ÖĞRENCİ DOSTU ISIC KART


178
178 points
ÖĞRENCİ DOSTU ISIC KART

ÖĞRENCİ DOSTU ISIC KART

Herkese merhaba! Sitemizde bir sürü güzel seyahat rehberleri yayımlanıyor. Hepsine gitmek istiyorum ama kur bu haldeyken mi diye düşünüyorsan hoş geldin bu yazı senin için. Yurtdışı seyahatindeyken “Abi öğrenciyim bi indirim yap ya” maalesef ki diyemiyoruz ama güzel haber dememize de gerek kalmıyor zaten az sonra bahsedeceğim kart sayesinde.

ISIC KART NEDİR?

ISIC kart, uluslararası öğrenci kimlik kartı demektir. ISIC kart, dünya genelinde öğrencilerin temin edebildiği bu sayede bir sürü avantajdan yararlanabildiği bir karttır. UNESCO ve Avrupa Konseyi tarafından desteklenmektedir. Toplamda yüz yirmiden fazla ülkede geçerlidir. Öğrencilerin seyahat ederken konaklama, yemek, eğlence, kültürel etkinliklere katılma ve daha bir sürü hizmet alırken indirimden yararlanmasını sağlar. Her ülkenin kendi ISIC organizasyonu bulunmaktadır. Kart genellikle öğrenci kimliği, fotoğraf ve geçerlilik süresi gibi bilgilerle kişiselleştirilir.

On iki yaş üzeriyseniz ve öğrenciyseniz yaş sınırlaması yoktur. Yüksek lisans, doktora ve açık öğretim öğrencileri de bu kartı temin edebilir ama indirim uygulanma konusunda bazı ülkelerde yaş sınırı bulunmaktadır. Peki öğrenci değilim ama otuz yaşının altındayım diyorsanız IYTC kartına başvurabilirsiniz. Aynı zamanda birçok ülkede gençlere yönelik eğitim kursları ve etkinlikler gibi çeşitli imkanlar sunar. Öğrenci değilim, otuz yaşının altında da değilim ama öğretmenim diyorsanız bir kart daha önereceğim. ITIC kartı, öğretmen kimliğini doğrulayan resmi belgelerle birlikte verilir. Bu kart sayesinde öğretmenler, dünya genelindeki seyahatlerini daha uygun fiyatlı hale getirebilir ve farklı kültürleri daha kolay bir şekilde deneyimleyebilirler.

ISIC KART AVANTAJLARI NELERDİR?

ISIC kart ile eğlence, kültür gezileri, alışveriş, yemek, konaklama, seyahat gibi alanlarda bolca indirim kazanabilirsiniz. ISIC Derneği bu karta sahip olan öğrencilere yelpazesi geniş fırsatlar sunmaktadır. Bu sayede öğrencilerin daha rahat başka ülkelerde eğitim görme, seyahat etme   sağlamıştır. Bu kart birçok ülkede öğrenci olduğunuzu gösterir ve yurtdışı seyahatinizde tasarruf etmenize, ögrenci hizmetlerinden yararlanmanıza olanak sağlar.

 Avrupa’da sinema bileti, otel ücretleri, havayolu ya da demiryolu biletleri, turistik mekanlar için giriş biletleri, eğlence, yemek ve daha birçok şey öğrenciler için %50 indirimli. Öğrenci dostu bu kimlik sayesinde öğrencilerin cebi rahatlıyor ve seyahat etmekten geri kalmıyorlar. Bu linkten https://www.isic.org/discounts/ indirimleri inceleyebilirsiniz.

NASIL BAŞVURU YAPABİLİRİZ ?

ISIC kartı, kendi https://isic.org.tr/apply/  web sitesinden başvuru almaktadır. Ulusal öğrenci birlikleri, seyahat acenteleri veya çeşitli eğitim kurumları, ISIC kartı başvurularını kabul eden kuruluşlardan bazıları olabilir. Resmi ISIC web sitesi de size en yakın yetkili kuruluşları bulmanıza yardımcı olabilir. Seçtiğiniz yetkili kuruluşa başvurarak ISIC kartı için gerekli belgeleri sunun. Fotoğraf, öğrenci belgesi, kart ücreti gibi. Başvuru süreci, ülkeye ve kuruluşa göre değişebilir. Başvuru ücreti ve kartın geçerlilik süresi değişkenlik gösterebilir, bu nedenle bu konuları başvurduğunuz kuruluştan öğrenebilirsiniz. Şu anda fiziksel kart satışı bulunmamaktadır. Bu yüzden ISIC uygulamasını indirmelisiniz. Ödeme yapıp öğrenci belgenizi gönderdikten sonra onlar size dönüş yapacaktır. Fotoğrafı uygulamaya kayıt olurken yüklemelisiniz. İlgili kuruluşunuz kartınızı aktifleştirdikten sonra kullanabilirsiniz. Diğer kartları da aynı şekilde bu uygulamadan kullanabilirsiniz.

ISIC kartı, dünya gençlerine sağladığı avantajlar ve indirimlerle, öğrencilerin uluslararası seyahatlerinde ve kültürel etkinliklerde ekonomik bir deneyim yaşamalarına yardımcı olan değerli bir kimlik kartıdır. Kullanmanızı öneririm.

ÖĞRENCİ DOSTU ISIC KART

Yurtdışında Uygun Fiyatlı İnternet Uygulaması için tıklayınız ( 3 Dolar İndirim Çeki İçerir )

İnstagram Hesabımızı Takip Etmek Projelerden Haberdar Olmak İçin Tıklayınız

Erasmus+ Projeleri İçin Tıklayınız

WhatsApp grubumuza üye olmak ve anlık bildirim almak için tıklayınız


Like it? Share with your friends!

178
178 points

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Sümeyra Kuseyri

Sümeyra Kuseyri

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir