İsviçre ESC Gönüllülük Projesi


188
188 points
İsviçre ESC Gönüllülük Projesi

İsviçre ESC Gönüllülük Projesi

“Yurtdışıbileti” ekibi olarak sizler için İsviçre’de harika bir ESC projesi haberimiz var! Onlarca etkinlikte bulunma fırsatı sunan ve birçok masrafınızı karşılayan bu proje başvurularınızı bekliyor!

İsviçre, Avrupa Dayanışma Programı (ESC) çerçevesinde 18-30 yaş aralığında 9 gönüllü aramaktadır. ESC, İsviçre hükümeti tarafından finanse edilen ve İsviçre Değişim ve Hareketlilik Ajansı Movetia tarafından yönetilen bir değişim programıdır.

PROJENİN AMACI

  • Bu gönüllülük programı, gençlere farklı projelerde deneyim kazanma, yeni beceriler edinme, kültürel değişim fırsatı ve kişisel/profesyonel gelişim imkanı sunmaktadır. Aynı zamanda, İsviçre’nin güzel ve çeşitli bölgelerini keşfetme fırsatı sunan bu program, uluslararası işbirliği ve toplumsal farkındalığı geliştirmeyi hedeflemektedir.

FAALİYETİN AYRINTILARI

  • Gönüllüler, haftada 32-38 saat arasında çalışacak ve çeşitli projelerde farklı faaliyetlere katılacaklardır. Gönüllülük süresinin sonunda katılım sertifikası verilecektir. 2023/2024 sezonu için KINDER IM MITTELPUNKT, ALLSCHWIL, SİNERJİ KÖYÜ, FELDBACH, TON SUR TON, LA CHAUX-DE-FONDS ve SENSORIUM – İNTERAKTİF MÜZE, WALKRINGEN gibi gönüllülük pozisyonları bulunmaktadır.

GÖNÜLLÜLERİN GÖREVLERİ

  • Gönüllülerin görevleri arasında çocuklarla çalışmak ve oyun oynamak, öğleden sonrasının organizasyonunu ve uygulamasını yapmak, kamplara katılmak, temizlik ve bakım işlerine yardımcı olmak, ekip çalışmalarında idari görevleri desteklemek ve kişisel bir projeyi yaratıcı bir şekilde geliştirmek yer almaktadır.

BAŞVURU KOŞULLARI

  • Başvuru koşulları arasında 18-30 yaş aralığında olmak ve ilgili projede talep edilen Almanca veya Fransızca dillerini iyi derecede biliyor olmaları gerekmektedir.

PROJE DAHİLİNDE

  • Proje dahilinde seyahat masrafları (400 CHF), konaklama ve yemek, harçlık (250 CHF/ay) ile dil desteği, sağlık ve kaza sigortası sağlanacaktır.

Başvuruların değerlendirilmesi, başvuru sahiplerinin uygunluk kriterlerine ve projelere olan ilgilerine dayanarak yapılacak ve seçilen gönüllüler belirlendikten sonra programa katılmaya hak kazanacaklardır.

SON BAŞVURU TARİHİ: 01.06.2023

İsviçre’deki bu değerli deneyime katılmak isteyenler için başvuru sürecinin detayları ilgili kuruluşun resmi web sitesinde bulunmaktadır.

PROJE DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ

İsviçre ESC Gönüllülük Projesi

İnstagram Hesabımızı Takip Etmek Projelerden Haberdar Olmak İçin Tıklayınız

Erasmus+ Projeleri İçin Tıklayınız

WhatsApp grubumuza üye olmak ve anlık bildirim almak için tıklayınız


Like it? Share with your friends!

188
188 points

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Zülal Çoban

Zülal Çoban

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir