POLONYA VİZESİ NASIL ALINIR?


182
182 points
POLONYA VİZESİ NASIL ALINIR?

POLONYA VİZESİ NASIL ALINIR?

            Merhaba sevgili okuyucular! Sayfamızda bulunan indirimli bilet fırsatları ile kapış kapış gitmesinin ardından, vizeler hakkında konuşma sırası geldi diye düşünüyorum. Belki de vize konusunda size daha az zorluk çıkarabileceğini düşündüm ve gezmesi eğlenceli yerlerden biri olan Polonya’ya nasıl vize alınacağını konuşacağız.

            Öncelikle vize almadan önce Polonya Konsolosluğu’ndan randevu almanız şart çünkü bu randevuya elinizde istenen belgeler ile gitmiş olmalısınız. Bugün bizim konuşacağımız olan turistlik amaçlı vize türüdür. Almanız gereken Polonya vizesi Schengen C vize tipidir. Polonya Schengen bölgesi içinde bulunur ve bu vizeyi aldığınızda Schengen alanında 180 günde maksimum 90 gün konaklayabilirsiniz.

            Bordo Pasaporta sahip olmanız sizler için yeterli olacaktır. Lakin Bordo pasaportu olan Türkiye vatandaşlarının pasaportlarının geçerlilik tarihi, vize bitiminden itibaren en az 3 ay daha devam etmelidir. Ayrıca, pasaportta yer alan tüm bilgilerin kimlik bilgileriyle uyumlu olması gerekir. Polonya vizesi alabilmek için gerekli olan belgeler, Polonya İstanbul Başkonsolosluğu ve Polonya Ankara Büyükelçiliğinin talep ettiği şekilde olmalıdır.

            Belki de en önemli olan ve red- kabul aşamasında özen gösterilenlerden biri olan seyahat sağlık sigortası, otel ve uçak rezervasyonları tamamlanmalıdır. Her şeyiniz gayet açık bir şekilde net olması şart. Bunun yanında sizden başvuru yapan kişinin Türkiye’ye geri döneceğini kanıtlayan belgeler hazırlanması da istenebilir.

            Polonya vizesine başvuruda bulunabilmek için bazı evrakları hazırlamak gerekir. Bunlar: Pasaport, nüfus cüzdan fotokopisi ,Polonya Vize Başvuru Formu eğer varsa son 3 yıl içinde alınmış Schengen vizesi fotokopileri, 2 adet biyometrik fotoğraf, vize talep dilekçesi, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, uçak bileti ve rezervasyonlar gibi seyahat belgeleri, finansal durumu gösteren belgeler, seyahat sağlık sigortası, Polonya’ya seyahat amacını gösteren belge, emekliler için emekliliği gösteren belge, öğrenciler için öğrenci belgesi, evliler için evlilik belgesi, vize başvuru ücret makbuzu ve son olarak eğer 18 yaşından küçükler içinse muvafakatname gereklidir. Bazılarının sizde olmaması durumda Polonya Konsolosluğu’nun sizi yönlendirmesi ile kolayca bulabilirsiniz.

            2023 senesinde Polonya Turistik Vize ücreti 170 USD olarak belirlenmiştir. Vize, başvurunun ardından 10-15 gün içerisinde çıkmaktadır.

            Almış olduğunuz biletleriniz ile muhteşem bir yolculuk dilerim!

POLONYA VİZESİ NASIL ALINIR?

Yurtdışında Uygun Fiyatlı İnternet Uygulaması için tıklayınız ( 3 Dolar İndirim Çeki İçerir )

İnstagram grubumuza üye olmak ve anlık bildirim almak için tıklayınız

İnstagram Hesabımızı Takip Etmek Projelerden Haberdar Olmak İçin Tıklayınız

Erasmus+ Projeleri İçin Tıklayınız


Like it? Share with your friends!

182
182 points

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Ecem Nur Karademir

Ecem Nur Karademir

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir