Work and Study ile hangi ülkelere gidebilirsiniz?


202
202 points

Work and Study ile hangi ülkelere gidebilirsiniz?

Bir öğrencinin kendini geliştirmesi, yurt dışında yaşamak ve çalışmak istemesi gibi hayallerin önüne geçen en büyük engellerden birisi dil yetersizliği olmaktadır. Bu nedenle birçok öğrenci veya mezun, bu sorunu çözmek için çeşitli yollara başvursalar da onlara söylenen her zaman bir söz vardır ki o da “Dili konuşulan ülkede yaşamadan hiçbir zaman o dili tam olarak öğrenemezsin”’dir. Bu yüzden hem İngilizcesini geliştirmek hem de bir yandan bu dilin konuşulduğu bir ülkede yaşamak bu sorun için en etkili çözümdür.

Artan döviz kurları göz önünde bulundurulduğunda öğrenciler, dil eğitimleri için en ekonomik yolları aramaktadır. Bu noktada Work and Study programları, en kurtarıcı programlar olarak karşınıza çıkıyor! Bu programın aynı zamanda bir artısından daha bahsetmek gerekirse, Work and Study programına giden öğrenciler aynı zamanda bulundukları ülkede çalışma hakkına da sahip olurlar. Bu sayede programın ücretini bulundukları ülkede çalışarak telafi edebilirler. Aynı zamanda öğrenciler, eğitimlerinden arta kalan süreyi çalışarak değerlendirirse dil gelişimini de sürekli pratik yaparak desteklemiş olurlar.

Work and Study hangi ülkelerde var?

Her ülkede program ücretlerinin, vize süreçlerinin, çalışma haklarının ve saatlerinin değişebildiğini hatırlatmakla birlikte kendinize en uygun olan ülkeyi, hepsini inceleyerek bulabilirsiniz. İşte bazı Work and Study ülkeleri!

  • İrlanda
  • Avustralya
  • Malta
  • Kanada
  • Dubai

Work and Study için öğrenci olmak şart mı?

Hayır, böyle bir şart bulunmamaktadır. Sadece ülkelerin vize koşulları arasında eğitim seviyeniz dikkate alınabilmektedir.

İngilizce bilmeden Work and Study programına katılabilir miyim?

Work and Study programına katılım için başvurunuzda İngilizce yeterliliği sunmanıza ihtiyaç duyulmaz. Programın amacı da tam olarak budur; hem dilinizi geliştirebilmeniz hem de çalışma deneyimi elde ederek benzersiz bir maceraya dahil olmanız!

Work and Study için yaş sınırı var mıdır?

Programa katılım sağlamak isteyen adayların 18 yaş ve üzerinde olması gerekmektedir. Bunun yanında üst yaş sınırı, ülkelerin vize koşullarına bağlı olarak değişiklik göstermektedir. En iyisi Work and Study programı için başvurmayı düşündüğünüz acente ile konuşup fırsatları değerlendirmektir.

Work and Study ücretleri nelerdir?

Maalesef belli bir ücretten bahsetmemiz mümkün değil, acenteden acenteye değişebilmekte olup gitmeyi düşündüğünüz şehir ve ülke, aynı zamanda kalmak istediğiniz süre de bu fiyatların belirlenmesinde büyük önem göstermektedir.

Gördüğünüz gibi; Work and Study oldukça güzel, İngilizce öğrenimini destekleyen ve çalışma hayatınıza katkıda bulunan bir programdır. Aynı zamanda başka yaşlarınızda kazanamayacağınız bir deneyimi de size yaşatır. Bu programa başvuranızı şiddetle tavsiye ediyoruz!

Work and Study ile hangi ülkelere gidebilirsiniz?

Yurtdışında Uygun Fiyatlı İnternet Uygulaması için tıklayınız ( 3 Dolar İndirim Çeki İçerir )

İnstagram grubumuza üye olmak ve anlık bildirim almak için tıklayınız

İnstagram Hesabımızı Takip Etmek Projelerden Haberdar Olmak İçin Tıklayınız

Erasmus+ Projeleri İçin Tıklayınız


Like it? Share with your friends!

202
202 points

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Beyza Vural

Beyza Vural

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir