İtalya Roma 7 Gün Gençlik Değişimi


191
191 points

İtalya Roma 7 Gün Gençlik Değişimi

İtalya Roma 7 Gün Gençlik Değişimi

“Story Telling in Museums” adlı proje, gençlerin yaparak öğrenmelerini sağlayacak etkinliklere odaklanan ve yaygın yöntemlere vurgu yapan bir Erasmus+ Gençlik Değişimi projesidir. Projenin amacı, gençleri toplumlarına daha fazla dahil etmek, dijital araçları pasif değil, olumlu bir araç olarak kullanmalarını teşvik etmek, farklı gerçekliklerden gençleri birbirine bağlamak ve bilgi ve yaratıcılıklarını paylaşmalarını sağlamaktır.

Projelerden kabul alma taktikleri videomuzu izlemek için tıklayınız

Projede hedeflenenler arasında, katılımcılara hikaye anlatımı yoluyla kültürleri birleştirme ve dijital becerilerini geliştirme fırsatı sunmak, gençlerin eleştirel yansıtma, bütünleştirme ve işbirliği becerilerini artırmak, yaratıcılığı teşvik etmek, hikaye anlatımını ve yaygın eğitimle uyumu keşfetmek, ve farklı ülkelerden gençleri birbirine bağlayarak dijital araçları kullanma becerilerini artırmaktır.

Projenin gerçekleşeceği yer, Roma, İtalya’dır ve tarihler 06-14 Ekim 2023 olarak belirlenmiştir. Proje kapsamında ulaşım, konaklama, yeme içme ve vize masrafları karşılanacaktır. Proje, Cosmos Youth tarafından gönderilen bir kuruluş olarak uygulanacaktır.

Projeye tüm pasaport türlerinden başvurular kabul edilmektedir. Katılımcılardan İngilizce dil yeterliliği beklenmektedir. Projenin odak noktası olan hikaye anlatımı ve kültürel birleştirme ile ilgilenen gençler arasında, katılımcıların kendi konfor bölgelerinin dışında deneyimler yaşamaları ve yeni beceriler edinmeleri hedeflenmektedir.

Bu proje, gençler için farklı bir öğrenme deneyimi sunan ve katılımcıların kişisel gelişimlerine ve entegrasyonlarına katkıda bulunmayı hedefleyen bir fırsattır. Başvuru yapacak gençlerin, projenin amacı ve hedefleri doğrultusunda ilgi ve motivasyon göstermeleri beklenmektedir.

Başvuru için tıklayınız

İtalya Roma 7 Gün Gençlik Değişimi

Yurtdışında Uygun Fiyatlı İnternet Uygulaması için tıklayınız ( 3 Dolar İndirim Çeki İçerir )

İnstagram Hesabımızı Takip Etmek Projelerden Haberdar Olmak İçin Tıklayınız

Erasmus+ Projeleri İçin Tıklayınız

WhatsApp grubumuza üye olmak ve anlık bildirim almak için tıklayınız


Like it? Share with your friends!

191
191 points

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
AyberkOguzz

AyberkOguzz

4 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. italya da harcamak için bir para alıyor muyuz yoksa devlet mi bize veriyor ve aldığımız parayı geri ödüyor muyuz?

  2. bi hibe verince o hibeyi aşmadığımız sürece geri ödeme yapıyormuyuz ve uçak bileti ve vizeyi kurum karşılıyor mu

    1. ilk önce uçak biletini kendi paranızla alıyor ardından proje sonunda uçak biletlerinin faturasını kuruma ibraz edip geri ödemesini talep ediyoruz ardından ortalama 2 ay içerisinde o para hesabınıza yatırılıyor vize üccreti de projeden projeye değişmekle beraber bazı projelerde ödeniyor ancak bazı projeler ödenmesini kabul etmiyor