İtalya Temmuz Ayı 8 Gün Erasmus+ Projesi


195
195 points
İtalya Temmuz Ayı 8 Gün Erasmus+ Projesi

İtalya Temmuz Ayı 8 Gün Erasmus+ Projesi

4-12 Temmuz  2023 tarihinde İtalya’nın Conversano şehrinde yapılacak olan AB Erasmus+ Gençlik Değişim projesine 6 katılımcı arıyoruz…

Tarih ve Yer: 4-12 Temmuz 2023, Conversano, Italy

Katılımcı: 6 katılımcı (Toplam 30 Katılımcı)

Ülkeler: Türkiye, Tunus, Ispanya, Yunanistan ve Italya

Konu:  Sumwer

HEDEFLER

Bu gençlik değişimi, deniz koruma ve atık azaltmanın önemini öğreneceğimiz Güney İtalya, Conversano’da düzenlenecek. Deniz kenarlarında ve şehirde çöpleri topladıktan sonra geri dönüşümlü giysiler ve tabelalar oluşturacağız. Doğanın ve denizin değerine duyarlı hale getirmek için proje şehir merkezinde bir Flashmob ile sona erecek.

NEREDE?

Conversano, Puglia’daki büyükşehir şehri Bari’de 25 737 nüfuslu bir İtalyan kasabasıdır. Denizden yüksekliği 219 m olan Murgia’nın ilk tepelerinde yükselir. Roma öncesi kökenli, 11. yüzyılda merkezi güney Puglia’nın önemli bir bölümünü kaplayan ve feodal yapının gerilemesiyle önemi ancak azalan bir ilçenin merkezi haline geldi. Orta Çağ’dan beri önemli bir piskoposluk ve dini merkez olan kasaba, şimdi Conversano-Monopoli piskoposluğunun merkezidir.

Oraya nasıl gidilir: ana havaalanı Bari Palese’dir. Havaalanından Bari Centrale’ye giden bir trene (Bari K.W.) binmeniz gerekir. Bari Centrale’den (istasyonu değiştirin) Ferrovie del Sud Est – FSE ile Conversano’ya.

Katılımcılar

Her ortağın cinsiyeti dengeli 5 genç (18-25 yaş) ve bir liderden (20+) oluşan bir grup oluşturması gerekir.

1. Lütfen bilgileri dikkatlice okuyunuz ve proje konusu doğrultusunda başvurunuzu yapınız.

2.     CV’nizi eklemeyi unutmayınız. CV göndermeyen arkadaşlar otomatik olarak elenecektir. CV’nizi Türkçe veya İngilizce                   yazabilirsiniz. 

3. Projeye başvuracak kişilerin dil bilme zorunluluğu yoktur ama grubun aktif olması için sadece 1 tane İngilizce bilmeyen               geri kalan iyi derece ve orta derece İngilizce bilenler seçilecektir.

4. Proje tarihlerindeki konaklama, yeme-içme ve aktivite giderleri ev sahibi kuruluş tarafından karşılanacaktır. Diyarbakır                   CEVKA’nın projenin fiziki organizasyonunda bir sorumluluğu yoktur. Diyarbakır CEVKA proje ortağıdır. 

5      Yol ücreti proje tarafından Erasmus+ kapsamında karşılanacaktır. İlk süreçte katılımcı biletini kendisi alacaktır. Projeden               sonra katılımcıya ödeme yapılacaktır.  Belirlenen yol hibesi 360 Avro’dur.

6.      Proje yaş aralığı 18-25 yaştır. Proje grup liderleri mevcuttur. 30 yaş üstü başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.

7.      Sadece seçilen kişilere dönüş yapılacak ve ayrıntılı infopack gönderilecektir. Başvuru yapan kişilere mail yoluyla olumlu ve olumsuz dönüş yapılacaktır. 

Son Başvuru Tarihi: 6 Nisan 2023

BAŞVURU LİNKİ İÇİN TIKLAYINIZ

İtalya Temmuz Ayı 8 Gün Erasmus+ Projesi

İnstagram Hesabımızı Takip Etmek Projelerden Haberdar Olmak İçin Tıklayınız

Erasmus+ Projeleri İçin Tıklayınız

Projelerden anında haberdar olmak için Telegram Hesabımız


Like it? Share with your friends!

195
195 points

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
AyberkOguzz

AyberkOguzz

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir