Ucuz Uçak Bileti Rehberi


177
177 points

Uçak bileti alırken fiyatların düşük olmasını sağlamak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

 1. Erken rezervasyon yapın: Erken rezervasyon yaptığınızda, uçak bileti için daha düşük fiyatlar bulabilirsiniz. Havayollarının çoğu, erken rezervasyon yapan müşterilerine indirimli fiyatlar sunar. Erken rezervasyon yaptığınızda, uçuşunuz için daha geniş seçenekleriniz olacak ve istediğiniz koltukları daha kolay bulabileceksiniz.
 2. Flexible olun: Uçuş tarihlerinizi esnek tutarsanız, daha ucuz biletler bulabilirsiniz. Uçuşlarınız için esnek tarihler seçtiğinizde, havayollarının daha az dolu olan uçuşlarına bilet alma şansınız artacaktır. Bu nedenle, uçuş tarihlerinizi esnek tutmanız, daha ucuz biletler bulmanıza yardımcı olacaktır.
 3. Fiyat karşılaştırma sitelerini kullanın: Fiyat karşılaştırma siteleri, farklı seyahat acentalarının ve havayollarının fiyatlarını karşılaştırmanıza olanak tanır. Bu siteler arasında Expedia, Kayak, Orbitz gibi popüler siteler mevcut. Bu siteler arasında arama yaptığınızda, en uygun fiyatları bulmanız daha kolay olacaktır.
 4. Promosyonları takip edin: Havayolları ve seyahat acentaları sürekli olarak promosyonlar ve indirimler sunarlar, bunları takip edin. Bu promosyonların bazıları havayollarının kendi sitelerinde duyurulurken, bazıları da seyahat acentaları tarafından duyurulur. Bu promosyonları takip etmek, uçak bileti fiyatlarını düşürmenizi sağlayacaktır.
 5. Öğle ve gece uçuşları tercih edin: Öğle ve gece uçuşları genellikle daha ucuzdur. Bu uçuşlar, havayollarının daha az dolu olan uçuşlarıdır ve bu nedenle daha ucuz bilet fiyatları sunarlar. Ayrıca, öğle ve gece uçuşlarının yolcu sayısı az olduğu için, koltuk seçimi yaparken daha fazla seçenekleriniz olacaktır.
 6. Havayolunun sitesinden direk bilet alın: Havayolunun sitesinden direk bilet alırsanız, genellikle daha ucuz fiyatlar bulabilirsiniz. Havayollarının sitelerinde, acente veya aracı sitelerde bulamayacağınız özel indirimler ve promosyonlar mevcut olabilir. Ayrıca, havayolunun sitesinden direk bilet alırsanız, biletinizi değiştirebilme veya iptal edebilme işlemlerini daha kolay yapabilirsiniz.
 7. Önceden yaptırılmış yemeği alın: Uçakta yemek yiyebilmek için, önceden yaptırılmış yemeği alabilirsiniz. Bu sayede, uçakta yemek için ödediğiniz fiyatı düşürebilirsiniz.
 8. Standart bileti tercih edin: Business veya first class bileti yerine, standart bileti tercih edin. Bu sayede, daha ucuz bilet fiyatlarına sahip olabilirsiniz.
 9. Uçak bileti aramalarınızı incognito modda yapın: Uçak bileti aramalarınızı incognito modda yaparsanız, bilet fiyatlarının arttığını görmezsiniz. Çünkü, tarama geçmişinizdeki aramalarınız bilet fiyatlarını etkileyebilir.
 10. Referer sitelerini kullanın: Referrer sitelerinden bilet alırsanız, bilet fiyatları daha ucuz olabilir. Referrer sitelerinden bilet alırken, havayolunun sitesine yönlendirilirsiniz ve orada biletinizi satın alırsınız. Bu sayede, havayolunun sitesinde yer alan indirimleri kullanabilirsiniz.
 11. Avrupa birliği projeleri için tıklayın

Like it? Share with your friends!

177
177 points

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
AyberkOguzz

AyberkOguzz

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir