İspanya 6 Gün Erasmus+ Projesi


183
2 shares, 183 points

İspanya 6 Gün Erasmus+ Projesi Euroactiva-T ile Yaratıcı Gençlik Buluşması

Euroactiva-T, eşitlik, sosyal içerme, kültürlerarası etkileşim, istihdam, girişimcilik, çevre bilinci ve refahın desteklenmesine odaklanan eylem ve projeleri hayata geçirmeyi amaçlayan bir oluşumdur.

Bu projeler aracılığıyla, din, ırk ve sosyal kökene bakılmaksızın Avrupa topluluğuna aidiyet duygusunu pekiştirmeyi ve aynı zamanda eşitlik hissini artırmayı hedefliyor.

Proje Hedefleri:

 • Uygulamalı araçlarla katılımcıların profesyonel rehberlik, tavsiye, rehberlik ve eğitim becerilerini geliştirmek.
 • Gençler arasında kişilerarası ve liderlik becerilerini geliştirebilecek işbirliği ve ekip çalışmasını teşvik etmek.
 • Başarılı bir şekilde üstlenilecek becerileri ve eğitim süresini analiz etmek.
 • Girişimcilik ve serbest meslek için platformları, portalları, stratejileri ve web sitelerini keşfetmek ve haritalandırmak.
 • Gençlere iş fikirlerini geliştirmeleri için ilham vermek ve onları eğitmek. Farklı iş türlerinin yaratılması için verimli ve yaratıcı modelleri paylaşmak ve oluşturmak.

Katılımcı Ülkeler:

Bulgaristan, Hırvatistan, Yunanistan, İtalya, Kuzey Makedonya Cumhuriyeti, Slovak Cumhuriyeti, İspanya, Türkiye

Proje Tarihleri:

8-14 Mart tarihleri arasında, Madrid’de gerçekleşecektir.

Bu buluşma, gençleri iş dünyasına ve girişimciliğe hazırlarken aynı zamanda kültürlerarası etkileşimi teşvik ederek önemli beceriler kazandırmayı amaçlamaktadır.

Başvuru için tıklayınız

İspanya 6 Gün Erasmus+ Projesi Euroactiva-T ile Yaratıcı Gençlik Buluşması


Like it? Share with your friends!

183
2 shares, 183 points

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
1
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
1
win
AyberkOguzz

AyberkOguzz

10 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Merhaba ismim Gökçe. Türkiye’de yaşıyorum. Bu program için bizim vizemizin olması gerekiyor mu? Vize başvurusunu bizler mi yapıyoruz? Bilgilendirebilir misiniz?

 2. Merhaba, bazı projelerde dili belirtmiyorsunuz. Birkere grup için de bir kişi bilmesede olur gibisinden bir şey yazmıştınız. Acaba dil seviyelerini de not kısmına ekleyebilirseniz. Katılmayı çok istiyorum. Kelime kısmında dağarcığım fena değil ama konuşma kısmında sıkıntılı. Fonları doldurup doldurmama kısmında tereddüt yaşıyorum . Yol gösterirseniz çok sevinirim. Teşekkürler.

  1. selam formları doldurmanı kesinlikle tavsiye ederim en kötü seçilmezsin yani bir şey kaybetmeyiz ama yüzde bir ihtimal bile olsa seçilme olasılığını çöpe atmamak gerek projelerde dil zorunluluğu değişebiliyor o yüzden her projede belirtemiyoruz ama genel olarak erasmus+ projelerinde a2 ve üstü bir ingilizce olursa bence tercih edilebilir

 3. Merhaba, vize gerektiren kısa dönem projeleri için vize almadan önce projeye başvurup kabul edildikten sonra vizemiz çıkmazsa ne yapmamız gerekiyor? Karşı tarafa haber verip vizem çıkmadı gelemiyorum mu diyoruz 😅 Ayrıca Schengen vizesi bildiğim kadarıyla eğer proje gibi bişey için gidiyorsan karşı taraftan kabul belgeni ya da geliş amacını gösteren evrakları falan istiyor diye biliyorum, projeye başvurmadan bu evrakları da göstermemiz mümkün değil, ne yapmalıyız?

  1. elam erasmus+ projelerinde veya esc gönüllülük projelerinde eğer bordo pasaportunuz varsa seçildikten sonra size verilen davet mektubu ile kolayca schengen vizenizi alabilirsiniz

   1. Siz böyle diyince başvurmuş bulundum ama Schengen vize merkezini aradığımda 8 Marta randevu yetişmez dediler 🙁 Direkt konsolosluktan Erasmus için başvursam daha kolay mı alırım vizeyi?

    1. Başka bi merkezle daha görüştüm konsolosluk randevulara kapalıymış ve kesinlikle bu tarihe yetişmeyeceğini söylediler. Yani randevu yetişmedikten sonra davet mektubunun bi önemi yokmuş 💔

  1. genelde özel olarak belirtilmediği sürece ve google form açık olduğu sürece başvurulabiliyor ancak erken başvurunun önemli olduğunu söyleyebilirim