KARADAĞ’DAN OTURUM İZNİ NASIL ALINIR?


194
1 share, 194 points

KARADAĞ’DAN OTURUM İZNİ NASIL ALINIR?

Yepyeni bir yazıyla daha geldik ve bu yazımızda son zamanlarda popüler olan, bize en çok sorulan sorulardan birini cevaplayacağız. Tabii sorunun cevabına geçmeden önce Karadağ nasıl bir yermiş, önce bunu cevaplayalım. Hazırsanız başlıyoruz!

KARADAĞ’DAN OTURUM İZNİ NASIL ALINIR?

Karadağ, Balkanlar’da yer alan ve denize kıyısı olan, doğal güzellikleriyle turistleri her defasında kendine hayran bırakan bir ülke. En çok göçü ise Türkiye’den aldığını belirtmeden geçmeyelim. Tüm Balkan coğrafyasından insanları içinde bulunduruyor, resmi dili ise Karadağca. Dilinden kaynaklı, danışman yardımı olmadan şirket kurup, oturum almaya çalışmanız zor olabilir. Bunu şimdiden belirtelim.

Araştırmalara göre, Karadağ’ın 2025 yılında Avrupa Birliği’ne girmesi bekleniyor. Yani bu da demek oluyor ki Karadağ’a girişler artık eskisi gibi kolay ve rahat olmayacak. Şu anda aslında bu kadar şirket kurulmasının sebebi Karadağ ve Türkiye arasında serbest ticaret antlaşmasının olması. Ama Avrupa birliği’ne girmesi bunu biraz imkansız hale getirebilir. Şirket kurup oturum almak gibi hedefi olanlar elinizi çabuk tutun, bizden söylemesi. Çok tercih edilmesinin sebepleri ise Türkiye’ye ikliminin ve insanlarının çok benzemesi, çok güzel plajlarının olması ve potansiyeli olan bir ülke olması diyebiliriz.

Peki, neden Karadağ’da şirket kurmak avantajlı? Karadağ’ı öne çıkaran şeylerden birisi, vergi oranlarının çok düşük olması. Vergi oranı sadece %9. Bir diğeri ise eğitim sisteminin Finlandiya’ya çok benzemesi. Eğer çocuklarınız varsa ya da orada aile kurmayı planlıyorsanız sizin için çok rahat olacağını söyleyebiliriz. Suç oranının düşük olması, birçok ülkeye göre en hızlı oturum veren ülke olması ise diğer avantajları. 5 sene sonra süresiz oturum, 10 sene sonra ise vatandaşlığa başvurma hakkına sahipsiniz. Karadağ’a gidip şirketinizi kurduktan sonra eğer orada gerçekten iş yapmak isterseniz Avrupa ile ticaret yapmak çok kolay.  Hiç görmediğim bir yerde nasıl gidip şirket kurabilirim dediğinizi duyar gibiyiz. Merak etmeyin, şirketinizi kurduğunuz an iş yapmaya başlamak zorunda değilsiniz. İlk başta orayı gözlemleyip, nasıl bir yaşam kuracağınıza dair plan yapabilirsiniz. Bunu orada yaşayarak anlayabilirsiniz. Piyasa araştırması yapma fırsatınız da olur böylece. En güzel tarafı ise şirketi kurduktan sonra Karadağ’da yaşama, aktif bir dükkan açma ve fatura kesme zorunluluğunuz yok.

KARADAĞ’DAN OTURUM İZNİ NASIL ALINIR?

Evrak işlerini nasıl halledebiliriz, süreç çok karışık derseniz de biz bu noktada güvendiğiniz bir danışmanlık şirketinden destek almanızı öneriyoruz. Çünkü buna ihtiyacınız olacak. Kuracağınız şirketin uzun vadeli bir yatırım olduğunu göz önünde bulundurursak güveneceğiniz bir acentanın sizin işlerini takip etmesi konusunda hassasiyet göstermeniz gerekir. Kuracağınız şirketin bir ismi olmalı ve yapmak istediğiniz işe dair bir faaliyet alanı belirlemeniz gerekir. Tıpkı bizim ülkemizde olduğu gibi. Bunların hepsini eksiksiz yaptığınızda yaklaşık bir hafta sonra, evet yanlış görmediniz bir hafta sonra oturum izni almaya hak kazanıyorsunuz!

Kesinlikle çok güzel bir fırsat, değerlendirmek isterseniz bu da sizin elinizde. Şimdiden bol şans!!

KARADAĞ’DAN OTURUM İZNİ NASIL ALINIR?

Yurtdışında Uygun Fiyatlı İnternet Uygulaması için tıklayınız ( 3 Dolar İndirim Çeki İçerir )

İnstagram Hesabımızı Takip Etmek Projelerden Haberdar Olmak İçin Tıklayınız

Erasmus+ Projeleri İçin Tıklayınız

WhatsApp grubumuza üye olmak ve anlık bildirim almak için tıklayınız


Like it? Share with your friends!

194
1 share, 194 points

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
3
confused
fail fail
1
fail
fun fun
1
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Berfin Toktaş

Berfin Toktaş

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir