Letonya 40 Ay ESC Projesi


177
177 points

ETKİNLİK TANIMI

Letonya 40 Ay ESC Projesi


Bu, Letonya’nın Gulbene kasabasında, “Bāze” Gençlik Merkezi tarafından ev sahipliği yapılan bir gönüllülük fırsatıdır. Projenin amacı, Gulbene sakinlerinin sıradan yaşamlarına uyum sağlamak ve biraz da olsa karmaşa getirmek, gençlere daha fazla fırsat yaratmak, öğretmek, öğrenmek ve gençler için eğitimsel etkinlikler düzenlemek isteyen dört farklı kişiliği (gönüllüleri) Letonya’nın küçük kasabası Gulbene’ye getirmektir. Bu, dünyanın dört bir yanındaki gençlerin buluşup arkadaşlıklar geliştirmeleri, farklı atölyeler düzenlemeleri, farklı kültürleri tanıtmaları ve gençlik merkezinde eğitim etkinlikleri düzenlemeleri için bir fırsattır. Kendine saygı ve özgüven inşa etme, iş deneyimini artırma, yeni beceriler ve ilgi alanları geliştirme fırsatıdır. Bir toplumda değişiklik yapma ve gönüllünün güçlü hissettiği bir konuyu destekleme fırsatıdır.


KONAKLAMA, YEMEK VE ULAŞIM DÜZENLEMELERİ


İki seyahat seçeneğiniz var: çevreci bir şekilde seyahat etmek (otobüs, tren veya araba kullanmak) veya uçağı tercih etmek (Varış Noktası – RIGA(RIX)). Riga’dan Gulbene’ye ulaşmak için otobüsle seyahat edebilirsiniz. Geç saatte varışınız varsa, sizi havaalanından almayı düzenleyebiliriz. Aynı şekilde dönüş yolculuğu için de aynı düzenlemeyi yapabiliriz. Konaklama, Gulbene’deki iki oda apartman dairede (veya köylerden birinde) sağlanacaktır.


ETKİNLİK SIRASINDA EĞİTİM


Gönüllü, etkinlik boyunca onlara Youthpass yeterliliklerini anlama konusunda yardımcı olacak bir rehber mentora sahip olacaktır ve genel öğrenme süreci için motive edecek ve yardımcı olacaktır. Ulusal Ajansımız, uzun vadeli gönüllüler için varış eğitimi ve yarı dönem eğitimi sağlar. Ve tabii ki, organizasyonumuz, bir gençlik çalışanının becerilerini ve bilgisini elde etme, dil öğrenme konusunda destek sağlar ve gönüllünün kişisel öğrenme hedeflerine ulaşmasına izin verir.


KATILIMCI PROFİLİ


Organizasyonumuz, gençlik çalışmaları hakkında bir şeyler öğrenmek isteyen herkese bu fırsatı sunmaktan mutluluk duyacaktır. Gençler ve çocuklarla zaman geçirmeyi seven, etkinlikleri nasıl hazırlayacağını ve gençlik merkezinin günlük çalışmasına nasıl uygulayacağını öğrenmek isteyen birileri. Gençlerle en iyi niteliklerini ve bireysel becerilerini paylaşmak, süreçte onları geliştirmek isteyen birileri.

ETKİNLİK TARİHLERİ
01/11/2023 tarihinden 31/10/2024 tarihine kadar olan dönemde toplam 40 hafta boyunca gerçekleştirilecektir.

ETKİNLİK YERİ
Brīvības iela 22, LV-4401 Gulbene, Letonya

Bireysel gönüllülük

KATILIMCILAR ARANIYOR
Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Hırvatistan, Kıbrıs, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Yunanistan, Macaristan, İrlanda, İtalya, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Polonya, Portekiz, Romanya, Slovenya, Slovakya, İspanya, İsveç, Kuzey Makedonya, İzlanda, Türkiye, Norveç, Almanya, Lihtenştayn, Fransa

ETKİNLİK KONULARI
Yaratıcılık ve kültür

BAŞVURU İÇİN SON TARİH
Başvuru tarihi yoktur.

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

Letonya 40 Ay ESC Projesi

Yurtdışında Uygun Fiyatlı İnternet Uygulaması için tıklayınız ( 3 Dolar İndirim Çeki İçerir )

İnstagram grubumuza üye olmak ve anlık bildirim almak için tıklayınız

İnstagram Hesabımızı Takip Etmek Projelerden Haberdar Olmak İçin Tıklayınız

Erasmus+ Projeleri İçin Tıklayınız


Like it? Share with your friends!

177
177 points

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
AyberkOguzz

AyberkOguzz

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir