İsviçre’de Yaz Stajı Fırsatı: UNIL İSVİÇRE YAZ STAJI


212
1 share, 212 points

*Görseldeki bilgiler değişiklik gösterebilir detaylar aşağıdaki web sitesinde*

İsviçre’de Yaz Stajı Fırsatı: UNIL İSVİÇRE YAZ STAJI

İsviçre’de yaz stajı yapmak isteyen tüm biyoloji ve ilgili birimlerine ve tıp öğrencilerine hitap eden bu programa katılmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

Lozan Üniversitesi (UNIL) Biyoloji ve Tıp Fakültesi Biyoloji Fakültesi, bu ilk deneyimi elde etmek için deneyimsiz olanlar için Yaz Lisans Araştırma (SUR) Programını önermektedir.

Temmuz ve Ağustos aylarında 8 hafta boyunca, SUR Programı, dünyanın dört bir yanından hem biyolojik hem de tıbbi çalışmalar geçmişine sahip yaklaşık 15 Lisans (ilk üniversite derecesi) öğrencisine ev sahipliği yapmaktadır. Her katılımcı Biyoloji ve Tıp Fakültesi’nin farklı bir laboratuvarında bireysel bir araştırma projesi gerçekleştirecektir. Bu program, yaşamları boyunca onlarla birlikte kalacak bir araştırma deneyimi için olağanüstü motive olmuş öğrencileri çekmeyi amaçlamaktadır.

Öğrenciler ayrıca Alpler’de yürüyüş, barbekü, Lac Léman’da yüzme ve İsviçre’deki diğer şehirlere ziyaretler gibi birçok sosyal aktivitenin tadını çıkarırlar!

**Program, biyoloji, tıp veya biyolojik bilimlere güçlü bir şekilde odaklanan ilgili bir disiplindeki öğrencilere yöneliktir. Uygun başvuru sahipleri, program sırasında iki yıllık lisans derecesini tamamlamış (ve üçüncü yıllarına kayıt yaptıracaklar) olacaktır.

**Biyoloji ve tıp alanındaki çalışmaları geniş bir şekilde ele aldığımızı, ancak fizik tedavi, hemşirelik, diş hekimliği veya veterinerlik bilimlerinde eğitim gören adayların dikkate alınmayacağını unutmayın.

**Program oldukça rekabetçidir; öğrenciler akademik kayıtlarına (tipik olarak not ortalaması >3.75 veya eşdeğeri ve/veya en iyi %5 sınıf sıralaması), kişisel beyanlarına ve tavsiye mektuplarına göre seçilir.

SUR Programı 2024, 3 Temmuz – 28 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecektir.

  • Program koordinatörü konaklamayı ayarlayacak ve ödeyecektir.
  • Öğrenciler, Lozan’daki UNIL derneklerinden birinde, karma (erkek / kadın) mobilyalı bir dairede barındırılacak.
  • Öğrenciler tek kişilik veya çift kişilik odalara sahip olacak ve diğer SUR katılımcılarıyla mutfak ve banyo olanaklarını paylaşacaklar.
  • Program koordinatörü, katılımcılara konut tahsisinin ne zaman yapıldığını, yurtlar birliği ile nasıl iletişime geçileceğini ve nerede bulunduğunu bildirecektir.
  • Program, diğer yaşam giderlerini karşılamak için yaklaşık 1.500 CHF burs sağlamaktadır.
  • Genel olarak, Avrupa seyahatleri için 500 CHF’ye ve denizaşırı seyahatler için 1.200 CHF’ye kadar teminat kapsamındadır.
  • Seyahat masraflarının geri ödemesi, programın sonunda, konaklama yeri check-out yapıldıktan sonra, herhangi bir temizlik/hasar masrafı veya anahtar kaybı düşülmesine bağlı olarak yapılır.
  • İsviçre’ye gelmek için vizeye ihtiyaç duyan tüm öğrencilere yardım sağlanmaktadır. Burs, kabul edilen başvuru sahipleri için vize ücretlerini kapsamaz.

Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız

İsviçre’de Yaz Stajı Fırsatı: UNIL İSVİÇRE YAZ STAJI

Motivasyon mektubu ve CV eğitimine KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Yurtdışında Uygun Fiyatlı İnternet Uygulaması için tıklayınız ( 3 Dolar İndirim Çeki İçerir )

İnstagram grubumuza üye olmak ve anlık bildirim almak için tıklayınız

İnstagram Hesabımızı Takip Etmek Projelerden Haberdar Olmak İçin Tıklayınız

Erasmus+ Projeleri İçin Tıklayınız


Like it? Share with your friends!

212
1 share, 212 points

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Hayrunnisa Yanardağ

Hayrunnisa Yanardağ

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir