Kabul Oranı En Yüksek 5 ABD Üniversitesi


195
195 points

Kabul Oranı En Yüksek 5 ABD Üniversitesi

      Birleşik Devletler’de okumak veya çalışmak, daha iyi imkanlara erişmek isteyen bir çok öğrencinin hayali olmaya devam ediyor. 5000’den fazla üniversite bulunan ülkede kendinize uyacak şehirdeki size uygun üniversiteyi bulmak da önemli olduğu kadar zor bir süreç teşkil edebiliyor. Her ne kadar kişisel bir süreç olsa da, okuduğunuz bölümün uluslararası öğrencilere açık olup olmadığı, kontenjan bilgisi veya bölüm başına ödenmesi gereken ücretler ve daha birçok soruya cevap aranıyor.

            Biz de bu arayışa bir nebze olsun katkıda bulunabilmek adına, kabul oranı ve öğrenci yaşamına uygunluk gibi parametreleri baz alarak tercih edebileceğiniz en iyi 5 üniversiteyi sıraladık.

  • Northeastern University

Massachusetts, Boston’da kurulu bu üniversite, geniş kariyer hedefleri ve çeşitli programlarda eğitim imkanı arayan öğrenciler tarafından özellikle son yıllarda rağbet görüyor. Uluslararası öğrencilere açıklık ve uygunluğunu ölçmemize yarayan en etkili araç tabii ki de o okuldaki yabancı öğrenci oranıdır ve Northeastern Universitesi’nin oranı %20,5 ve bu öğrenciler tam 148 ülkeden geliyor.

 İş yaşamının geniş bir kapsamında mezun ağını kuran üniversite mezuniyet sonrası yaşam için de mezunlarına rahat bir gelecek sunuyor. Ayrıca uluslararası öğrenciler finansal, akademik ya da kariyer desteği için de bir kişisel destek hizmeti sunuluyor

  • New York University (NYU)

Listemizdeki dikkat çekici üniversitelerden biri olan NYU, New York şehrinin kalbinde yer alan eşsiz konumuna ilaveten yurt dışından gelen ve yüksek kalitede eğitim talebi olan öğrenciler için çok şey vaat ediyor. En fazla yabancı öğrenciye sahip olan okul olarak dikkat çeken üniversitede rutin olarak öğrencileri Amerika’ya ve Amerikan yaşam tarzına alıştırma hedefli etkinlik ve programlar düzenleniyor. Mezun yaşamından sonra da Amerika’da devam etmek isteyen öğrencilere vize işlerinde yardımcı olması için kurulan bir ofise sahip olan üniversite, bu hizmetini burs ve diğer finansal yardımlarla güçlendiriyor.

Öğrencilerine tam 400 bölüm seçeneği sunan üniversite, olanak çeşitliliği konuda bulunduğu şehre oldukça benzemiş desek sanıyoruz ki yanlış olmaz.

  • Arizona State University(ASU)

Geçtiğimiz yıllarda ABD’nin en inovatif okulu seçilen ASU, bu başarısını geniş araştırma tesisleşmesine ve sahip olduğu yüksek yabancı öğrenci nüfusuna borçlu. Bir devlet üniversitesi olan ASU, kabul oranıyla listemizde başı çekiyor.

Dünyanın değişik bölgelerinden birçok öğrenciye kapılarını açan üniversite, yurt dışı başvurularında tam %88’lik oranıyla öğrenciler için emin bir adres. 85 bölüm seçeneği olan üniversitede uluslararası öğrencilerin maddi ve psikolojik destek ihtiyaçlarına cevap verecek bir çok birim kurulmuş durumda.

  • University of Illinois

Illinois eyaletinin çeşitli yerlerindeki kampüslerinde sadece geçtiğimiz yıl tam 10.000 yabancı öğrenci ağırlayan üniversitenin Şikago şehrindeki kampüsü (University of Illinois Chicago/UIC) ülkedeki en iyi üniversitelerden biri sayılıyor ve öğrencilerine lisans düzeyinde 80, yüksek lisans düzeyinde ise 100’den fazla seçenek sunuyor. Özellikle yabancı öğrencilerin en çok kayıt yaptırdığı bölüm olan mühendislik bölümü üniversitenin lokomotifi olarak kabul ediliyor ve verdiği eğitimle iş dünyasına giriş döneminden önce öğrencilerinin iş alanlarıyla alakalı hatrı sayılır bir tecrübe kazanmasına yardımcı oluyor. Ücretli staj ve mezuniyet sonrası ABD yaşamı için güçlü bir kuruluş olan UIC, bu yönden gerçekten güven veren bir üniversite olarak sayılıyor.

  • Rice University

Texas eyaletinin Houston şehrinde yer alan ve doğrudan eğitim konseptine sahip olan bu üniversitede. Öğrenci/Profesör oranının 6/1 olduğu üniversitede hocalar öğrencileriyle daha yakından ve etkili ilgilenme olanağı buluyor ve bu da öğrenim kalitesini hiç kuşkusuz arttırıyor. 2021 yılında öğrenci sayısının çeyreği uluslararası öğrencilerden oluşan üniversitenin öne çıkan bölümü ise Uygulamalı Bilimler Programı. Daha fazla verim arayan öğrenciler için birebir bir seçenek olan bu üniversitede mezuniyet sonrası yaşama 1-0 önde başlayacağınızı söylemek hiç de yanlış olmayacaktır.

Kabul Oranı En Yüksek 5 ABD Üniversitesi

Yurtdışında Uygun Fiyatlı İnternet Uygulaması için tıklayınız ( 3 Dolar İndirim Çeki İçerir )

İnstagram Hesabımızı Takip Etmek Projelerden Haberdar Olmak İçin Tıklayınız

Erasmus+ Projeleri İçin Tıklayınız

WhatsApp grubumuza üye olmak ve anlık bildirim almak için tıklayınız


Like it? Share with your friends!

195
195 points

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Murat Cebeci

Murat Cebeci

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir