İtalya 7 Gün Erasmus+ Projesi


183
183 points

İtalya 7 Gün Erasmus+ Projesi

Proje Başlığı: A MINDFUL CREATIVE MUSIC OPPORTUNITY

İtalya 7 Gün Erasmus+ Projesi
Naples, Italy. August 31, 2021. View of the Gulf of Naples from the Posillipo hill with Mount Vesuvius far in the background.

Gençlik çalışmaları, toplumsal dışlanma, ayrımcılık, baskı ve gençlerin ruh sağlığı gibi zorlu sosyal sorunları ele alırken, sosyal hizmet profesyonelleri sıkça yüksek taleplerle ve sınırlı kaynaklarla başa çıkmak zorunda kalır. Bu karmaşık sorunları ele alırken, stresli çalışma koşullarıyla karşılaşırlar.

Farkındalık ve sanat, gençlik çalışmalarında etkili ve verimli destek araçları olabilir. YMCA Parthenope, Müziği Sosyal İçermeye Yönlendiren Bir Farkındalık Sanatları Erasmus+ Eğitim Kursu sunma kararı almıştır. Müzik, tüm insanlar için evrensel bir ifade biçimidir ve gençlik çalışmalarında bir araya gelen kültürlerarası bir grup olarak, ortak bir sosyal amaç paylaşıyor olmanın yanı sıra öğrenme süreçlerine daha fazla katılımı ve izolasyonu azaltma potansiyeline sahiptir.

Müziği bir topluluk deneyimi olarak kullanmak, sosyal gelişim için önemli bir araç olabilir. Yaratıcı bir ortam, başkalarını daha derin bir empati ile anlamamıza yardımcı olabilir. Aynı zamanda rahatlık alanımızı genişleterek gelecekteki hedeflere ulaşmak için öz kontrolümüzü artırabilir, bağımsızlık duygusunu güçlendirebilir ve sosyal, etnik, dini, dil veya ırksal farklılıklara saygı göstermeyi teşvik edebilir.

Bu proje, yaşlarına bakılmaksızın Bulgaristan, Yunanistan, İtalya, Letonya, Litvanya, Polonya, Portekiz ve Türkiye’den katılacak 24 kişiye güzel Procida adasında deneyimler sunacak. Proje, 29 Kasım – 7 Aralık 2023 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.

Detaylar ve başvuru için tıklayınız

İtalya 7 Gün Erasmus+ Projesi

Yurtdışında Uygun Fiyatlı İnternet Uygulaması için tıklayınız ( 3 Dolar İndirim Çeki İçerir )

İnstagram Hesabımızı Takip Etmek Projelerden Haberdar Olmak İçin Tıklayınız

Erasmus+ Projeleri İçin Tıklayınız

WhatsApp grubumuza üye olmak ve anlık bildirim almak için tıklayınız


Like it? Share with your friends!

183
183 points

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
1
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
1
win
AyberkOguzz

AyberkOguzz

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir