Seçim İçin Askıda Bilet Seçenekleri


192
192 points

Seçim İçin Askıda Bilet Seçenekleri

Seçim için Seyahat Etmen Gerekiyorsa İşte Alternatif Seçenekler!

Seçim İçin Askıda Bilet Seçenekleri

Hepimizin bildiği gibi ülkemizdeki seçim süreci tekrarlanacak ve birçoğumuz farklı şehirlere gitmek zorunda kalacağız. Ancak, seçim gününe önceden hazırlıklı olmak, bu sürecin hem daha kolay hem de hızlı geçmesini sağlayacaktır.

Bu yazımızda, size alternatif niteliğinde yolculuk seçeneklerini sunarak, seçim günü için rahat ve uygun maliyetli bir yolculuk yapabilmenizi sağlamak adına rehber olacağız. Bu yazımızda hem bütçe dostu hem de konforlu yolculuk deneyimi yaşayabileceksin.

Şimdi hadi başlayalım ve seçime götüren yollarda ne tür imkanlar olduğunu keşfedelim!

  CHP Gençlik Kolları Demokrasi Bileti Projesi

  CHP gençlik kolları tarafından oluşturulan, üniversiteli gençler adına oldukça faydalı olan  demokrasi bileti projesi ikinci tur seçimleri için tekrardan hayata geçirildi.

  Bu projenin amacı, gençlerin demokrasiye olan katılım imkanını artırmak ve onlar arasında farkındalık yaratmaktır. CHP gençlik kollarının bu önemli projeyi hayata geçirmesi, ülkemizdeki demokratik kültürün gelişmesine de büyük katkı sağladığı gibi gençlerin oy kullanımını da arttıran bir yapıdadır. Başvuru için demokrasibileti.org linkinden gerekli adımları tamamlayarak size özel tanımlanan kupon ile bilet alabilirsiniz.

  TİP’in Hatay’da Oy Kullanacak Vatandaşlar İçin Oluşturduğu Proje:

  Deprem bölgesi ilan edilen Hatay’da oy kullanacak birçok vatandaş geçici olarak farklı illerde ikametgah etmektedir. TİP, “Önce oyları kullanacağız, sonra Hatay’da yaşamı yeniden kuracağız!” sloganı çerçevesinde tüm illerden Hatay’a oy kullanmak için gidecek olan vatandaşlara ulaşım desteği sağlamaktadır. 

  Projeden faydalanabilmek adına WhatsApp üzerinden 0533 817 96 88 veya  0543 119 60 33 numaralarına ulaşabilirsiniz.

  AFAD Bilet Yardımı

  Türkiye’de deprem bölgesi ilan edilen 11 il için AFAD tüm afetzede vatandaşlara kolaylıklar sunmaktadır. Proje iki farklı başlık altında hizmete açık; kendi aracı ile ulaşım sağlamak isteyenler, toplu taşıma aracı ile ulaşım sağlamak isteyenler. 

  • Kendi aracı ile ulaşım sağlayacak vatandaşlar, kaymakamlık ve valilikler tarafınca oluşturulan müracaat noktalarına giderek yol masraf belgesine başvurma hakkına sahiptir. Gidecekleri il için masraflarını müracaat sonucu alabilirler. Aynı zamanda dönüş için de dönüş yapacakları ildeki müracaat noktalarından aynı işlemi tekrarlayabilirler. 
  • Toplu taşıma aracı ile ulaşım sağlayacak vatandaşlar, kaymakamlık ve valilikler tarafınca oluşturulan müracaat noktalarına giderek temin edilen uygun araçlar sayesinde afet bölgelerine gidebilir. Kendi imkanları ile bilet alan afetzedeler ise bilet ücretlerini ibraz etmeleri dahilinde Ziraat Bankası aracılığı ile ileterek kimlik numaraları üzerinden geri alabilir. 

  Askıda Bilet

  Seçmen kaydı afet bölgesi ilan edilen illerde mevcut olan vatandaşların oy kullanabilmesi adına gerçekleştirilen projelerden biri olan Askıda Bilet  bağımsız gönüllülerden oluşan bir sivil inisiyatifler bütünü olarak çalışmaktadır. 

  Bu platformun hedefi, söz konusu seçim dönemi boyunca deprem bölgesinde yaşayan ve adreslerinde henüz değişiklik yapmayan seçmenlerin oy kullanma haklarından yararlanmalarını kolaylaştırmaktır. Adres kaydı halen daha deprem bölgesinde bulunan ve seçmen kimliği de teyit edilen vatandaşlar için oy kullanacakları şehre otobüs ile bedelsiz olarak bilet olanağı sağlanacaktır.

  Başvurmak için tıklayınız

  1. Pegasus Hava Yolları: 

  İkinci tura kalan seçimler sebebi ile birçok kişinin seyahat planlarında değişiklik yapması gerekiyor, bu duruma bir çözüm olması adına Pegasus bilet işlemlerine ek haklar tanımladı.

  14 Mayıs 2023 tarihinden önce satın alınmış ve 28 Mayıs tarihine kadar geçerli olan seyahatlerde, ;

  • Biletinizi ücretsiz şekilde açığa alma imkanına sahipsiniz.,
  • İptal ederek kesintisiz iade alabilirsiniz,
  • Herhangi bir değişiklik işlem ücreti ödemeden, yalnızca yeni bilet ile mevcut biletiniz arasındaki ücret farkını ödeyebilirsiniz, dilediğiniz tarihe ve dilediğiniz parkura değiştirebilirsiniz.

  Bilet işlemleri koşullarının daha detaylı hali Flypgs internet sitesinde mevcuttur. 

  1. Türk Hava Yolları:

  28 Mayıs 2023 seçimleri sebebiyle Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı yolcularının tümüne THY tarafından bilet işlemlerinde ek haklar mevcut hale getirildi. 

  5 Mayıs 2023 ve öncesinde düzenlenmiş biletler kapsamında;

  • 14 Mayıs 2023 ile 11 Haziran 2023 (dâhil) arasındaki Türkiye varışlı ya da Türkiye çıkışlı seferlere kayıtlı tek yön seyahati bulunan,
  • 28 Mayıs 2023 tarihini kapsayacak şekilde Türkiye varış ya da çıkışlı yurtiçi veya yurtdışı gidiş-dönüş seyahati bulunan,
  • Türkiye’ye gitmek için planlanmış olan seyahati, oy kullanmak amacıyla 28 Mayıs 2023 tarihini de kapsayacak şekilde değiştirmek isteyen yolcuların iade talepleri aşağıdaki gibidir. Bu talepler, 15 Mayıs 2023 ile 28 Mayıs 2023 tarihleri arasında yapılacak seyahatler için geçerlidir.

  İade talepleri:

  a) Hiç kullanılmamış biletler için kesintisiz iade yapılacaktır.

  b) Kısmi olarak kullanılmış, seyahatin henüz tamamlanmamış olduğu biletlerde ise iade işlemi ücretsiz gerçekleştirilecektir.

  Bilet süresinin uzatılması:

  a) Biletin geçerliliği, herhangi bir ek ücret veya ceza ödemeden 31 Mart 2024 tarihine kadar uzatılabilir.

  Konu ile ilgili kapsamlı bilgiye THY internet sayfasından ulaşabilirsiniz. 

  Sonuç olarak, seçim için seyahat etmeniz gerekiyor ise birden fazla alternatif yolun bulunmaktadır. Unutmayın, oy kullanma hakkınız çok değerlidir. Lütfen oy kullanmak için doğru bilgileri elde edin ve gitmeniz gereken yere güvenli bir şekilde ulaşabileceğiniz bir yöntemi planı çıkarın.

  YURTDIŞINDA UCUZ İNTERNET PAKETİ ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

  Seçim İçin Askıda Bilet Seçenekleri

  İnstagram Hesabımızı Takip Etmek Projelerden Haberdar Olmak İçin Tıklayınız

  Erasmus+ Projeleri İçin Tıklayınız

  WhatsApp grubumuza üye olmak ve anlık bildirim almak için tıklayınız


  Like it? Share with your friends!

  192
  192 points

  What's Your Reaction?

  hate hate
  0
  hate
  confused confused
  0
  confused
  fail fail
  0
  fail
  fun fun
  0
  fun
  geeky geeky
  0
  geeky
  love love
  1
  love
  lol lol
  0
  lol
  omg omg
  0
  omg
  win win
  0
  win
  Zeynep

  Zeynep

  0 Yorumlar

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir