Ücretsiz Coursera Sertifikası Nasıl Alınır ?

Ücretsiz Coursera Sertifikası Nasıl Alınır ?


201
201 points
Ücretsiz Coursera Sertifikası Nasıl Alınır ?

Ücretsiz Coursera Sertifikası Nasıl Alınır ? Coursera ile hangi sertifika programlarına katılabilirim ?

ÜCRETSİZ SERTİFİKA PROGRAMLARI – CV GÜÇLENDİRME

Hayallerini gerçekleştirmek için asla durmayanlar sizi buraya alalım.

Öncelikle herkesin aklındaki o soruyu cevaplandırmakla başlamak istiyorum. Hayır, bu kurs ve programlar için hiçbir ücret tahsis edilmiyor. Bunun dışında bu tür kursların en iyi özelliklerinden biri neredeyse hepsini ömür boyu sınırsız izleme ve bilgilerinizi tazeleme şansınız olmasıdır.

Sertifika programları nedir ?

Genel tanımına bakacak olursak, sertifika programları mesleki eğitim ve kişisel gelişim amacıyla birçok farklı konuda eğitmenler tarafından verilen ve kursu tamamladıktan sonra sertifika alabileceğiniz programlardır. Sertifikalar, kişinin yeteneklerini belgelemesine ve kariyerlerini ilerletmesine yardımcı olur. Sertifika programları genellikle kısa süreli ve yoğun bir eğitim süreci içermektedir ve çeşitli konularda sunulabilir. Örneğin, hukuk,pazarlama,web tasarım,liderlik,dil öğrenme vb. birçok farklı alanda programlara kayıt olabilir ve istediğiniz alanda uzmanlaşabilirsiniz.

Sertifika programları ne işe yarar ?

Peki, bu programlar yurtdışı eğitim veya iş bakımından ne işe yarar diye düşünebilirsiniz.

Bahsedeceğim programların hepsi ulusal ve uluslararası geçerliliğe sahip sertifika vermekle beraber, size ister kendi alan ve bölümünüzle alakalı isterse de yeni öğrenmek istediğiniz birçok alanda kaliteli bir eğitim sunmaktadır. Tabiki hepsinin çok önemli isimler ve üniversite profesörleri tarafından verildiğini de unutmamak gerek. Olduğunuz yerde rahatça kahvenizi yudumlarken istediğiniz eğitimi alabilecek ve kendinizi geliştirerek CV’nizi de mükemmelleştirme imkanı bulacaksınız.

Bu programların avantajları nelerdir ?

Sertifika programlarının çoğu uzaktan ve çevrimiçi bir şekilde sunulmaktadır. Teknoloji çağının çeşitli fırsat ve imkanlarından yararlanmak hem işimizi kolaylaştıracak hem de zamanımızı daha iyi yönetebilmemizde etkili olacaktır. Üstelik yüzlerce farklı konuya tek bir ağdan erişiminiz olması da bu programların avantajlarından birisidir. Tekrar belirtmek isterim ki çoğu kurs ve program için hiçbir ücret ödemenize gerek yok. Bunun dışında istediğiniz zaman tekrar izleyebilmeniz bilgilerinizi tazelemenize yardımcı olacaktır. Ayrıca çeşitli sertifikalara sahip olmak kişinin kariyerinde ve eğitim,burs veya iş başvurularında da avantaj sağlar.

Coursera ile hangi sertifika programlarına katılabilirim ?

O kadar faydalarından bahsettikten sonra örnek kurs göstermemek olmaz. Coursera, Khan Academy, Skillshare vb. çeşitli alanda binlerce farklı program bulabileceğiniz en popüler programlardır. Fakat şuan size bahsetmek istediğim ilk platform Coursera platformu.

Coursera nedir ve ne işe yarar ?

Coursera sosyolojiden teknolojiye, hukuktan tıbba kadar yüzlerce farklı konuda binlerce içeriğe tamamen ücretsiz erişebileceğiniz bir platform. Üstelik eğitimler Berkeley, Harvard, Yale, MİT vs. gibi dünyanın en iyi üniversitelerindeki eğitmenler tarafından verilmektedir. Eğitim dili hem ingilizce hem başka birçok farklı dil olmakla beraber dillerde altyazı seçeneği sunulmaktadır. Ücretsiz kurslar dışında ücreti karşılığında dünyanın önde gelen üniversitelerden önlisans, lisans, yüksek lisans vb. derecelerine de sahip olabilirsiniz.

Coursera eğitimlerine katılmak için herhangi şart araniyor mu ?

Hayır, eğitimlere erişmek için herhangi bir yaş sınırı, öğrenci olma şartı vb. hiçbir koşul aranmamaktadır. Yapacağınız tek şey platforma giriş yapmak ve sizi bekleyen yüzlerce müthiş programın keyfini çıkarmak. Kursu tamamile bitirdikten sonra ise sertifikanızı indirebilir ve CV’nize ekleyebilirsiniz.

Kursu tamamladim, peki serti̇fikaya nasıl erişim sağlayacağim ?

Sertifika almak için öncelikle kursu tamamlayarak gereken ödev ve sınavları başarıyla geçmelisiniz. Her kursun gereksinimleri farklı olduğundan seçtiğiniz kursun sınav veya ödevlerine dikkat etmeniz gerekir. Kursları bitirdikten sonra sertifikaya erişim maalesef ücrete tabidir. Ancak bunun da farklı bir yolu var elbette. Şimdi size ücretli kurslara nasıl ücretsiz kayıt olabileceğinizden ve ücretsiz sertifikanızı nasıl alabileceğinizden bahsedeceğim.

Ücretsiz coursera sertifikasi nasil alinir ?

Giriş yaparak size uygun kursu seçtiğinizi varsayıyorum. Birçok kursun yanında aşağıdaki görselde de görebileceğiniz gibi “Financial aid available” kısmı oluyor.

Ücretsiz coursera sertifikasi nasil alinir ?

Bu kısma tıkladıktan sonra önünüze çıkan sayfada sizden sırasıyla eğitiminizi, yıllık gelirinizi, çalışma durumunuzu seçmeniz isteniyor. Daha sonra ise 150 kelimelik yardıma başvurma nedeninizi açıklayan bir yazı yazmanız gerekli.

coursera ücretsiz sertifika alma


Bu kısmı da doldurduktan sonra diğer sayfaya geçiş yapabilirsiniz. İkinci sayfada ise sadece 2 soru bulunmakta: 1)Seçtiğiniz kurs için ne kadar ödeyebilirsiniz? 2)Seçtiğiniz kurs hedeflerinize nasıl yardımcı olacak? 1. Soruda mali durumunuza göre istediğiniz aralığı belirtmeniz mümkün. 2. Soruda ise yine 150 kelimelik seçtiğiniz kurs hakkında ilginizi, neden bu kursu seçtiğinizi ve kariyerinize etkisini açıklamalısınız. Bu kısmı da doldurduktan sonra şart ve koşulları kabul ederek talebinizi gönderebilirsiniz.

ücretsiz coursera sertifikası

Talebinizin cevaplanma süresi tahmini 16 gündür.

SERTİFİKA PROGRAMLARI ÖZET

Özet geçecek olursam, bu tarz kurslar hem kendinizi geliştirmeniz hem CV’nizi güçlendirmeniz adına yapabileceğiniz en akıllıca yatırımlardan biridir. Özellikle yurtdışında eğitim almak gibi bir düşünceniz varsa hiç şüphesiz sizi öne geçirecek şeylerden birisi de bu şekilde kurslara katılımınız ve başarıyla tamamlamanızdır. Üstelik uzaktan ve tamamen ücretsiz bir şekilde ömür boyu erişilebilir olması ve yüzlerce farklı alanda binlerce eğitim olması bu programları daha da cazip kılmaktadır. Kendini sürekli gelişmeye adamış herkes bu ve daha birçok farklı fırsatlardan yararlanabilir.

Linke tıklayarak Coursera platformuna kayıt yaptırabilir ve sizi bekleyen binlerce farklı içeriğin keyfini çıkarabilirsiniz.

https://www.coursera.org

Hayallerine doğru emin adımlarla koşan herkese şimdiden bolca motivasyon ve başarı diliyorum.

Ücretsiz Coursera Sertifikası Nasıl Alınır ? ÜCRETSİZ SERTİFİKA PROGRAMLARI – CV GÜÇLENDİRME , SERTİFİKA PROGRAMLARI NEDİR ? SERTİFİKA PROGRAMLARI NE İŞE YARAR ? Coursera ile hangi sertifika programlarına katılabilirim ? COURSERA NEDİR VE NE İŞE YARAR ? COURSERA EĞİTİMLERİNE KATILMAK İÇİN HERHANGİ ŞART ARANIYOR MU ? KURSU TAMAMLADIM, PEKİ SERTİFİKAYA NASIL ERİŞİM SAĞLAYACAĞIM ? ÜCRETSİZ COURSERA SERTİFİKASI NASIL ALINIR ?

Ücretsiz Avrupa için Erasmus+ Projeleri İçin Tıklayınız

Ucuz uçak bileti arama motorumuz yayında ! Ucuz uçak biletleri için tıklayınız !

Ücretsiz duyuru kanalımız sayesinde tüm gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz ! WhatsApp duyuru kanalımıza üye olmak için tıklayın

Anlık kampanya ve indirimlerden haberdar olmak ve HEPSİBURADA SÜPER İNDİRİMLER İÇİN TIKLAYINIZ


Like it? Share with your friends!

201
201 points

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
1
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
1
love
lol lol
1
lol
omg omg
1
omg
win win
0
win
Fidan Yusifli

Fidan Yusifli

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir