Fransa’da 9 Aylık Gönüllülük Projesi


193
193 points
Fransa'da 9 Aylık Gönüllülük Projesi

Fransa’da 9 Aylık Gönüllülük Projesi

Katılımcı Profili

Kendisine verilen görevlere tam olarak yatırım yapmak için inisiyatif alabilecek dinamik ve özerk bir gönüllü arıyoruz. Gençlerle çalışma deneyimi arzu edilir. Bilgisayar ve dijital araçlara hakim olmak çok önemlidir.

Projenin Amacı

Projenin hedefleri arasında ortak liselerle işbirliğini sürdürmek, öğrencilerle Avrupa eylemlerini canlandırmak ve Avrupa mesleki hareketliliğini teşvik etmek bulunuyor.

Gönüllülerin Görevleri

Gönüllünün sorumlulukları arasında ortak okullarla hareketlilik ve değişim düzenlemeye yardımcı olmak, projeye ilişkin faaliyetleri okul web sitesinde paylaşmak, farklı öğrenci gruplarıyla kültürel etkinliklere liderlik etmek, öğretmenlerle kültürel ve dilsel oturumları organize etmek, okul tarafından düzenlenen çeşitli etkinliklerde işbirliği yapmak ve okul web sitesindeki ERASMUS sekmesini güncellemek veya içerik oluşturmak yer almaktadır.

Proje Dahilinde
Konaklama, yemek ve ulaşım düzenlemeleri ise adayın tercihlerine bağlı olarak Tours’da konaklama bulmalarına yardımcı olunabileceği veya okulun personel yurdunda bir daire paylaşımı sunulabileceği belirtilmektedir. Hafta boyunca okulda yemek sağlanacağı ve gönüllüye kentsel ulaşım geçiş kartı oluşturma konusunda yardımcı olunacağı ve en iyi fiyatlardan yararlanma imkanı sağlanacağı ifade edilmektedir. Ayrıca, gönüllünün eğitim sürecinde Martin Nadaud lisesi öğretmenlerinin pedagojik uzmanlıklarından ve Fransızca dil kurslarından faydalanabileceği ve Maison de l’Europe ile ortaklık sayesinde diğer Avrupalı gönüllülerle toplantılara ve eğitim oturumlarına katılma imkanı bulacağı belirtilmektedir.

Son başvuru tarihi: 17/09/2023

Proje tarihleri ise 02/10/2023 ile 28/06/2024 olarak verilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız

Fransa’da 9 Aylık Gönüllülük Projesi

İnstagram Hesabımızı Takip Etmek Projelerden Haberdar Olmak İçin Tıklayınız

Erasmus+ Projeleri İçin Tıklayınız

WhatsApp grubumuza üye olmak ve anlık bildirim almak için tıklayınız


Like it? Share with your friends!

193
193 points

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Zülal Çoban

Zülal Çoban

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir