Nasıl Kolayca Estonya vatandaşlığı alınır ?


203
203 points

Nasıl Kolayca Estonya vatandaşlığı alınır ?

Nasıl Estonya kolayca vatandaşlığı alınır ?

            Merhaba sevgili okuyucular, artık farklı ülkeler gezmekle kalmayıp farklı ülkelerin vatandaşı olmak hakkında da bilgiler aramaktayız. Bu yazıda en kolay vatandaşlık alabileceğiniz ülkelerden biri olan Estonya hakkında konuşacağız.

            Öncelikle şartları Estonya vatandaşı ile evli olmak, anne ya da babadan en az birinin Estonya vatandaşı olması ya da Estonya’da yatırım yapmak şartlarından birini karşılamanız gerekir. Burada yatırım yapmak en çok tercih edilen yollardan biri aslında çünkü yatırım yapmak burada çok ucuz. Vergi avantajları sağlanıyor ve geniş bir pazara sahip.

            Ayrıca şartlardan biri de Estonya anayasasının kabul ettiği dillerden en az birini bilmeli ve topluma uyum sağlayacağınızı kanıtlamalısınız. Yasalarına çok önem verdikleri için bu süreç bazen uyum sınavlarını da kapsayabiliyor. Toplumsal uyumu en az bir ortaöğretim ya da yaşadığınız bölgenin bir uyum kursu veya 400 saatlik bir meslek eğitimi diplomasıyla ispatlamanız da istenebilir.

            Estonya Yatırım Yoluyla İkamet programı başvuru sahibine 5 yıllık ikamet hakkı tanımaktadır. Başvuru sahibi, 5 yıllık ikamet süresini doldurduktan sonra vatandaşlık hakkı için gerekli işlemleri yaparak Estonya vatandaşı olabilmektedir.

            Estonya vatandaşlığı almak için gerekli evraklar şöyledir: Estonca dilinde doldurulmuş Estonya vatandaşlığı başvuru formu, Estonca dil sınavı sertifikası, maddi geliri kanıtlayan belge, Estonya Anayasası ve Vatandaşlık Yasası sınavından yeterli puan alındığını kanıtlayan belge, Vatandaşı olunan mevcut ülkenin hükümeti tarafından vatandaşlığın iptal edildiğine dair belge, dijital fotoğraf, 18 yaşının altındaki başvuru sahiplerinin ebeveynlerine ait kimlik kartları.

            Estonya vatandaşlık başvuru ücreti 13 Euro’dur.

            Estonya vatandaşlık sınavında 24 soru bulunmaktadır ve sınav soruları Estonya hükümetinin temel ilkeleri, vatandaşlık hakları ve görevleri, Estonya vatandaşlığı prosedürleri gibi konuları içermektedir.

            Umarım vatandaşlık sınavı tam da istediğiniz gibi geçer sevgili okurlar!

Nasıl Estonya kolayca vatandaşlığı alınır ?

Yurtdışında Uygun Fiyatlı İnternet Uygulaması için tıklayınız ( 3 Dolar İndirim Çeki İçerir )

İnstagram grubumuza üye olmak ve anlık bildirim almak için tıklayınız

İnstagram Hesabımızı Takip Etmek Projelerden Haberdar Olmak İçin Tıklayınız

Erasmus+ Projeleri İçin Tıklayınız


Like it? Share with your friends!

203
203 points

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
1
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
1
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Ecem Nur Karademir

Ecem Nur Karademir

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir