Litvanya 6 Gün Erasmus+ Projesi


184
184 points

Litvanya 6 Gün Erasmus+ Projesi

Litvanya 6 Gün Erasmus+ Projesi
Aerial view of the old town and the modern center of Vilnius, Lithuania

PROJE HAKKINDA

IYACA(Uluslararası Gençlik Aktiviteleri Merkezi Derneği) ortağı olduğu ” Lab Of Human Rights” isimli eğitim kursu projesi 07-14 Ekim 2023 tarihleri arasında, Litvanya’nın Sirvintos kentinde gerçekleştirilecektir. Bu gençlik değişimi projesinde 20-35 yaş arasında Azerbaycan, Sloakya, Polonya, İtalya, İspanya, Tunus, Litvanya, Türkiye’den 30 kişi yer alacak olup, IYACA adına 2 katılımcı katılacaktır.

Projenin amacı Projenin amacı gençlik çalışanlarının insan hakları konusundaki yeterliliklerini geliştirmektir.

Projenin hedefleri;İnsan haklarının daha iyi anlaşılmasını ve günlük hayatta uygulanmasını sağlamak.İnsan hakları eğitimi ve demokratik vatandaşlık eğitimi kavramları konusunda farkındalık yaratmak.Katılımcıların ‘Pusula’yı insan hakları eğitimini teşvik etmek için bir araç olarak kullanma yeterliliklerini geliştirmek.Katılımcıları uygulama ve savunuculuğu desteklemeye yönelik ilgili mekanizmalar ve araçlarla tanıştırmak.Katılımcılar arasında network oluşturmak ve kültürlerarası öğrenme kazanımlarını güçlendirmek.Gençler arasında aktif vatandaşlığı, katılımı ve demokrasiyi güçlendirmek

Katılımcılar yaygın ve sargın öğrenme metotların kullanıldığı projenin sonunda YOUTHPASS sertifikası alacaktır. Bu sertifika katılımcının kariyer planlamasına etki edebilecek önemli bir kazanımdır. Proje “Our Sirvintos” (koordinatör) isimli kurumun ev sahipliğinde gerçekleştirilecek.

KATILIM KOŞULLARI

Projeye aşağıdaki koşulları sağlayan veya kabul eden gençler başvuru yapabilirler. Lütfen bu koşulları sağlamıyor veya kabul etmiyorsanız başvuru formunu doldurmayınız!!! Ailenizden, Sevgilinizden veya bir kurumdan izin almak gibi bir sorumluluğunuz varsa, önce izinlerinizi alıp sonrasında başvuru yapınız.20-35 yaş aralığında olmakProje konusuna ilgi duyan,Projeyi ingilizce dilinde takip edebilecek düzeyde olmak,Projeyi bir tatil veya seyahat fırsatı olarak görmeyenProje sonunda blog/film, rapor hazırlamayı kabul edenProjeden elde ettiği kazanımları yaygınlaştıracakFaaliyetlere tam katılım sağlayabilecekSeyahat engeli olmamakAçık fikirli, yeniliklere, paylaşıma ve öğrenmeye açık olmakIYACA ile katılım/öğrenme sözleşmesi imzalamayı kabul etmekProje öncesi faaliyetlere yönelik(kültürel gece, organizasyon tanıtımı ve araştırma) hazırlık yapmakEkonomik, Sosyal, Kültürel, Coğrafi ve Eğitimsel sebeplerle dezavantajlı olmak tercih/öncelik sebebi olabilir.

YOLCULK ve VİZE HAKKINDA

Yolculuk, vize, konaklama ve yemekler koordinatör kurum tarafından proje bütçesinden Erasmus+ kuralları doğrultusunda karşılanmaktadır. Proje kapsamında, seyahat sağlık sigortası, pasaport, vize başvurusu için bir şehirden başka bir şehre yapılan seyahat / konaklama vb.. masraflar katılımcının sorumluluğunda olup, proje bütçesinden karşılanmamaktadır.

Yolculuk biletleri projeye giden tüm katılımcılarla birlikte IYACA tarafından belirlenen plan doğrultusunda alınır. Katılımcı projeye giderken tüm seyahat masraflarını yapması gerekmektedir.

Katılımcı vize, uçak, otobüs ve tren biletlerine ait faturaların asıllarını, uçak biniş kartlarının gidiş – dönüş tamamını Ev sahibi kurum veya IYACA’ya teslim etmek zorundadır. Katılımcı yolculuk evraklarını eksiksiz olarak teslim etmesi durumunda, yolculuk ve vize masrafları proje kapsamında iadesini alır. Ancak katılımcı kaybettiği evrakların ödemesini alamaz. Özellikle uçak biniş kartını (boarding card) kaybeden katılımcı uçak biletinin ödemesini alamaz. Eğer katılımcı faaliyetlere tam olarak katılmaz ise koordinatör kurum katılımcının yolculuk ödemesini yapmama veya projeden tamamen çıkarma hakkı bulunmaktadır.

Yolculuk ve Vize masrafları ödemesi, genellikle projeden 1 ay sonra yapılmaktadır. Bazen bu süre 3 ay sürebilmektedir. Bu sebeple IYACA ortak olduğu proje kapsamında gönderdiği katılımcıların yolculuk ve vize ödemesinin gecikmesinden sorumlu değildir.

Vize başvurusu için gerekli evraklar gidilecek ülkeye göre değişiklik göstermektedir. Vize başvurusu katılımcı tarafından yapılır. Katılımcı vize evraklarının neler olduğunu araştırma ve hazırlamakla yükümlüdür. IYACA projeye göndereceği katılımcıya vizesinin onaylanması konusunda garanti vermez, bu tamamen konsolosluğun yetkisindedir.

BAŞVURU HAKKINDA

Projede aktif olarak yer alabilecek, kendini geliştirmek isteyen, farklı toplumlardan gençlerle bilgi, beceri ve yeteneklerini paylaşmak ve öğrenmek isteyen gençler, aşağıdaki başvuru formunu doldurarak başvurusunu yapabilirler.

Son başvuru tarihi: 21.09.2023 saat 13.00’dır.

Başvuru sonuçları 22.09.2023 tarihinde tüm katılımcılara mail yoluyla bildirilir.

Başvurmak için tıklayınız

Litvanya 6 Gün Erasmus+ Projesi

Yurtdışında Uygun Fiyatlı İnternet Uygulaması için tıklayınız ( 3 Dolar İndirim Çeki İçerir )

İnstagram Hesabımızı Takip Etmek Projelerden Haberdar Olmak İçin Tıklayınız

Erasmus+ Projeleri İçin Tıklayınız

WhatsApp grubumuza üye olmak ve anlık bildirim almak için tıklayınız


Like it? Share with your friends!

184
184 points

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
AyberkOguzz

AyberkOguzz

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir