İspanya Bilbao 3 Ay Gönüllülük Projesi


195
195 points

İspanya Bilbao 3 Ay Gönüllülük Projesi

İspanya Bilbao 3 Ay Gönüllülük Projesi

Bu proje, gönüllülüğü teşvik etmeyi ve gençler arasında yerel ve uluslararası gönüllülük konusunda farkındalık yaratmayı amaçlamaktadır. Bu doğrultuda, gönüllülerin katılacağı çeşitli faaliyetler düzenlenecektir.

Projelerden kabul alma taktikleri videomuzu izlemek için tıklayınız

Gönüllülerin gerçekleştireceği GÖREVLER şunlardır:

  • Ortaöğretim okullarında ve mesleki eğitim merkezlerinde “BEGIRALDATU” programı ile farkındalık yaratmaya ve üniversite merkezlerinde “UNIKIDE” programı ile farkındalık oluşturmaya destek sağlamak.
  • BizkaiaGara tarafından yürütülen “EUSC” programının yaygınlaştırılması, bilinçlendirme ve iletişim faaliyetlerine katkıda bulunmak; medya ile röportajlar yapmak, programla ilgilenen gençlerle iletişim kurmak, etkinliklere katılmak ve programın bilgilendirilmesi ve yaygınlaştırılmasına yönelik konuşmalar yapmak vb.
  • BG tarafından yürütülen, gençler arasında gönüllülüğü teşvik etmek için düzenlenen olağan faaliyetlere destek vermek. Özellikle Kasım ayında gençlere yönelik gönüllü bir Gün/Etkinlik düzenlemek ve katılmak için tasarım ve yürütme planlaması yapmak.

KONAKLAMA, YEMEK VE ULAŞIM DÜZENLEMELERİ

Projelerden kabul alma taktikleri videomuzu izlemek için tıklayınız

Gönüllüler, Bilbao’daki bir Ortak Yaşam Alanında diğer insanlarla birlikte konaklayacaklardır. Pansiyon, şehir merkezinde bulunmaktadır. Konaklamaya kahvaltı dahildir; yemekler ve akşam yemekleri mutfakta pişirilebilir ve ortak yaşam alanındaki mikrodalgada ısıtılabilir. Ayrıca, yaşam masraflarını karşılamak için aylık 200 € mali ödenek sağlanacaktır. Gönüllülere aylık olarak yeniden yüklenebilen ve şehir içi ulaşımda kullanılabilecek bir BARIK kartı verilecektir.

FAALİYET SIRASINDA EĞİTİM

Gönüllüler, AB AKADEMİ çevrimiçi platformuna erişim sağlayacak ve dil öğrenimi için kullanabileceği bir bilgisayar temin edilecektir. Programın sağladığı çevrimiçi platforma ek olarak, dil öğrenimini pekiştirmek için farklı kaynaklardan özel derslerle destek sağlanacaktır. Görevlerinizi yerine getirebilmeniz için gerekli tüm bilgiler, teknik ekip tarafından size sağlanacak ve uygun materyaller veya eğitim kaynaklarıyla desteklenecektir.

KATILIMCI PROFİLİ

  • Görevlerde belirli bir özerkliğe sahip ve sosyal becerilere sahip kişiler tercih edilmektedir.
  • Biraz gönüllülük deneyimi olan, dışa dönük ve inisiyatif alan kişiler aranmaktadır, çünkü farklı izleyicilerle ve farklı alanlarda iletişim kurmaları gerekecektir.
  • Projenin süresi sadece 3 ay olduğu için temel seviyede İspanyolca bilgisine sahip olmak önemlidir.

Başvuru için tıklayınız

İspanya Bilbao 3 Ay Gönüllülük Projesi

Yurtdışında Uygun Fiyatlı İnternet Uygulaması için tıklayınız ( 3 Dolar İndirim Çeki İçerir )

İnstagram Hesabımızı Takip Etmek Projelerden Haberdar Olmak İçin Tıklayınız

Erasmus+ Projeleri İçin Tıklayınız

WhatsApp grubumuza üye olmak ve anlık bildirim almak için tıklayınız


Like it? Share with your friends!

195
195 points

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
1
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
AyberkOguzz

AyberkOguzz

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir