Yurtdışı Gönüllü Çalışma Kampları


195
195 points

Yurtdışı Gönüllü Çalışma Kampları

Dünyanın farklı köşelerinde kamu yararına sosyal sorumluluk projelerine dahil olmak ister miydiniz? Yurtdışı ve yurtiçi gönüllü çalışma kampları, günde  5-6 saatlik gönüllü çalıştığın bunun karşılığında konaklama ve yemek masrafların için ücret ödemediğin, seyahat masraflarını ise kendi bütçenden karşıladığın bir programdır. Bu yazıda yurtdışı gönüllü çalışma kamplarının detaylarından ve katılım sürecinden bahsedeceğim.

Kamp Süreleri ve Katılım Şartları

Kamplar;

  • Genellikle 2 hafta sürer
  • 18 yaş altı kamplar da 14-17 yaş arası grubu katılabilir
  • 18 yaş üstü kamplarda 18-99 yaş sınırıdır

Yurtdışı Çalışma Kampları Bize Ne Katar?

Genelde, ESC ve diğer Erasmus+ projelerine katılım için bazen geçmiş yurtdışı gönüllülük tecrübesi olan katılımcı öncelikli seçilebilir. Bu sebeple yurtdışı gönüllü çalışma kampları ile yurtdışı sosyal sorumluluk projelerine başlamak  iyi bir başlangıç adımı olabilir.Bu sayede üniversite, staj ve diğer akademik başvurularda da özgeçmişinizde sosyal sorumluluk alanında bir deneyim sahibi olmanız sizi ön plana çıkaracaktır. Ayrıca 18 yaş altı katılımcıların dahil olabileceği nadir yurtdışı programlarındandır. 

Kamp Dönemleri ve Katılımcı Sayıları

Bu kamplar genellikle 1 Mayıs ile 31 Ekim arasında düzenlenir. Ancak, kış aylarında da sınırlı sayıda kamp bulunabilir. Her kamp genellikle 15-20 katılımcıyı ağırlar.

.Kamp Seçimi ve Kayıt İşlemleri

Türkiye’de yurtdışı çalışma kampları için Gönüllü Hizmetler Derneği  gönderici kuruluştur. 2024 yılında  düzenlenecek kamplar için kayıt süreci 1 Ekim’ de başlamaktadır. 18 yaş altı kamplar sınırlı sayıda olduğu için erken kayıt olması önerilmektedir. 18 yaş üstü için yıl içinde kamp bulmak çok daha  kolaydır.

 Kamp Yerine Ulaşım ve Vize İşlemleri

Kamp yerine ulaşım ve seyahat biletlerini almak katılımcının sorumluluğundadır. Vize gereksinimi olan katılımcılar, kendi vize süreçlerini yönetmelidirler.

Kampları arama moturundan  inceleyebilir ve yıl içerisinde pekçok farklı noktada gönüllülük aktivitelerine katılabilirsiniz.

Yurtdışı Gönüllü Çalışma Kampları

Yurtdışında Uygun Fiyatlı İnternet Uygulaması için tıklayınız ( 3 Dolar İndirim Çeki İçerir )

İnstagram grubumuza üye olmak ve anlık bildirim almak için tıklayınız

İnstagram Hesabımızı Takip Etmek Projelerden Haberdar Olmak İçin Tıklayınız

Erasmus+ Projeleri İçin Tıklayınız


Like it? Share with your friends!

195
195 points

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
2
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
1
lol
omg omg
0
omg
win win
1
win
Hatice Beyza Sezgin

Hatice Beyza Sezgin

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir