Litvanya’da Erasmus+ Projesi


182
182 points

Litvanya’da Erasmus+ Projesi

Litvanya’da Erasmus+ Projesi

12-21 Haziran  2023 tarihinde Litvanya’nın Neciunas şehrinde yapılacak olan AB Erasmus+ Gençlik Değişim projesine 8 katılımcı aranıyor.

Tarih ve Yer: 12-21 Haziran 2023, Neciunas, Litvanya

10 günlük gençlik değişim programı, dünya çapında sosyal ve ekolojik sorunları ele alarak fark yaratmak ve harekete geçmek isteyen gençlerin becerilerini ve yetkinliklerini geliştirmek için özel olarak tasarlanmıştır. Projenin amacı, çeşitli platformlarda sosyal medya kampanyalarının gücünü kullanarak ekolojik sorunlar konusunda farkındalık yaratmak ve potansiyel çözümleri belirlemektir.

Program boyunca katılımcılar, sosyal medya araçlarını kullanarak çevresel suçları önlemek ve yönetmek için pratik becerilerle donatılacak, böylece kendi toplumlarında değişim ajanları haline gelebileceklerdir. Program ayrıca, çevresel farkındalığı artırmak için sosyal medyanın kullanımını artırmayı hedeflemekte, bu da ekolojik zorlukları hafifletmeye yardımcı olacak sosyal normlar ve davranışlarının ortaya çıkmasına yol açacaktır.

Program, çeşitli çevresel sorunlarla mücadele etmenin bir yolu olarak kültürel çeşitliliğin önemini kabul etmektedir. Katılımcıların farklı perspektifleri, gelenekleri ve inançları takdir edebilecekleri ve öğrenebilecekleri bir kültürler arası değişim ortamını teşvik etmeyi amaçlamaktadır. Böylece, katılımcılar çevresel sorunlarla ilgili çeşitli kültürel tutum ve uygulamalar hakkında değerli bilgiler edinecek ve bunların daha etkili çözümler geliştirmek için nasıl kullanılabileceğini öğreneceklerdir.

Ayrıca, program, sosyal paylaşımın psikolojisi hakkında katılımcılara bilgi vererek, duyguları tetikleyen ve izleyiciyle bağlantı kuran içerikler oluşturmanın nasıl yapılabileceğini öğretecektir. Katılımcılar ayrıca, sosyal medya platformlarındaki makaleler, fotoğraflar ve videolar gibi çeşitli ortamlarda çevresel ihlaller, tedaviler ve çözümler hakkında raporlama konusunda bilgi edineceklerdir. Program, katılımcıların bu ortamlarda uzmanlaşmalarına ve potansiyellerini tam olarak kullanmalarına olanak tanıyacaktır.

1.     Lütfen bilgileri dikkatlice okuyunuz ve proje konusu doğrultusunda başvurunuzu yapınız.

2.     CV’nizi eklemeyi unutmayınız. CV göndermeyen adaylar otomatik olarak elemeye tabi tutulacaktır. CV’nizi Türkçe veya İngilizce yazabilirsiniz.

3.     Projeye başvuracak adayların dil bilme zorunluluğu yoktur fakat grup içerisinde sadece bir aday İngilizce bilmemektedir. Geri kalan adayların iyi derecede ya da orta derecede İngilizce bilmeleri tercih edilmektedir.

4.     Proje tarihlerindeki konaklama, yeme-içme ve aktivite giderleri ev sahibi kuruluş tarafından karşılanacaktır. Diyarbakır CEVKA proje organizasyonundan sorumlu değildir, sadece proje ortağıdır.

5.     Yol ücreti proje kapsamında Erasmus+ programı tarafından karşılanacaktır. İlk süreçte aday biletini kendisi alacaktır, proje sonrasında ise adayın ödemesi gerçekleştirilecektir. Belirlenen yol hibesi 360 Avro’dur.

6.     Proje yaş aralığı 18-25’tir. Proje grup liderleri mevcuttur ve 30 yaş üzeri başvurular kabul edilmeyecektir.

7.     Projeye az bir süre kaldığı için sadece vize ihtiyacı olmayan arkadaşlar seçilecektir.

8.     Sadece seçilen adaylara geri dönüş yapılacak ve ayrıntılı bilgi paketi gönderilecektir. Başvuru yapan adaylara mail yoluyla olumlu ya da olumsuz geri dönüş yapılacaktır.

Son Başvuru tarihi 10 Mayıs 2023

Başvurmak İçin Tıklayınız

Litvanya’da Erasmus+ Projesi

İnstagram Hesabımızı Takip Etmek Projelerden Haberdar Olmak İçin Tıklayınız

Erasmus+ Projeleri İçin Tıklayınız

WhatsApp grubumuza üye olmak ve anlık bildirim almak için tıklayınız


Like it? Share with your friends!

182
182 points

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
AyberkOguzz

AyberkOguzz

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir