INTERRAIL Geri Döndü ! Bilet Fiyatları ! Nereden Alınır ?


214
214 points

INTERRAIL Geri Döndü ! Bilet Fiyatları ! Nereden Alınır ?

İNTERRAİL GERİ DÖNDÜ ! Bilet Fiyatları ! Nereden Alınır ?

Interrail Pass Hizmeti Nedir?

INTERRAIL PASS, hizmete katılan Avrupa Demiryolu şirketleri, taşıma şirketleri ve denizyolu şirketleri tarafından uygulanan, her yaş grubundaki gezginlere ekonomik ulaşım olanağı sağlamayı amaçlayan bir pass biletidir. Aynı biletle, istenen yerde ve zamanda trene binme olanağı sağlar.

Interrail herkesin grup olarak yolculuk yaptığı ya da yalnızca   Interrail bileti olanların bindiği özel bir tren değildir.

Interrail Global Pass bileti Avrupa’nın 30 ülkesinde 4 gün ile 3 ay arasında, Interrail Bir Ülke Pass bileti ise seçeceğiniz  Avrupa ülkesinden herhangi birisinde bir ay içerisinde 3 ile 8 gün arasında sınırsız serbest dolaşım olanağı sağlar.

Kimler Alabilir?

Interrail Pass biletlerini Avrupa’da daimi olarak ikamet edenler ile resmi olarak bir Avrupa ülkesinde en az 6 ay ikamet ettiğini belge ile ispatlayan diğer ülke vatandaşları satın alabilir. Vatandaşlık durumu pasaport/kimlik kartı ile ikamet durumu ise resmi makamlarca verilen ikametgâh belgesiyle kanıtlanır.

Interrail Hangi Ülkelerde Geçerli?

Hangi Ülkelerde Geçerli?

INTERRAIL GLOBAL PASS ve INTERRAIL BİR ÜLKE PASS biletleri aşağıda belirtilen Avrupa ülkelerinde geçerlidir:

Almanya, Avusturya, Belçika, Bosna-Hersek*, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Hırvatistan, Hollanda, İngiltere, İrlanda Cumhuriyeti, İspanya, İsveç, İsviçre, İtalya, Litvanya, Karadağ*, Lüksemburg, Macaristan, Makedonya Cumhuriyeti, Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, Sırbistan, Sırp Cumhuriyeti*, Slovakya, Slovenya, Türkiye, Yunanistan

(*) Bir Ülke Pass uygulamasına katılmamaktadır.

Interrail Bir Ülke Pass kartı Interrail’ in bu hizmetine katılan her bir katılımcı demiryolu şirketi (30 ülke demiryolunda) için yolcunun isteğine bağlı olarak bir aylık geçerlilik süresi içinde 3,4,5,6 veya 8 gün için düzenlenir.

INTERRAIL Geri Döndü ! Bilet Fiyatları ! Nereden Alınır ?

Interrail Süresi Ne Kadar?

Interrail Global Pass kartları yolcunun isteğine bağlı olarak;

Sürekli Passlar:

15 günlük ,
22 günlük ,
1 aylık,
2 aylık,
3 aylık,

Süresi Ne Kadar?

Flexi Passlar:

1 ay geçerlilik süresi içerisinde 4 gün geçerli (Esnek),
1 ay geçerlilik süresi içerisinde 5 gün geçerli (Esnek),
1 ay geçerlilik süresi içerisinde 7 gün geçerli (Esnek),
2 ay geçerlilik süresi içerisinde 10 gün geçerli (Esnek),
2 ay geçerlilik süresi içerisinde 15 gün geçerli (Esnek),

olarak satılır.

Flexi Sistem Nedir?

Daha az seyahat edecekler için ekonomik bir seçenektir.

Gezginin belirlediği tarih aralığında Interrail Global Pass biletinde 4, 5, 7, 10 ve 15 gün, Interrail Bir Ülke Pass biletinde ise 3, 4, 5, 6 ve 8 gün seyahat etmesine olanak verir.

Örnek 1: Global Pass Biletlerinde 2 ay geçerlilik süresi içinde 10 gün geçerli bilet: Interrail hizmetinden yararlanacak kişiye belirleyeceği 2 aylık tarih aralığında sadece 10 gün trenle yolculuk yapma hakkı sağlar.

Örnek 2: Bir Ülke Pass biletinde, 8 günlük Almanya bileti: Sadece alınan ülke sınırları içerisinde, Almanya da ve bilet alınırken verilen 1 aylık tarih aralığında 8 gün trene binme hakkı sağlar.

Trenlerin kullanılacağı günler, arka arkaya olabileceği gibi aralıklı da olabilir. Seçilen günler içinde, trenler sınırsızca kullanılabilir.

Flexi Pass bileti ile bir gece treninde seyahat edildiğinde, seyahat direkt bir gece treniyle yapılıyorsa (gece yarısından sonra tren değişimi yapılmaksızın) seyahat takviminde 1 seyahat günü doldurulmalıdır. Bu seyahat günü gece treninin hareket günü olmalıdır.

Pass hamili gece seyahati gerçekleştiriyor ve gece yarısından sonra ikinci trene biniyorsa, seyahat takvimine iki seyahat gününü kaydetmesi gerekmektedir. Pass kapsamında yer alan bir gece feribotunun kullanılması durumunda çıkış veya varış tarihi bilet üzerindeki takvim hanesine kaydedilebilir.

Flexi Sistem Nedir?

Interrail ile Ailecek Seyahat Edilebilir Mi?

Interrail’in Aile Konsepti kapsamında, 0 – 12 yaşındaki çocuklar, 1 yetişkin biletine sahip yolcunun refakatinde, aynı kategori ve mevkide olmak koşulu ile ücretsiz pass hizmetinden yararlanırlar. Ücretsiz çocuk kavramı, her bir yetişkin başına 2 çocuk için geçerlidir. 1 yetişkin pass sahibi ikiden fazla çocuk ile seyahat etmek istediğinde bu çocuk veya çocuklar için genç passı düzenlenir.

Satış Para Birimi

Interrail Satış Para Birimi Nedir?

Biletinizi alırken TL olarak ödeme yapmanız gerekmektedir. Avro cinsinden 2022 ücretleri için tıklayınız >>

Bu Fiyatlara Ek Olarak Ödeyeceğim Bir Ücret Var Mı?

Sadece yer rezervasyonunun gerektiği trenlerde rezervasyon yaptırmak zorundasınız. Diğer numarasız trenlerde yer rezervasyonu yaptırmadan boş bulduğunuz koltuğa oturarak yolculuğunuzu yapabilirsiniz. Ancak yoğun hatlarda yer bulamama ihtimaliniz oldukça güçlüdür. Rezervasyonun gerekli olduğu hatlarda trene binmeden önce rezervasyon yaptırmanız ve ücretini ödemeniz gerekmektedir. Ayrıca rezervasyon gerekmemesine karşın yoğun hatlarda yerinizi garanti etmek için rezervasyon yaptırmanız halinde de aynı ücreti ödemeniz gerekmektedir.

BİLET FİYATLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Konaklamayı Karşılıyor Mu?

Hayır. Interrail bileti sadece bir tren pass biletidir. Konaklama, rehberlik, vb. gibi hizmetleri kapsamaz.

Ne Zaman Başlıyor?

Interrail Tarihi Ne Zaman Başlıyor?

Başlama tarihini siz saptıyorsunuz. Dolayısıyla yılın herhangi bir tarihinde yolculuğa başlayabilirsiniz.

Ne Zaman ve Nasıl Alabilirsiniz?

Interrail Bileti Ne Zaman ve Nasıl Alınır?

İnterrail biletini yolculuğunuzun başlamasından en erken 11 ay önce alabileceğiniz gibi, yola çıkış tarihinizden bir gün önce de alabilirsiniz.

Bilet Alırken Neler Gerekiyor?

Interrail Bileti Ne Zaman ve Nasıl Alınır?

Interrail Bileti Alırken Neler Gereklidir?

Bilet almak için satış bürosuna gelirken, bilet ücreti ile biletinizin üstüne pasaport numaranız işlendiği için pasaportunuzu getirmeniz yeterlidir.

>>Uluslararası mevzuatlar uyarınca trene binerken ve seyahat süresince biletlerin asıllarının kontrol görevlilerine ibrazı zorunludur. Kaybolan ve çalınan biletlerin yerine yenisi verilmez, hiçbir ücret iadesi yapılmaz.<<

Interrail Bileti Nereden Alınır?

Interrail Pass kartlarının online satışı olmadığı için TCDD’nin uluslararası bilet satışına açık tüm garları ile İstanbul’da bulunan Gençtur seyahat acentesinden ve Interrail’ın resmi web adresi www.interrail.eu üzerinden satın alınabilir.

BİLET FİYATLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Yolculuktan Önce Rezervasyon Yaptırmalı Mıyım? Interrail Yolculuğunda Rezervasyon Gerekli Midir?

Sadece yer rezervasyonunun zorunlu olduğu trenlerde rezervasyon yaptırmak zorundasınız. Diğer trenlerde rezervasyon yaptırmadan boş bulduğunuz koltuğa oturarak yolculuğunuzu yapabilirsiniz. Ancak yoğun hatlarda yer bulamama ihtimaliniz oldukça güçlüdür.

Interrail Biletim ile Hangi Trenleri Kullanabilirim? Interrail Bileti Hangi Trenlerde Geçerlidir?

Interrail Pass hamilleri için bazı trenler için özel kurallar ve ücretlendirmeler uygulanır. Bu bilgilere Interrail’ın resmi web adresi www.interrail.eu üzerinden ulaşabilirsiniz. Ayrıca, ek ücret ödeyerek yataklı/kuşetli vagonlarda seyahat etme olanağına da sahipsiniz.

Interrail için Vize Gerekli Mi?

Yolculuğa başlamadan önce geçeceğiniz ve Türk vatandaşlarına vize uygulayan tüm ülkelerden vizelerinizi almış olmanız gerekmektedir. Başka ülkelerde ve sınırlarda vize almak için başvuramazsınız.

INTERRAIL Geri Döndü ! Bilet Fiyatları ! Nereden Alınır ?

Yurtdışında Uygun Fiyatlı İnternet Uygulaması için tıklayınız ( 3 Dolar İndirim Çeki İçerir )

İnstagram Hesabımızı Takip Etmek Projelerden Haberdar Olmak İçin Tıklayınız

Erasmus+ Projeleri İçin Tıklayınız

WhatsApp grubumuza üye olmak ve anlık bildirim almak için tıklayınız


Like it? Share with your friends!

214
214 points

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
AyberkOguzz

AyberkOguzz

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir