İSPANYA’DA ÜNİVERSİTE NASIL OKUNUR? IELTS ŞARTI YOK!


211
211 points

İSPANYA’DA ÜNİVERSİTE NASIL OKUNUR? IELTS ŞARTI YOK!

İSPANYA’DA ÜNİVERSİTE NASIL OKUNUR? IELTS ŞARTI YOK!

Herkese yeni bir haftadan selamm! Hemen hemen herkesin üniversitesi açılmıştır diye tahmin ediyorum, bu yüzden bende bu hafta biraz alakalı bir konu seçip sizinle İspanya’da IELTS sınavına girmeden başvurabileceğiniz üniversitelerden bahsetmek istedim. Hiç uzatmadan yazıya geçmek istiyorum.

İspanya’da Eğitim Almak için Gerekenler Nelerdir?

-Eğitime Kabul Başvuru Formu

-Üniversite giriş sınavını onaylayan belgeler

-Motivasyon Mektubu / Amaç Beyanı: Amaç Beyanı, söz konusu üniversiteye kabul edilmenizin arkasındaki motivasyonunuzu açıkça tanımlamalıdır.-

-Genellikle, üniversiteye başvurmak için bir referans veya tavsiye mektubuna ihtiyaç duymaktadır. Referans/tavsiye mektubunu ise üniversitenizden veya bu konuda yetkin birisinden almanız gerekir.

-Özgeçmiş (CV)

-Pasaportunuzun kopyası

-Pasaport fotoğrafı

İSPANYA’DAKİ ÜNİVERSİTELER IELTS YERİNE NELER KABUL EDİYOR?

1. İspanyolca Yeterlilik Belgesi:

İspanyolca biliyorsanız İspanya’daki üniversitelere kabul edilmek için uluslararası alanda tanınan DELE sınavına girebilirsiniz. Lisans derecesi için, bir DELE B2 sertifikasına ve bir lisansüstü program için bir DELE C1 sertifikasına ihtiyacınız olacak.

2. İspanyol Bir Dil Okulundan Alınan Diploma:

Alanında uzmanlaşmış bir İspanyolca dil okulundan alınan bir dil diplomasına sahipseniz, İspanya’daki bir lisans programına kabul edilmek için dil yeterliliğine dair daha fazla kanıt sunmanıza gerek yoktur.

3. İspanyolca Hazırlık Kurslarına Katılmak:

İspanyolca yeterlilik seviyenizi başvurmak istediğiniz üniversitenin gerektirdiği seviyeye getirebilmek için bir İspanyolca kursuna katılabilirsiniz.

İSPANYA’DAKİ IELTS’SİZ ÜNİVERSİTELER:

1. Universidad Antonio de Nebrija

Endülüs, Sevilla’daki bu küçük üniversite, uzmanlaşmış İspanyolca dil eğitimi nedeniyle uluslararası öğrenciler için en çekici okullardan biri olmuştur. İngilizce dilindeki programlar için gerekli yeterlilik seviyesi B2’dir ve IELTS ile ilgili özel bir koşul yoktur.

2. Pablo de Olavide Üniversitesi

Pablo de Olavide Üniversitesi, İspanyolca dilindeki çok çeşitli programları ile popülerdir aslında. Bunlardan bazıları Hispanik Çalışmalar Programı ve İspanyol Dili ve Kültürü Programı gibi lisansüstü programları içerir.Uluslararası TEFL ve TESOL sertifikalarının yanı sıra İspanyolca’da çeşitli hazırlık kursları da vardır.

3. Valencia Üniversitesi

Valencia Üniversitesi, en son istatistiklere göre en çok uluslararası kabul alan İspanyol üniversitesidir. Uluslararası öğrencilerin çoğu üniversiteye Erasmus Programı kapsamında geliyor. Ayrıca uluslararası öğrenciler için herhangi bir dil sertifikası veya belgesi gerekliliği yok. Ancak, temel İspanyolca bilgisine sahip olmanız tabi ki bir avantaj haline geliyor.

4. Salamanca Üniversitesi

Bu üniversite, İspanya’nın en güzel şehirlerinden biri olan Salamanca’da bulunan Avrupa’nın en eski 3. üniversitesidir. Uluslararası öğrenciler için herhangi bir özel dil yeterliliği gereksinimi hakkında internet sitelerinde bir bilgi bulunmamaktadır.

Vee bu üniversite ile yazımı burada bitirmek istiyorum. Bir sonraki hafta yeni yazımda görüşürüz, yolunuz açık olsun.

İSPANYA’DA ÜNİVERSİTE NASIL OKUNUR? IELTS ŞARTI YOK!

WhatsApp duyuru kanalımıza üye olmak için tıklayın

Ücretsiz Yurtdışı Eğitim Fuarı Davetiyesi için tıklayın

Yurtdışında Uygun Fiyatlı İnternet Uygulaması için tıklayınız ( 3 Dolar İndirim Çeki İçerir )

İnstagram grubumuza üye olmak ve anlık bildirim almak için tıklayınız

Erasmus+ Projeleri İçin Tıklayınız


Like it? Share with your friends!

211
211 points

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Yağmur Bayram

Yağmur Bayram

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir