MİLLET KÜTÜPHANESİ


174
174 points

MİLLET KÜTÜPHANESİ

MİLLET KÜTÜPHANESİ

Herkese selamlar,

‘’Bilgi, sınırı olmayan bir denizdir. Bilgi dileyense denizlere dalan bir dalgıçtır. ’’demiş  Mevlana Celaleddin Rumi. Günümüz koşullarında yani teknolojinin bu kadar geliştiği bir dönemde bilgiye ulaşmak ise çok kolaylaşmıştır. Biliyorsunuz ki Millet Kütüphanesi 2020 yılında Ankara’da açıldı. Ankara’da yaşayanlar için gitmek kolay olsada şehir dışında ikamet edenler için harika bir haberim var. Millet kütüphanesi’ nin internet sitesinden bütün kaynaklara ulaşabilirsiniz. Birazdan size adım adım ne yapmanız gerekenleri anlatacağım. Okumaya devam edin.

Lütfen aşağıdaki adımları takip edin:

  • Arama motorundan Millet Kütüphanesini aratın ve ilk çıkan sayfaya tıklayın.
  • E-devlet şifresiyle üye olup sisteme giriş yapın.
  • Giriş yaptıktan sonra ana ekranda Veritabanları bölümüne tıklayın.
  • Önünüze çıkan ekranda aratmak istediğiniz konuyu araştırın.

İşte bu kadar kolay arkadaşlar. Bu veritabanında tıptan mühendisliğe, eğitimden sanata kadar binlerce makale, kitap, tez ve rapor gibi kaynakları bulabiliceğiniz aşırı geniş yelpazeli bir veri havuzu mevcut. Artı bonus olarak bu içerikleri türkçe açıklamışlar ve sitede araştırma yapmak tamamen ücretsiz. Bu deneyimi yaşamak istiyorsan yapman gerekenler basit.

Eğer Ankara’da ikamet ediyorsanız bu kütüphane 7/24 hizmet vermektedir. Bu özelliğiyle vize final haftasında evde çalışamayanlar için kurtarıcı olur. Ayrıca kütüphanede ücretsiz su, çay, kahve ve kek gibi ikramlar mevcuttur. Yiyecek-içecek ihtiyacı için kütüphane içindeki yemek salonu ve pastane kullanılmaktadır. Kütüphanede sadece ders çalışmak ya da araştırma yapmak için gitmenize gerek yok çünkü birçok atölye bulunmaktadır. Bunlardan bazıları Keşif Atölyesi, Tasarım ve Üretim Atölyesi ve Teknoloji Atölyesi olmak üzere üç atölye bulunmaktadır. Eğitim Merkezi ve Atölyeler’ i -2. katta bulunan Nadir Eserler Kütüphanesi’ nin önünde bulunan yönlendirme tabelasını takip ederek bulabilirsiniz.. Atölye etkinliklerine katılımlar ücretsizdir. Atölye etkinliklerini takip edebilmek için  www.mk.gov.tr  adresinde bulunan “Etkinlikler” bölümünden ve sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz. Herkese iyi şanslar….

MİLLET KÜTÜPHANESİ

Yurtdışında Uygun Fiyatlı İnternet Uygulaması için tıklayınız ( 3 Dolar İndirim Çeki İçerir )

İnstagram grubumuza üye olmak ve anlık bildirim almak için tıklayınız

İnstagram Hesabımızı Takip Etmek Projelerden Haberdar Olmak İçin Tıklayınız

Erasmus+ Projeleri İçin Tıklayınız


Like it? Share with your friends!

174
174 points

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Nisanur Ekinci

Nisanur Ekinci

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir