Portekiz Uzun Dönem ESC Projesi


184
184 points

Portekiz Uzun Dönem ESC Projesi

Portekiz’in Viseu şehrinde 01/03/2023 – 31/12/2023 tarihleri arasında toplam 36 hafta olarak gerçekleşecek olan uzun dönem ESC projesi için katılımcılar aranmaktadır!

AKTİVİTE AÇIKLAMASI

Gönüllüler, Adamastor tarafından Viseu Gençlik Merkezi için halihazırda geliştirilen faaliyetlere entegre edilecektir. Ayrıca Erasmus+, ESC programlarının yanı sıra Adamastor’un desteğiyle düzenlenen etkinlik ve faaliyetlerin (örneğin Viseu Belediyesi, Instituto Português da Juventude e Desporto, Agência Nacional Erasmus+ JA) yaygınlaştırılmasına ve tanıtılmasına yardımcı olacaklardır. Gönüllüler, çocuklar ve gençler için oyunlar, atölye çalışmaları, animasyonlar, sunumlar ve etkinlikler düzenleme şansına sahip olacaklar. Ayrıca kendi projelerini organize etme ve süreç boyunca özel ders alma fırsatı da var. Gönüllüler, özellikle tanıtım desteği de dahil olmak üzere, faaliyetlerimizin koordinatörlerine asistanlık yapacaklar. Bu deneyim sayesinde sosyal medya için video ve fotoğraf hazırlama konusunda deneyim kazanabilirler, örneğin grafik oluşturma, fotoğraf çekme ve işleme, sosyal medya için hikayeler oluşturma, videolar, ancak esas olarak bazı faaliyetlerden sorumlu olabilirler.

AKTİVİTE SIRASINDA EĞİTİM

Gönüllüler şu konularda eğitim alacaklardır: Yaygın eğitim; ESC ve Erasmus+ programları; Kültürel çeşitlilik, kültürlerarası öğrenme, kültürlerarası bir ortamda yaşama, sağlıklı yaşam tarzları, sosyal içerme ve refah için bir araç olarak spor; Portekiz dili ve kültürü; Youthpass; Tüm proje boyunca çeşitli atölye çalışmaları ve oturumlar aracılığıyla gönüllüler takım çalışması, etkili iletişim ve zaman yönetimi gibi beceri ve yetenekler edinirler. Ulusal Ajans, yalnızca uzun vadeli faaliyetler için varışta ve orta vadeli eğitimler (çevrimiçi veya önceden) sağlar.

KONAKLAMA, YEMEK VE SEYAHAT DÜZENLEMELERİ

Gönüllüler, kuruluşun sahibi olduğu Pousada de Juventude de Viseu’da (www.adamastor.org.pt/hiviseu) ortak odalarda (yalnızca diğer gönüllülerle paylaşılan) konaklayacaktır. Hostelde, her sabah 7.30’dan 10’a kadar verilen kahvaltı haricinde, gönüllülerin kendi yemeklerini hazırlayabilecekleri tam donanımlı bir mutfak bulunmaktadır. Yemek ve cep harçlığı günlük 10 Avro’dur. Seyahat masrafları, bilet, biniş kartı vb. teslimatı ile ESC tarafından karşılanan sınıra kadar geri ödenecektir. Koşullar hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen projenin bilgi paketini okuyun.

Portekiz Uzun Dönem ESC Projesi KATILIMCI PROFİLİ

Yaratıcı, çocuklarla/gençlerle vakit geçirmeye istekli gönüllüler arıyoruz. Eğitim faaliyetleri düzenlemeye, sosyalleşmeye ve toplumu etkilemeye ilgi göstermeli; inisiyatif sahibi yaratıcı; dayanışma ve Avrupa kimliği ile ilgili değerleri ve idealleri paylaşan; Portekizce öğrenmeye istekli, bir ekipte çalışabilen; sorumluluk sahibi, esnek; bu projeye motive olmuş ve projenin tüm süresine katılabilecek kişiler olmalıdır.

Proje Yeri: Viseu, Portekiz
Proje Faaliyet Tarihi: 01/03/2023 – 31/12/2023
Son Başvuru Tarihi: Belirtilmemiş

DETAYLI BİLGİ VE BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

Portekiz Uzun Dönem ESC Projesi

Diğer ESC Projeleri İçin Tıklayınız


Like it? Share with your friends!

184
184 points

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
AyberkOguzz

AyberkOguzz

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir