Kışın Yaz Tatili Yapabileceğiniz 5 Ülke


196
196 points

Kışın Yaz Tatili Yapabileceğiniz 5 Ülke

Herkese selam! Kış aylarını sevmeyenler, kışın ortasında yazın sıcaklığını, denizi özleyenler bu yazımız çok hoşunuza gidecek. Birbirinden güzel doğası, manzarasıyla kışın yaz tatili yapabileceğiniz ülkelerden bahsedeceğiz. Ayrıca iyi haber listemizde Türk vatandaşlarından vize istemeyen ülkelerde var. Hadi kışın yaz tatili yapabileceğiniz ülkelere bir bakalım!

Kışın Yaz Tatili Yapabileceğiniz 5 Ülke


1. Maldivler

Kışın yaz tatili denildiğinde tabi ki ilk akla gelen Maldivler oluyor. Güney Asya’da bulunan Maldivler, Hint Okyanusu üzerinde adalar topluluğu olan bir ada ülkesidir. Sıcacık denizi, bembeyaz kumsallarıyla Maldivler tam bir tatil cenneti. Ayrıca su sporları, dalış, sörf gibi birçok aktivitelere katılma imkânı da sunmaktadır. Dalış yaparak deniz altındaki rengarenk deniz mercanlarını da görebilirsiniz. En popüler şehri ise başkent Male. İstanbul’dan direkt uçuşla 8 saat sürmekte ve Türk vatandaşlarından vize istenmemektedir.

2. Dominik Cumhuriyeti

Survivor yarışması ile adını sıkça duyduğumuz Dominik Cumhuriyeti, Karayipler bölgesinde bir ada ülkesidir. Sıcacık denizi, beyaz kumlu plajları, bakir koyları ile muhteşem bir tatil seçeneğidir. Ayrıca ülkede çok sayıda hayvan türü de bulunmaktadır. Su sporlarına merakı olanların yanı sıra avcılık ile ilgilenenler içinde ideal bir ülke. En popüler şehri ise başkent Santo Domingo, burada hem denize girebilir hem de gezmenin keyfini çıkarabilirsiniz. Direkt uçuş bulunmamakta, İngiltere ya da ABD’den aktarma yapmanız gerekmektedir. Ayrıca bordo pasaportunuz var ise tatilinizin 30 günü aşmaması koşuluyla havalimanından vize alabilirsiniz.

3. Tayland

Son dönemlerde popülaritesini gittikçe arttıran Tayland hem Hint Okyanusuna hem de Pasifik’e kıyısı olan bir Güneydoğu Asya ülkesidir. Muhteşem adaları, tropikal meyveleri, tarihi tapınakları, yüzen pazarları ile Tayland tatil için son dönemlerin en çok tercih edilen ülkesi. Birçok farklı festival düzenleyen Tayland’a festival döneminde giderseniz festivallere katılabilir tatilinizi daha da eğlenceli hale getirebilirsiniz. En popüler şehri başkent Bangkok, bunun yanında son zamanlarda adını sıkça duyduğumuz Phuket ve Patatya adaları da yer almaktadır. Bangkok’ta Budist tapınaklarını gezebilir, Phuket ve Patatya adalarında deniz, kum ve güneşin tadını çıkarabilirsiniz. İstanbul’dan direkt uçuşla yaklaşık 11 saat sürmektedir. Türk vatandaşları 90 günlük seyahatlerinde vizeden muaftır ancak 90 günden uzun seyahatlerde vize almaları gerekmektedir.

4. Küba

Listemizin dördüncü sırasında bulunan Küba, Karayipler’de bulunan bir ada ülkesidir. Rengarenk evleri, eski tip Amerikan arabaları ile Küba geçmişten gelen bozulmamış bir atmosfere sahip. Farklı kültürleri tanıyabilir, farklı yemek ve içecekleri deneyebilir, sokak şarkıcılarıyla tarihi sokaklarda dans edebilirsiniz. Deniz, kum, güneşin yanı sıra kültürel bir tatil yapabilirsiniz. Ülkede Ekim-Kasım ayları yağışlı geçmekte bunu da belirtelim. Ancak buna rağmen Küba kışın tercih edebileceğiniz sıcak ülkeler arasında. En popüler şehri ise başkent Havana. İstanbul’dan direkt uçuşla yaklaşık 12 saat sürmektedir. Türk vatandaşları 90 günlük seyahatlerinde vizeden muaftır.

5. Birleşik Arap Emirlikleri-Dubai

Listemizde beşinci sırada yer alan Birleşik Arap Emirlikleri, Arap Yarımadasında yer alan bir Ortadoğu ülkesidir. Lüks yaşantının, develerin, denizin ve çölün bir arada olduğu bir ülke. BAE’de çölde safari yapabilir, denize girebilir, dünya lezzetlerini tadabilir, develere binebilirsiniz. Ayrıca çölde safarinin yanı sıra kayakta yapabilirsiniz. En popüler şehri ise tabi ki Dubai. İstanbul’dan direkt uçuşla yaklaşık 4 saat sürmektedir. Bordo pasaportunuz var ise vize almanız gerekmektedir. Ancak gri, siyah ya da yeşil pasaportunuz var ise 90 günlük seyahat için vizeden muaf tutulursunuz.

Kışın Yaz Tatili Yapabileceğiniz 5 Ülke

Yurtdışında Uygun Fiyatlı İnternet Uygulaması için tıklayınız ( 3 Dolar İndirim Çeki İçerir )

İnstagram grubumuza üye olmak ve anlık bildirim almak için tıklayınız

İnstagram Hesabımızı Takip Etmek Projelerden Haberdar Olmak İçin Tıklayınız

Erasmus+ Projeleri İçin Tıklayınız


Like it? Share with your friends!

196
196 points

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Sevgi Nisa Keleş

Sevgi Nisa Keleş

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir