Vizesiz Belgrad 4 Gün Erasmus+ Projesi

Vizesiz Belgrad 4 Gün Erasmus+ Projesi başvuruları başladı !


190
190 points

Vizesiz Belgrad 4 Gün Erasmus+ Projesi başvuruları başladı !

Vizesiz Belgrad 4 Gun Erasmus Projesi basvurulari basladi

6-9 Ağustos 2024 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan eğitim kursu erasmus+ projesi Sırbistan’ın başkenti Belgrad kentinde gerçekleştirilecek.

Daha az fırsata sahip gençleri güçlendirmek için tasarlanmış, Erasmus+ KA155 projelerine adanmış özel bir eğitim kursu olan DiscoverEU 4 Sen(in): DiscoverEU Dahil Etme Eylem Projeleri ile Gençleri Güçlendirme, ikinci edisyonuyla geri dönüyor. DiscoverEU projeleri, gençlere kısa bir süreliğine Avrupa’yı bağımsız olarak veya gruplar halinde demiryolu ile gezip görme fırsatı sunar. Projeye resmi başlangıçta 18 yaşında olan katılımcılara Avrupa’yı ziyaret etme fırsatı sunarak dahil etme boyutunu artırmayı hedefler.

Potansiyel başvuru sahiplerinin yüksek ilgisi ve bu Eylem içindeki projelerin kalitesini destekleme ihtiyacı sonucunda, Sırp Erasmus+ Ulusal Ajansı Vakfı Tempus, 6-9 Ağustos 2024 tarihleri arasında Belgrad’da bir eğitim kursu düzenleyecektir.

Vizesiz Belgrad 4 Gün Erasmus+ Projesi amacı nedir ?

Bu TCA’nın katılımcılarını, DiscoverEU Dahil Etme Eylem projelerini etkili bir şekilde planlamak, uygulamak ve değerlendirmek için gerekli beceri ve bilgilerle donatmak, daha az fırsata sahip gençlerin aktif katılımını sağlamaktır.
Özel hedefler:

Katılımcılara DiscoverEU Dahil Etme Eylem programını (hedefleri, Erasmus+ öncelikleriyle bağlantısı, kalite kriterleri ve bütçesi) tanıtmak;
Katılımcı kuruluşlara DiscoverEU projelerini başarıyla planlamak, hazırlamak, uygulamak ve değerlendirmek için gerekli araçları sağlamak;
Resmi olmayan ve gayri resmi öğrenme sonuçlarını tanımlamak ve belgelemek;
Daha az fırsata sahip gençlerin karşılaştığı engelleri ve DiscoverEU Dahil Etme Eylemi ve Erasmus+ ile Avrupa Dayanışma Cephesi Dahil Etme ve Çeşitlilik Stratejisi aracılığıyla sunulan fırsatlar/mümkün olanlar hakkındaki anlayışını genişletmek;
Katılımcıların Avrupa konuları ve değerleri üzerine düşünmelerini teşvik etmek.

Hedef Grup kimlerdir

Bu eğitim kursu, daha az fırsata sahip gençlerle çalışan ve DiscoverEU Dahil Etme Eylem projelerini uygulamaya ilgi duyan şu temsilcilere açıktır: gençlik organizasyonları; lise, meslek okulları; gençlerle çalışan diğer organizasyonlar; yerel, bölgesel, ulusal düzeyde kamu kurumları; sosyal girişimler; gençlerden oluşan gayri resmi gruplar. İngilizce yeterliliklerine güvenen ve çalışma oturumları sırasında aktif olarak katkıda bulunabilecek katılımcıları bekliyoruz.

Çalışma Yöntemleri neler olacak ?

Deneyimsel öğrenme metodolojisine dayalı etkileşimli oturumlar ve atölye çalışmaları;
İşbirlikçi grup etkinlikleri ve tartışmalar;
Proje planlama ve geliştirme üzerine uygulamalı çalışmalar ve program uzmanlarından geri bildirimler;
İşbirliği ve fikir alışverişi teşvik etmek için ağ kurma fırsatları;
İyi proje uygulamalarının örneklerinin sunulması.
Daha az fırsata sahip gençlerin hayatları üzerinde anlamlı bir etki yaratma fırsatını kaçırmayın. DiscoverEU 4 Sen(in)’e katılın ve daha kapsayıcı bir gelecek için birlikte çalışalım. Şimdi başvurun!

Projeye başvurmak için tıklayınız !

Vizesiz Belgrad 4 Gün Erasmus+ Projesi başvuruları başladı !

Almanya’da çalışmak için fırsat kartı uygulaması başladı detaylar için hemen tıklayınız !

Avrupa birliği projeleri sayesinde tüm masraflarınızın karşılandığı ücretsiz projelere katılabilirsiniz. Erasmus+ projelerine katılmak için tıklayınız.

Ücretsiz duyuru kanalımız sayesinde tüm gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz ! WhatsApp duyuru kanalımıza üye olmak için tıklayın


Like it? Share with your friends!

190
190 points

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
AyberkOguzz

AyberkOguzz

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir