Sharm El Sheikh Gezi Rehberi


180
180 points

Sharm El Sheikh Gezi Rehberi

Sharm El Sheikh Vize İstiyor mu ?

Mısır Devleti Sharm el Sheikh’ e vizeyi kaldırdı.  Bu nedenle son zamanlarda ülkemizden bir çok kişinin tercih ettiği bir tatil rotası haline geldi. Her mevsim denize girilebilen ve size sunduğu yerel etinliklerle dolu dolu bir tatil geçirebileceğiniz Sharm el Sheikh gezimizi sizlerle paylaşmak istedik.

Sharm El Sheikh Ne kadar süre ayırmalıyım ?

Sharm el Sheikh tatili için en az üç gününüz olmalı. Pegasus’un Sharm el Sheikh uçuşları gece yapıldığından konaklamanızı gideceğiniz geceyi de ekleyerek gitmenizi şiddetle tavsiye ediyoruz. Biz yerel saat ile 02:30 da sharm el sheikh ‘ e vardık ve havaalanından tek ulaşım seçeneği olan taksi ile otelimize transferimizi gerçekleştirdik. Ya Habibiii diyerek taksiciler hemen yanınıza geliyor. Burada pazarlık yapmalısınız ya da önceden transferinizi ayarlamanızı öneriyoruz.

Sharm El Sheikh Gezi Rehberi

Sharm El Sheikh Konaklama

Biz Naama Bay bölgesini tercih ettik.  Ki şehrin en kalabalık ve canlı bölgesi kesinlikle burası. Bir çok restoran ve cafe içeren bölge sıcak yaz şehirlerinin size vereceği samimiyeti kesinlikle barındırıyor. Bu nedenle konaklamanızı burada seçip ayarlamalısınız.

Otele varışımız ve gece uykumuzun ardından otelimizde aldığımız kahvaltı sonrası ilk etkinliğimiz Sina Çölünde Safari turu idi. Biz yerel tur etkinliklerimizi Mısırlı bir dostumuz aracılığı ile ayarladık. Öğlen otelimizden transit ile alınarak Sina çölüne ulaştık.  Safari turu 2 saat sürüyor  ve iki kez molanız oluyor. Ve tekrar akşam 17:00′ a doğru transit ile otelimize bırakıldık.

Sharm El Sheikh Yeme İçme

Güzel bir duş -ki bu çok önemli çünkü toza toprağa bulanmıştık- sonrası akşam yemeği için Nama Bay çarşıda Pizza Hut’ ı tercih ettik.  Otel, yerel turlar için dolar kullanıyorsunuz. Ama günlük harcamalarınız için Mısır poundu kullanırsanız değişen kur farklılığından da sorun yaşamamış olursunuz 🙂  Fiyatlar ise orta boy bir pizza için 150 Mısır poundu gibi rakamlarda oluyor. Yemekten sonra NaamaBayı turlayıp bir şeyler içmek için Buddha Bar’ı tercih ettik. Bira fiyatları ise 150-200 Mısır poundu arasında.  Yürüyerek 5 dk uzaklıkta olan otelimize geçerek günü tamamlamış olduk.

Sharm El Sheikh Gezisi

İkinci günün adı ise Ras Mohammed. Sabah kahvaltıdan sonra transit ile alınarak Ras Mohammed Milli Parkına vardık. Ras Mohammed Tekne turu iki adet resif durağı ve White Island içereren dolu dolu bir tur oluyor. Dünya’nın 3. en iyi dalış noktası olan resiflere dalış yapabilirsiniz ya da şnorkel tercih edebilirsiniz. Öğle yemeğiniz ise yine teknede oluyor.  Ras Mohammed tekne turunun son durağı White Island. Tekne açıkta beklerken siz yüzerek ulaşıyorsunuz. Doğa harikalarını içinde bulunduran tekne turu bize harika deneyimler sundu. Akşam 17:00 a doğru ise transit ile tekrar otelimize bırakıldık.

Akşam ise yemeğimizi  Naamabay’da bulunan HardRock Cafe’ de tercih ettik. Burada Nachos yemenizi tavsiye ederiz. Oldukça sakin, rezervasyona gerek olmuyor. Hediyelik eşya ya da market ürünleri için fiyatları yazan ve gördüğümüz en uygun market olan Fix Price Market’ i tercih ettik. Daha sonra ise otele dönüş.

Sharm El Sheikh Gezi Rehberi

Üçüncü gün için Dahab turu tercih edilebilir. Biz kısa bir özel araöla Dahab turu yaptık. Dileyenler günübirlik Dahab turuna katılabilirler. Dahab’a katılmak istemeyenler için önerimiz Genena City AVM’de yer alan King Tutankamun müzesini önerebiliriz. Kişi başı bilet fiyatı 15 Dolar.  Akşam  için kesinlikle görülmesi gereken Old Market bölgesine taksi ile geçtik. El Shaba Camii eski ve görkemli görünmesine rağmen oldukça yeni bir camii aslında. Taksi ile tekrar Farsha Cafe, Santorini Cafenin yer aldığı bölgeye geçtik. Santorini Cafe’de makarna ve Sezar salata tercih ettik. İçeceklerle beraber 19 dolar ödededik. Ve kahve için Farsha Cafe’yi tercih ettik.  Tekrar taksi ile Naama Bay’ a dönerek burada bir şeyler içmeye karar verdik. Sonrası ise otele dönüş. Uyguna ayarladığımız taksi ile havaalanına transferimizi gerçekleştirdik.

Sharm el Sheikh genel olarak çok sıcak bir iklime sahip olduğundan gündüz çarşıdaki hiçbir restoran cafe ya da mağaza açık olmuyor. Akşama doğru açılıyor. Bu şehirde yapmanız gereken kesinlikle size sunduğu etkinlikleri gerçekleştirmek.  Vizesiz olması, yakın olması ve fiyat olarak uygun olması ile oldukça göz önünde bulunan bu şehre rotanızı en kısa sürede çevirmenizi öneriyoruz. Ayrıca yaz sezonları olan Haziran,Temmuz ve Ağustos aylarında gitmemenizi öneririz.Hem aşırı sıcak hem de Arapların da tatil sezonlarına denk geldiği için oldukça kalabalık oluyor ve fiyatlar artıyormuş,bilginiz olsun..:)

Naama Bay, HardRock Cafe , Buddha Cafe, Farsha  Cafe, Santorini Cafe,Old Market,KİNG TUT MUSEUM, Pizza Hut,Fix Price Market, Genena City, Dahab

Yazarın İnstagram Hesabı İçin Tıklayınız

Sharm El Sheikh Gezi Rehberi

Yurtdışı Bileti İnstagram Hesabımız İçin Tıklayınız

Yurtdışı Bileti Telegram Kanalımız İçin Tıklayınız

Seyahat Rehberlerimiz İçin Tıklayınız


Like it? Share with your friends!

180
180 points

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
AyberkOguzz

AyberkOguzz

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir