temizlik) yapılmasına yardımcı olmaktır. LWB projesinde, küçükler için sanat ve el sanatları ya da hip-hop dansı öğleden sonra kulübü ve daha büyükler için bilgisayar dersleri, onların bilgilerini ve ruhlarını geliştirecek olası derslerden sadece birkaçıdır. Madrid barınağında gönüllüler, resepsiyonla ilgilenmek, yemek odasına yardım etmek, çocuklarla ilgilenmek, çalışma odasında öğrenmeyi desteklemek ve spor ve boş zaman etkinlikleri düzenlemek gibi konularda mülteci pansiyonunun işletilmesine yardımcı olacaklar.

Konaklama, Yemek ve Ulaşım Düzenlemeleri:

Tüm gönüllüler Budapeşte’de bir pansiyonda konaklayacak. Öğle yemeği kurumda verilecek olup, kahvaltı ve akşamyemeği tarafınızdan organize edilmekte ancak proje maliyeti tarafından karşılanmaktadır. Akşamları ve hafta sonları Budapeşte şehrini keşfetmek için müsait olacak.

Aktivite Süresinde Eğitim:

Varıştan önce katılımcılardan bir kişisel çalışma kursunu (çocuk güvenliği) tamamlamalarını isteyeceğiz. İlk Pazar günü bir günlük oryantasyon eğitimi verilecektir. Bunu, öğrenmenizi ve mesleki gelişiminizi desteklemek için mentorluk oturumları izleyecektir. Gerektiğinde kurumda LWB personeli daha fazla destek sağlayacaktır.

Katılımcı Profili:

Küçük çocuklara ve gençlere eğitim vermek için empati duygusuna sahip, sabırlı ve deneyime sahip motive gönüllüler arıyoruz -(Sözsüz) iletişimde iyi olan ve farklı yaş gruplarındaki çocuklarla iyi geçinen kişiler- Bu çalışma kampı özellikle çocuklarla ve mültecilerle çalışma deneyimi olan veya çalışmakla ilgilenen gönüllüler için uygundur. Gönüllülerin temel Ukraynaca veya Rusça dil bilgisine sahip olmaları bir avantajdır.

Motivasyon mektubu ve CV eğitimine KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Daha fazla bilgi için:

School of Solidarity 2024 – Learning without Borders I.

BAŞVURMAK İÇİN TIKLAYINIZ

https://youth.europa.eu/solidarity/placement/37899_en

Kevser Soytürk

Macaristan 2 Hafta ESC Projesi

Yurtdışında Uygun Fiyatlı İnternet Uygulaması için tıklayınız ( 3 Dolar İndirim Çeki İçerir )

İnstagram grubumuza üye olmak ve anlık bildirim almak için tıklayınız

İnstagram Hesabımızı Takip Etmek Projelerden Haberdar Olmak İçin Tıklayınız

Erasmus+ Projeleri İçin Tıklayınız


Like it? Share with your friends!

183
183 points

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Kevser Soytürk

Kevser Soytürk

3 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir