Fransa 7 Gün Erasmus+ Projesi


182
182 points

Fransa 7 Gün Erasmus+ Projesi

Fransa 7 Gün Erasmus+ Projesi

Proje Detayları

Projemiz, kuruluşların dijital varlıklarını geliştirmelerine ve gençlik çalışanlarının yenilikçi dijital araçları test etmelerine ve uyarlamalarına olanak tanıyan bir deneysel laboratuvar sunarak gençleri yeni öğrenme biçimleriyle buluşturmayı ve onların kopmalarını engellemeyi amaçlamaktadır.

HEDEFLER

“DEEP: Dijitalleştir, Katılımı Teşvik Et, Katılımı Güçlendir” projesi, dijital katılığı hedefleyen ve daha geniş bir hedef kitlesine ulaşmak için dijital araçları kullanan modüller geliştirerek gençlik kuruluşlarının kapasitesini ve sürdürülebilirliğini artırmayı hedeflemektedir.

Bu, gençlerin sivil ve demokratik süreçlere katılımını artırmak için yenilikçi dijital araçları keşfederek ve uyarlayarak gençlik çalışanlarının dijital kolaylaştırma becerilerini geliştirmeyi amaçlamaktadır. Aşağıdaki belirli hedefleri ele alarak projenin amacına ulaşmayı hedeflemekteyiz:

  1. Dijital katılımın vatandaşlık ve sosyal aktivizm üzerindeki etkisini anlamayı hedefleyin.
  2. Mevcut dijital gençlik çalışması uygulamalarını gözden geçirin ve bu uygulamaların ilgili kuruluşlar içinde yayılma potansiyelini değerlendirin.
  3. Katılımcıların kuruluşlarının iç süreçlerini analiz etmelerine yardımcı olacak şekilde dijital katılım çözümlerini kapsayan bir strateji geliştirin.
  4. Gençlik çalışanları ve dijital katılım ekosistemi için dijital rehberler oluşturun.

DEEP aşağıdaki ihtiyaçları ifade eder:

Dijitalleştirme: Bazı kuruluşların eski süreçleri güncellenmeli ve verilerin işlenmesi verimli ve GDPR (Genel Veri Koruma Tüzüğü) normlarına uygun olmalıdır. Gençler ile karar veren organlar ve kişiler arasındaki etkileşim dijital platformda kolaylaştırılmalıdır.

Etkileşime Geçme: Hedef kitlemiz gençlik olduğundan, onların siyasi ve sivil süreçlere olan ilgilerini yeniden kazanmalarına yardımcı olmalıyız.

Güçlendirme: Katılımın uzun vadeli olabilmesi için güçlendirme gereklidir. Gençlik çalışanları, dijital olarak güncellenmiş beceri setleri ile iletişim ve öğrenme fırsatlarını kolaylaştırma yeteneklerine sahip olmalıdır.

Katılım: Bir gencin yaşamının sadece okul, iş veya NEET (Eğitimde, İstihdamda veya Eğitim ve İstihdamda Olmayan) olmakla şekillenmemesi gerektiğine inanıyoruz. Gençlere liberal demokrasiye katılmalarının bir fırsat olduğu hatırlatılmalı ve toplumlarımızın geleceğini şekillendirmek için kapılarını açmamız gerekiyor.

KATILIMCI PROFİLİ

“DEEP” projesi, 2 – 10 Aralık 2023 tarihleri ​​arasında Fransa’nın Cabris şehrinde planlanan bir eğitim kursundan oluşmaktadır. Fransa, Romanya, İsveç, İspanya, Polonya, Bulgaristan, İtalya, Türkiye, Letonya ve Almanya’dan 10 ortak kuruluşun temsilcilerinden 29 katılımcıyı bir araya getirecektir.

Detaylar ve başvuru için tıklayınız

Fransa 7 Gün Erasmus+ Projesi


Like it? Share with your friends!

182
182 points

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
1
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
AyberkOguzz

AyberkOguzz

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir