Pegasus Kabin Bagajı Kalkıyor ! Pegasus Lite Bilet


205
1 share, 205 points
Pegasus Kabin Bagajı Kalkıyor ! Pegasus Lite Bilet

Pegasus Kabin Bagajı Kalkıyor ! Pegasus Lite Bilet Edinilen bilgilere göre Pegasus kabin bagajı politikalarında artık bir değişikliğe giderek bir alt paket olan 3 kiloluk sırt çantalı bir satış paketini de satışa sunmaya karar verdi. Buna göre eskiden olduğu gibi 8 kilo bagaj+ kabin bagajı olan alt sınır bir alt kademeye inecek ve Avrupalı örnekler olan wizz ve ryanair gibi lowcost havayollarının da uyguladığı light paket hayata geçecek.

Pegasus Lite bilet kuralları nasıl olacak ?

Pegasus lite bilet sayesinde daha ucuz fiyata bileti alabiliyor olsak da bagaj hakkımızda bir düşüş meydana gelecek. Sadece şehir ülke değiştirmek isteyen eşya veya kıyafet konusunda çok ihtiyaç duyulmayan durumlarda çok mantıklı olsa da çok eşyanız olduğu zamanlarda bir üst paket alınması daha mantıklı olacak

3 KG bir sırt çantası boyutunda bir kabin bagajına izin verilecek eğer bu sınır aşılır ise bir ücret ödemeniz gerekebilir. Maksimum 3kg olabilecek olan light bilet bagaj hakkının en fazla 40x30x15 büyüklüğünde yani koltuğunuzun altına sığabilecek bir hacimde ortalama bir el çantası büyüklüğünde olması istenecek. Sırt çantasına izin verilmeyecek.

Pegasus Lite bilet kuralları nasıl olacak ?

Pegasus Süper Eko pakette bir değişiklik olacak mı ?

Bu konuda bir değişiklik olacağını ve özellikle halihazırda alınmış biletlerde bir değişiklik yapılacağını ve Pegasus tarafından insanların mağdur edileceğini asla düşünmüyorum. Süper eko paket 8 kg kabin valizi ve sırt çantası ile yoluna devam edecektir ve alınmış biletlerde bir değişiklik meydana gelmeyecektir. Süper eko paketinde ise light paketteki el çantasına ek olarak 1 parça kabin bagajı ve 20kg uçak altı bagajı yer alacak.

Pegasus önceden alınan biletlerde bagaj hakkı gitti mi ?

Kural değişikliğinden önce alınan biletlerin hakkında bir değişiklik meydana gelmeyecek. Daha önce en az Süper eko paket alınabildiği için 14 şubat sonrası uçuşu olan ancak 14 şubat öncesi alınan biletlerde süper eko biletin yeni kuralları geçerli olacak yani yukarda görüldüğü üzere ek bagaj verilmiş olunacak. Daha önceden süper eko ile sadece sırt çantası alınabilirken 14 şubat sonrası uçuşlarda sırt çantasına ek olarak el çantası ve 20kg uçak altı bagaj hakkı tanınacak. Özetle korkulanın aksine hak kaybı değil ek hak verilmesi söz konusu olmuş durumda.

Diğer şirketlerde durum nasıl ?

  1. Ryanair: Ryanair, düşük maliyetli bir İrlanda havayolu şirketidir. Bazı temel bilet seçenekleri, kabin bagajı olmadan yapılan yolculukları içerebilir. Yolcular genellikle sadece el bagajı ile seyahat etme seçeneğine sahiptir.
  2. easyJet: easyJet, Birleşik Krallık merkezli bir düşük maliyetli havayolu şirketidir. Bazı bilet seçenekleri, kabin bagajı olmadan daha ekonomik bir seyahat sunabilir.
  3. Wizz Air: Wizz Air, Orta ve Doğu Avrupa odaklı bir low-cost havayolu şirketidir. Bazı temel bilet seçenekleri, kabin bagajı olmadan seyahat eden yolculara yöneliktir.
  4. Spirit Airlines: Spirit Airlines, Amerika Birleşik Devletleri merkezli bir düşük maliyetli havayolu şirketidir. Spirit, “Bare Fare” adlı temel bilet seçeneği sunarak kabin bagajı hizmetini ek bir ücretle sunar.

Motivasyon mektubu ve CV eğitimine KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Yurtdışında Uygun Fiyatlı İnternet Uygulaması için tıklayınız ( 3 Dolar İndirim Çeki İçerir )

İnstagram grubumuza üye olmak ve anlık bildirim almak için tıklayınız

İnstagram Hesabımızı Takip Etmek Projelerden Haberdar Olmak İçin Tıklayınız

Erasmus+ Projeleri İçin Tıklayınız


Like it? Share with your friends!

205
1 share, 205 points

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
1
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
1
omg
win win
0
win
AyberkOguzz

AyberkOguzz

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir