MALTA’DA DİL OKULUNA GİTMEK


181
181 points

MALTA’DA DİL OKULUNA GİTMEK

Herkese yeni bir haftadan merhaba bu hafta Malta’da dil okulu okumanın avantajlarından bahsedeceğiz. Keyifli okumalar.

Malta Akdeniz’de İtalya’nın güneyinde bulunan küçük bir ada ülkesidir ve ılıman iklim koşullarına sahiptir. Malta’nın başkenti Valetta’dır ve başkentin yanı sıra St Julian’s ve Sliema diğer talep gören şehirlerdendir.  Ülkenin para birimi Euro’dur.

Malta’da Dil Okulu Okumanın Avantajları

  • Öğrencilerin çoğunun, Malta’yı tercih etme sebeplerinden biri ılıman iklim koşullarıdır. Akdeniz iklimine sahip olan bu ada ülkesinin iklimi Türkiye’ye benzemektedir.
  • Ülkenin konumu itibariyle Türkiye’ye oldukça yakın olması ve zaman farkının yaklaşık 3 saat olması önemli bir faktördür.
  • Uçakla sadece 2 saat 30 dakikalık bir mesafede bulunması ve uçak biletlerinin diğer ülkelere göre daha ekonomik olması da tercih sebeplerindendir.
  • Malta, Avrupa’nın bir parçası olması sebebiyle İngilizce konuşma oranı oldukça yüksektir. Ayrıca, küçük bir ada olmasına rağmen 50’den fazla dil okulu bulunmaktadır. Bu dil okulları, uluslararası öğrenci sayısının fazla olmasına olanak tanımaktadır.
  • Dil okullarının diğer ülkelere göre daha ekonomik olması öğrencilerin burada eğitim almasının temel sebeplerindendir. Bununla birlikte, öğrencilerin haftada 20 saat part-time çalışma imkanı da bulunmaktadır.
  • Öğrencilik döneminde verilen çalışma izni, hem öğrencilerin harçlıklarını çıkarmasına olanak sağlamakta hem de İngilizcelerini geliştirmelerine yardımcı olmaktadır.
  • Yaz aylarında eğitim almak isteyen öğrenciler, eğitimlerini tamamlarken aynı zamanda tatil yapma imkanına sahiptirler.
  • Malta, birçok Avrupa ülkesine göre daha ekonomik bir ülkedir. Bu nedenle, öğrencilerin eğitim ve konaklama dışında yapacakları harcamalar daha düşük olacaktır.
  • Ada yapısı nedeniyle ulaşım için ek bir bütçe ayırmak gerekmeyecektir. Tüm ülke, yürüyerek veya otobüsle rahatlıkla gezilebilir.

Malta’da İngilizce Öğrenebilir Miyim?

Malta’da İngilizce öğrenme potansiyeli, kişinin çabasına ve kararlılığına bağlıdır. Düzenli çalışma ve yabancı arkadaşlar edinme çabalarıyla İngilizce becerileri geliştirilebilir. Ancak, Malta’da yoğun Türk nüfusu bulunmakta ve Türkçe konuşulan ortamlarda zaman geçirilerek İngilizce öğrenme motivasyonu azalabilir. Kişinin İngilizce seviyesine bağlı olarak Malta, başlangıç seviyesi için uygun bir eğitim ortamı sunabilir. Ülkenin küçük olması ve İngilizce eğitiminin yaygın olması, dil öğrenme sürecini hızlandırabilir. Ancak, İngilizce eğitimi için doğru bir ortam ve motive edici unsurların bulunduğu Malta’da eğlence, kültürel etkinlikler ve eğitim bir arada sunulmaktadır.

    Tabii ki eğitim olanaklarının kişiden kişiye değişkenlik gösterebildiği unutulmamalıdır. Kendinize çok iyi bakın haftaya görüşmek üzere 😊

MALTA’DA DİL OKULUNA GİTMEK

Yurtdışında Uygun Fiyatlı İnternet Uygulaması için tıklayınız ( 3 Dolar İndirim Çeki İçerir )

İnstagram grubumuza üye olmak ve anlık bildirim almak için tıklayınız

İnstagram Hesabımızı Takip Etmek Projelerden Haberdar Olmak İçin Tıklayınız

Erasmus+ Projeleri İçin Tıklayınız


Like it? Share with your friends!

181
181 points

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Sinem Sökmen

Sinem Sökmen

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir