Yurtdışında Staj Bulabileceğiniz 5 Web Sitesi


201
201 points

Yurtdışında Staj Bulabileceğiniz 5 Web Sitesi

Bir öğrenci, yeni mezun veya genç profesyonelseniz; kısacası CV’nizi geliştirmek veya yurtdışında staj yapmak istiyor ancak nereden başlayacağınızı bilemiyorsanız bu içerik tam size göre! Yurtdışı stajı CV’de her zaman en değer gören deneyimlerden birisidir çünkü işe alım sorumlularına “Ben konfor alanımın dışına çıkabiliyorum, işimi her yerde icra edebiliyorum.” mesajı verir. Bu yüzden CV’deki bu temel elementimizden mutlaka bahsedilmesi gerektiğini düşündük ve Yurtdışıbileti ekibi olarak sizin için ‘yurtdışı staj programları’ sunan siteleri araştırdık. Ücretli veya ücretsiz, tam ya da yarı zamanlı olarak katılabileceğiniz stajlar, gerçek iş deneyimi ve profesyonel ağ elde etmek için fırsatlarla dolu siteler bu içerikte sizleri bekliyor. Hazırsanız başlayalım!

Yurtdışında Staj Bulabileceğiniz 5 Web Sitesi

Yurtdışı staj fırsatlarının yanı sıra öğrenciler için yeni kariyer fırsatları, yaz okulları, gönüllülük programlarına da sahip olan site, ilk olarak 11 yıl önce Güney Afrika’da kurulmuş ve günümüzde dünya çapında aralarında İspanya, Yeni Zelanda, Amerika ve Kanada’nın da olduğu 25 ülkede faaliyet göstermektedir. Site, özellikle pazarlama, makine mühendisliği, mimarlık ve tıp konularında staj başvurusu yapacaklar için zengin imkanlara sahiptir. Aynı zamanda eğitiminiz sürerken, 4 haftalık kısa süreli yaz stajları da bularak, yurtdışı çalışma deneyimi kazanmak için oldukça popüler bir yolu da tercih edebilirsiniz.

Job Monkey, dünyanın her yerinden uluslararası öğrencilere, çok çeşitli alanlarda yurtdışı staj, uluslararası staj programları, online staj ve iş imkanları sunan faydalı sitelerden biridir. Sitenin en güzel tarafı, sadece Amerika, İngiltere gibi popüler ülkelerin yanı sıra özellikle Çin, Hindistan, Malezya, Japonya, Singapur gibi Asya ülkelerinde staj fırsatı sağlamasıdır. Job Monkey, dünya çapında seyahat etmek, yeni bir ülkede kariyere başlamak ve bunu yaparken de iyi para kazanmak isteyen öğrenciler ve yeni mezunlar için oluşturulmuş, 80’den fazla sektörden iş, staj ilanları ve yurtdışı staj imkanlarına yer veren harika bir sitedir.

Yurtdışı staj arayan ve staj başvurusu yapacak uluslararası öğrenciler için en iyi web sitelerinden biri olan Internships, 2010 yılında kurulmuştur. Öğrencileri, işverenleri ve yüksek öğretim kurumlarını tek bir çatı altında birleştiren dünyanın en büyük öğrenci odaklı staj sitesidir. Sitenin Amerika’ya yönelik olduğunu ve öğrencilere 149 binden fazla şirkette, 23 binden fazla açık staj programları sunduğunu belirtmekte fayda var. Bunların yanı sıra, iş imkanlarını da araştırabileceğiniz site, staj ücreti almak isteyenler için de mükemmel bir kaynaktır.

​​Yurtdışı staj ve staj programları arayan öğrenciler için InternQueen, staj nedir sorusuna cevap bulabileceğiniz en iyi sitelerden biridir. Amerika’da etkin olan site, özellikle Los Angeles, New York, Washington DC gibi şehirlerde tasarım, pazarlama, medya, işletme, finans gibi alanlarda staj imkanları sunar. Sitenin en güzel yanı online staj ve yaz stajı fırsatlarına sahip olması ve özgeçmişten motivasyon mektubuna ve staj programları hakkında ayrıntılı bilgilere kadar birçok konuda blog yazılarına ulaşabilmenizi sağlamasıdır.

Önerdiğimiz son site, uzaktan bir yurtdışı firması ile çalışmak isteyenlerin tercih edebileceği bir site. Uzaktan staj fırsatı arıyorsanız bu site tam size göre. Bu site ayrıca size danışmanlık hizmeti de sağlıyor. Ücret politikası var fakat garanti staj olanağı sunuyor. Bu sitede staj başvurusu yaparken önceden ücret ödeme gibi hususlar olursa mutlaka, şartları ve iade gibi durumları incelemenizi tavsiye ediyoruz.

Önerdiğimiz sitelere her ne kadar güvensek de, unutmayınız ki sitede iletişime geçeceğiniz her firma bağımsız birer kuruluştur. Bu yüzden her zaman dikkatli olmanızı ve haklarınızın farkında olmanızı öneririz. Umarız ki içeriğimiz sayesinde güzel staj deneyimleri yaşayabilir ve CV’nizi doldurabilirsiniz. İçeriğimizi beğendiyseniz yorum yapmayı unutmayınız!

Yurtdışında Staj Bulabileceğiniz 5 Web Sitesi

Yurtdışında Uygun Fiyatlı İnternet Uygulaması için tıklayınız ( 3 Dolar İndirim Çeki İçerir )

İnstagram Hesabımızı Takip Etmek Projelerden Haberdar Olmak İçin Tıklayınız

Erasmus+ Projeleri İçin Tıklayınız

WhatsApp grubumuza üye olmak ve anlık bildirim almak için tıklayınız


Like it? Share with your friends!

201
201 points

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
5
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
4
win
Beyza Vural

Beyza Vural

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir