Almanya Göç Yasası DETAYLARI VE BAŞVURU


195
1 share, 195 points

Almanya Göç Yasası DETAYLARI VE BAŞVURU

Almanya Göç Yasası DETAYLARI VE BAŞVURU

Counselhaus.com sitesi ile 15 dakikalık ücretsiz seans alabilirsiniz. Bu seans ile birlikte Almanyaya göç ile alakalı almanız gereken belgeler ve yapmanız gerekenler ile ilgili danışmanlık hakkında bilgiler alabilir ve bunu takip eden süreçte danışmanlık hizmeti satın alarak sorunsuz bir şekilde göç işlemlerinizi yürütebilirsiniz ayrıca 15 dakikalık seans kaydı yapılırken AYBERK2023 kodunu kullanmalısınız. Bu kodu kullanmanız benim için çok önemli olacaktır. Şimdiden tüm süreç için bol şans diliyorum. Yolunuz açık olsun !

Yasanın Amacı

Yasa, ülkede giderek artan nitelikli işçi sıkıntısını düşürmek için tasarlandı.

Alman Ekonomi Enstitüsü’nün (IW) nisan ayında yayınladığı bir raporda, işverenlerin her yıl yaklaşık 600.000 pozisyonu dolduramadığı gözüküyor. Bunun 400.000 kadarı yurtdışından gelecek kalifiye iş gücüyle giderilmesi planlanıyor.

Mavi Kart Şartları İndirilecek

2012’den beri Almanya’da AB dışında ikamet eden ve üniversite mezunu olanlara sunulan Mavi Kart almak için gereken maaş sınırı düşürülecek.

Yeni yasayla, Mavi Kart sahipleri ayrıca işveren değiştirme, ailelerini Almanya’ya getirme ve AB’de daimi ikamet izni almaya daha kolay sahip olacak.

Düzenleme, vasıflı işçilerin kendi meslekleri ve diplomaları dışında da iş bulması halinde başka bir alanda da çalışabilme izni veriyor.

Almanya’da Mavi Kart almak için maaş eşiği yıllık brüt 58 bin 400 euro sınırından brüt 43 bin 800 euro’ya (vergi öncesi) düşürülecek.

Fırsat Kartı

Yasa kapsamında Almanya’ya gelenlere Kanada ve diğer ülkelerde olduğu gibi puanlama sistemine dayalı “Fırsat Kartı” (Chancenkarte) adı verilen yeni bir iş arayanlar vizesi verilecek.

Buna göre, iş arayanların Almanya’ya gelmelerine ve geçimlerini sağlamaları koşuluyla bir yıl boyunca iş aramalarına izin verilecek.

Puanlar için kriterler, Almanca dil yeterliliği, yaş ve Almanya ile bağlantı gibi faktörlere göre verilecek.

Chancenkarte ile ülkeye girebilmek için göçmenlerin en fazla 10 üzerinden en az 6 puan alması gerekecek.

Almanya’ya iş aramak için geldiğinizde, bu süre zarfında geçimlerini sağlamak için haftada 20 saat herhangi bir işte çalışabilecek.

Diploma denkliğinizi Türkiye’de ya da göç edeceğiniz ülkede yapmak zorunda değilsiniz. Almanya’da bu işlemi yaptırma şansına da sahip olacaksınız. Yani bir yandan 20 saat çalışırken bir yandan da denklik sürecine devam edebileceksiniz.

Yasaya göre, Almanca dil becerileri için asgari gereksinim için istenen seviye A2’den A1’e düşürülecek.

Vatandaşlık Alma Süresi

Almanya’da yasal olarak uzun süredir yaşayan yabancılar, önceki sekiz yılın yerine yalnızca beş yıl sonra Alman vatandaşlığı başvurusu yapabilecekler. Almanca dil becerisi, gönüllü çalışma veya eğitimde veya meslekte üstün başarı gibi istisnai entegrasyon çabaları gösteren bireyler, sadece üç yıl sonra vatandaşlık için uygun olabilecekler.

Alman vatandaşlığı kazanmak için daha önce bazı istisnalar haric kisinin önceki vatandaşlığını terk etmeyi gerektiriyordu. Ancak önerilen değişiklikle Almanya’da çift vatandaşlığa izin verilecek.

Çocuklar İçin Otomatik Vatandaşlık: Almanya’da doğan yabancı ebeveynlerin çocukları, en az bir ebeveynin Almanya’da beş yıldan fazla yasal bir sakin olduğu durumlarda ek koşulsuz Alman vatandaşlığı alacaktır. Önceden süre sekiz yıldı.

Anne ve baba icin oturum izni hakki

Yurt dışından gelen nitelikli çalışanlar için aile birleşimi olanakları genişletildi ve yabancı nitelikli işçinin ebeveynlerinin de Almanya’ya gelebilmesi gibi haklara yer verildi.

Turist Vizesi Türkiye’ye Dönmeden Oturum ve Calisma Iznine Cevrilebilecek

Almanya’ya turist vizesiyle gelen, ancak burada iş bulan kişilerin artık ülkelerine dönerek çalışma izni için yeniden işlem yapması gerekmeyecek. İş bulan kişi, yasada belirlenen niteliklere uygun bir iş teklifi aldığında doğrudan Almanya’da çalışmaya başlayabilecek.

Almanya Göç Yasası DETAYLARI VE BAŞVURU

Yurtdışında Uygun Fiyatlı İnternet Uygulaması için tıklayınız ( 3 Dolar İndirim Çeki İçerir )

İnstagram Hesabımızı Takip Etmek Projelerden Haberdar Olmak İçin Tıklayınız

Erasmus+ Projeleri İçin Tıklayınız

WhatsApp grubumuza üye olmak ve anlık bildirim almak için tıklayınız

Almanya’da Yeni Göç Yasası: Detaylar ve Başvuru Süreci

Almanya’nın yeni göç yasası, ülkede yaşanan nitelikli iş gücü sıkıntısına çözüm getirmeyi amaçlıyor. Bu makalede, yasanın amacı, Mavi Kart şartlarında yapılan değişiklikler, yeni getirilen Fırsat Kartı ve başvuru süreci gibi konuları detaylı bir şekilde ele alıyoruz.

Mavi Kart Sistemindeki Değişiklikler

Mavi Kart sistemine dair önemli değişiklikler yapılıyor. Maaş eşiği düşürülüyor ve Mavi Kart sahiplerine işveren değiştirme, ailelerini Almanya’ya getirme ve AB’de daimi ikamet izni alma konularında daha fazla esneklik sağlanıyor.

Yeni Fırsat Kartı Nedir?

Fırsat Kartı, Almanya’ya gelen göçmenlere, Almanya’da iş arama imkanı tanıyan yeni bir vize türü. Bu kart, Almanca dil yeterliliği, yaş ve Almanya ile olan bağlantı gibi çeşitli kriterlere dayalı bir puanlama sistemine göre veriliyor.

Vatandaşlık Alma Süresindeki Değişiklikler

Yasayla birlikte, Alman vatandaşlığı alma süresi kısaltılıyor. Bireyler, daha önceki sekiz yılın yerine beş yıl sonra başvuruda bulunabilecekler.

Sonuç

Bu makale, Almanya’nın yeni göç yasasının detaylarını ve başvuru sürecini açıklamakta, Almanya’ya göç etmeyi düşünen bireyler için değerli bir kaynak sunmaktadır.


Like it? Share with your friends!

195
1 share, 195 points

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
1
geeky
love love
0
love
lol lol
1
lol
omg omg
1
omg
win win
0
win
AyberkOguzz

AyberkOguzz

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir