YOLCULUKTA HAYATINIZI KURTARACAK UYGULAMALAR


199
199 points

YOLCULUKTA HAYATINIZI KURTARACAK UYGULAMALAR

                Merhaba seyahat severler! Yurtdışına çıktığımız zaman içimizde “acaba nasıl yapacağım?” sorusunu sık sık akıllara getirdiğinizi biliyorum. Ben de sizin için bazı şeyleri “nasıl” yapacağınızı listelemek istedim.

1- SKYSCANNER

                Uygulamanın temel mantığı size en uygun uçak biletlerini listeleyerek gideceğiniz yere en ucuz ve rahat şekilde gitmenizi sağlamak. Yaklaşık 100’den fazla havayolu firmasının biletini görebiliyorsunuz. Uygulama gayet basit bir arayüze sahip ve bazı sitelerden daha uyguna bilet bulma kapasitesi mevcut.

2-BOOKİNG.COM

                Aramızda belki de bu uygulamayı/siteyi bilmeyen yoktur ama ben yine de anlatayım. Yurtiçinde ya da yurtdışında konaklayabileceğiniz yerleri sizin seçtiğiniz fiyat aralığında ve tarihlerde en güvenilir şekilde bulan müthiş bir uygulama. Booking.com’u günlük hayatımda yaptığım tatillerde güvenle kullandım. Ayrıca harita özelliği taşıyan uygulama sayesinde kaybolmadan kolayca da buldum.

3-XE CURRENCY

                Yurt dışında içiniz rahat bir şekilde paranızı hem korumanıza hem de kurları takip etmenizi sağlayan bir uygulama. Kolaylıkla para transferi yaparak günlük hayatınızda harcayabileceğiniz bütçenizi de kontrol edebilirsiniz. Uygulama applerden ücretsiz bir şekilde indirilip kullanılabilir.

4- AROUNDME

                 Bu uygulamayı seyahat dışında da kullanmanız çok büyük ihtimal çünkü ben üniversite için ilk şehre gittiğimde çokça kullanmıştım. Ara yüzü kullanışlı, bazen anlaşılmaz geliyor ama uygulamayı kullandıkça çözüyorsunuz. Uygulamanın kategorileri ile şehirde istediğiniz her şeyi ve size en yakın olanları bulabilirsiniz. Şimdiye kadar bu uygulamadan daha geniş olanı ile karşılaşmadım.

5- AIRBNB

                “Ben otelde kalamam” diyenler bu uygulamaya ufak bir göz atsın bence. Bu uygulama size kendi evinizde hissedeceğiniz kiralık evleri kolayca buluyor. Uygulama bir çok ülkede ve şehirde aktif olarak mevcut. Özellikle ailelerin tercih ettiği bir uygulama lakin öğrencilerin de kullandığına şahit oldum.

6- CITY MAPPER

                Ve son olarak özellikle yol bulma konusunda benim gibi bazen sorun yaşayanların şiddetle kullanmasını tavsiye ettiğim uygulama. Birçok platform ile iş birliği içerisinde olan uygulama size gideceğiniz yere ulaşabileceğiniz ulaşım araçlarını listeliyor. Metro ve otobüs konusunda cidden çok gelişmiş bir uygulama. Bilet ücretlerini de uygulama içinde görebilirsiniz. 

Listede genellikle şahsi deneyimlediğim uygulamalara yer ver verdim. Umarım sizlerin de işine yarar. İyi yoculuklar!

YOLCULUKTA HAYATINIZI KURTARACAK UYGULAMALAR


Like it? Share with your friends!

199
199 points

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
1
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
2
win
Ecem Nur Karademir

Ecem Nur Karademir

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir