Evden Çalış Dolar Kazan : Upwork


187
1 share, 187 points

Evden Çalış Dolar Kazan : Upwork

Evden Çalış Dolar Kazan : Upwork

Merhaba, ben Esma Nur Arıcı. Bu yazıda evden çalışarak dolar kazanabileceğiniz bir uygulamadan bahsedeceğim.

 Upwork, Elance Inc. ve oDesk Corp’un birleşmesinden sonra 2013 yılında kurulan bir şirkettir. Dünyanın farklı yerlerinde yaşayan müşterileri ve freelance çalışanları buluşturan bir uygulamadır. Uygulamanın dili İngilizcedir ve müşterilerle iletişim kurarken zorlanmamanız ve kendinizi doğru ifade edebilmeniz için dil seviyeniz önem taşımaktadır.

Belirtmeliyim ki çeviri uygulamalarından yardım alarak çalışan birçok kişiye de rastladım. Müşterilerle mesajlaşarak ilerlediğiniz bir süreçte çeviri kullanmak iş görebilir ancak çevrimiçi bir toplantı yapılması talep edilirse bu durum sizi zora sokabilir!

Uygulamaya kayıt olma aşamasında profilinizi çekici hale getirmeniz önemli bir nokta! İş deneyimleriniz, akademik hayatınız ve sizi tanımlayan anahtar kelimler gibi birçok alanı doldurarak zengin bir profil oluşturabilirsiniz. Mesleğinize, yetkinliğinizin olduğu alana uygun bir arama yaparak dünyanın dört bir yanındaki müşterilerin yayınladığı iş ilanlarına ulaşabilirsiniz.

Evden Çalış Dolar Kazan : Upwork

Tek seferlik ve uzun süreli şeklinde işlerin sınıflandırıldığını görebilirsiniz. Size uygun olan işlere sizi açıklayan bir metin yazmanız ve bu işi ne doğrultuda yapacağınızı açıklamanızı öneririm. İşle ilgili demo hazırlamanız ve özgeçmişinizle birlikte bunu müşteriye iletmeniz sizi diğer başvurulardan daha öne atacaktır. İşe başvuru yaptığınız ve tüm bu metin, belgeleri eklediğiniz aşamada talep ettiğiniz fiyatla ilgili detaylar yer almaktadır.

Talep edilen fiyatı bu aşamada belirtmelisiniz ve ödemeyi tek seferde mi işin bölümlerini tamamladıkça mı almak istediğinizi bu aşamada seçmelisiniz. Benim size önerim işi parçalara ayırmanız ve adım adım ilerledikçe ödemenizi almanız.

! Son zamanlarda evden çevrimiçi çalışmak çekici bir hale geldi. Böyle olunca da bu işte de dolandırıcılık yapan insanlar türedi. Ayrıca ülkemiz kur farkından dolayı rekabetin fazla olduğu bir alan halini aldı. Lütfen aşağıda belirteceğim maddelere dikkat edin.

  • Müşterilerin attığı bağlantılara tıklamayın ve uygulama içinde kalın! Uygulama içinde kalmanız işi nasıl yaptığınızın takip edilebilmesi ve güvenliğinizin sağlanması adına önemlidir.
  • Müşteriler farklı bir uygulama üzerinden iletişim kurmak ve işin teslimini almak isterlerse kabul etmeyin! İşi tamamlar ve farklı bir uygulama üzerinden iletirseniz, karşı taraf size ödeme yapmayabilir. Uygulama içinde kalmadığınız için de sürecin takibi yapılamaz ve olumsuz bir sonuç almış olursunuz.
  • Son dönemlerde çok sık rastlanan durumlardan biri de müşterinin çalışanlarından 50-100 dolar gibi bir ödemeyi ‘şirket kartı çıkartmak, şirkete tanımlama veya giriş yapılması…’ gibi bahanelerle talep etmesidir. Sosyal medyada birçok platformda ‘Upwork dolandırılma’ şeklinde arama yaptığınızda bu tarz dolandırılma hikayelerine denk gelebilirsiniz.
  • Size son önerim uygulamaya girmeden önce uygulamayla ilgili sosyal medyada yer alan temel videoları izlemeniz.

Ödemeyi alabileceğiniz birkaç farklı yöntem var. PayPal, Payoneer ve yerel banka hesabınıza paranın transferi gibi seçenekler yer alıyor. Yerel banka hesabınıza paranın transferi sırasında 0.99 dolarlık bir kesinti olurken Payoneer ve PayPal ile ödeme alınması durumunda 2 dolarlık kesinti oluyor. Ödemeler gün içerisinde hesabınıza aktarılıyor ve günlük kur üzerinden aktarım sağlanıyor. Ayrıca uygulamanın ve ABD vergilerinin kesintisi anlaşılan meblağnın %20’si şeklinde oluyor.

! Freelance çalışırken bazı durumlarda vergi ödenmesi gerekebiliyor. Bunun detaylarını da araştırarak ve uzman birinden yardım alarak ilerlemeyi unutmayın.

Evden Çalış Dolar Kazan : Upwork

https://youtube.com/@esmanurarici

https://instagram.com/esmaricii?igshid=YmMyMTA2M2Y=

https://tr.linkedin.com/in/esma-nur-ar%C4%B1c%C4%B1-6b7688238

İnstagram Hesabımızı Takip Etmek Projelerden Haberdar Olmak İçin Tıklayınız

Erasmus+ Projeleri İçin Tıklayınız

Projelerden anında haberdar olmak için Telegram Hesabımız


Like it? Share with your friends!

187
1 share, 187 points

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
1
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
AyberkOguzz

AyberkOguzz

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir