Yunanistan 23 Gün ESC Gönüllülük Projesi


198
198 points

Yunanistan 23 Gün ESC Gönüllülük Projesi

Yunanistan 23 Gün ESC Gönüllülük Projesi

“Seeds For Community Regeneration” adlı proje, 15 uluslararası katılımcının yerel toplumu canlandırmak ve köyde güzel bir bitkisel multi-duyusal permakültür bahçesi oluşturmak amacıyla köyün eski okul binasını restore ettiği ve 23 gün süren bir Avrupa Dayanışma Programı Ekip Gönüllülük projesidir. COB eko topluluğu, Yunanistan’ın Larisa şehri yakınlarındaki Nessonas adlı küçük bir köyde yer almaktadır.

Bu proje, köyü canlandırmayı ve yerel halkla organik ve bütünleştirici bir şekilde daha derin bir bağlantı kurmayı hedefleyerek herkes tarafından kullanılacak topluluk altyapısının oluşturulmasını amaçlamaktadır. Yaratıcı ve kültürel faaliyetlere ilham verecek bu altyapı, köyün canlanmasına ve yeniden canlanmasına yardımcı olacaktır.

Proje için katılımcıların 18-30 yaş aralığında olması gerekmektedir. Faaliyetler 7-29 Ağustos 2023 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. Seyahat masrafları, gerekli belgelerin sağlanması durumunda iade edilecektir. Proje, Cob eko projesi adlı yerde, Yunanistan’ın Larisa şehrine yakın olan Nessonas köyünde gerçekleştirilecektir.

Bu proje yeni gerçeklikler yaratmayı amaçlamaktadır. Eğitim ve öğretim faaliyetleri aracılığıyla dünyanın farklı yerlerinden insanlar bölgeyi ziyaret etmekte ve etkinliklere katılmaktadır. Bu etkinlikler, yerel ve uluslararası insanları bir araya getirerek yerel ekonomiyi desteklemekte ve insanları birbirine yaklaştırmaktadır.

Proje sürecinde, yerel halkla verimli bir etkileşim ve işbirliği sağlanması hedeflenmektedir. Ortak ihtiyaçlarda birleşen insanların yardımlaşması, kaynakları ve bilgileri paylaşması, bölgede altyapı oluşturması gibi faaliyetler projenin temel felsefesidir.

Projenin bilgi paketine erişmek için tıklayınız

Başvuru için tıklayınız

Yunanistan 23 Gün ESC Gönüllülük Projesi

Yurtdışında Uygun Fiyatlı İnternet Uygulaması için tıklayınız ( 3 Dolar İndirim Çeki İçerir )

İnstagram Hesabımızı Takip Etmek Projelerden Haberdar Olmak İçin Tıklayınız

Erasmus+ Projeleri İçin Tıklayınız

WhatsApp grubumuza üye olmak ve anlık bildirim almak için tıklayınız


Like it? Share with your friends!

198
198 points

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
AyberkOguzz

AyberkOguzz

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir