Norveç 9 Gün Erasmus+ Gençlik Değişimi


195
1 share, 195 points
Norveç 9 Gün Erasmus+ Gençlik Değişimi

Norveç 9 Gün Erasmus+ Gençlik Değişimi

Proje Hakkında Bilgilendirme

Son araştırmalar, girişimciliği teşvik etmenin genç işsizliği azaltmak ve yenilikçiliği ile yaratıcılığı desteklemek için etkili bir çözüm sunduğunu gösteriyor. Ernst ve Young’ın “Kayıp Nesilden Kaçınmak” başlıklı araştırması, gençlerin, doğru destek ve basitleştirilmiş idari prosedürlerle kendi işlerini kurabileceğini ve yeni istihdam fırsatları yaratabileceğini gösteriyor.

Projemizin Gerekliliğini Belirleyen Bazı Ana Nedenler:

  1. Gençler, Özellikle Ekonomik Belirsiz Koşullarda, girişimcilik beklentileri ve finansal kaynaklar hakkında bilgiye ihtiyaç duyuyorlar.
  2. Bir İş Kurma ve Genişletme Sürecinde Rehberliğe ve Bilgiye İhtiyaçları Var. Gençler, bir işi başlatma ve büyütme konusunda rehberlik ve bilgiye ihtiyaç duyuyorlar.
  3. Motivasyon ve Bilgi Eksikliği: İş piyasasının yeterli istihdam yaratmakta zorlandığı bir dönemde, pek çok genç, kendi işini kurmaya yönelik motivasyon ve bilgiden yoksundur.
  4. Gençlerin Okuldan İşgücüne Geçişine Yardımcı Olacak Altyapı Yetersizdir. İş deneyimi eksikliği, iş bulma sürecini zorlaştırır.
  5. İşverenler Yaşlı Adayları Tercih Ettikleri İçin, genç bireyler iş kıtlığından orantısız bir şekilde etkileniyorlar.

Lütfen başvurunuzu dikkatle projenin gerekliliklerine göre doldurun. CV eklemeyi unutmayın; CV’siz başvurular otomatik olarak değerlendirmeye alınmayacaktır. CV’nizi Türkçe veya İngilizce olarak hazırlayabilirsiniz.

Dil becerisi açısından adaylarda belirli bir seviye gerekmese de, grup içinde yalnızca bir veya iki kişinin İngilizce bilmediğini unutmayın. Geri kalan adaylarda iyi veya orta düzeyde İngilizce bilme tercih edilmektedir.

Konaklama, yemek ve aktivite masrafları proje ev sahibi kuruluş tarafından karşılanacaktır. Ulaşım ücretleri Erasmus+ programı tarafından karşılanacaktır. Başvurulardan sonra belirli bir yol hibesi 530 Avro olarak belirlenmiştir.

Proje, 18-30 yaş aralığındaki katılımcılar içindir ve bu yaş aralığının üzerindeki başvurular kabul edilmeyecektir. Ayrıca, vize sorunu yaşamadan kısa süreli katılımı düşünen adaylar tercih edilecektir.

Sadece seçilen adaylarla iletişime geçilecek ve ayrıntılı bilgi paketi gönderilecektir. Başvuran tüm adaylara sonuçlar posta yoluyla iletilir. Başvurularınızı bekliyoruz!

Başvuru için tıklayınız

Norveç 9 Gün Erasmus+ Gençlik Değişimi


Like it? Share with your friends!

195
1 share, 195 points

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
1
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
1
love
lol lol
1
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
AyberkOguzz

AyberkOguzz

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir