HOLLANDA’DA BİR ÜNİVERSİTEDE OKUMAK İÇİN NE YAPILMALI?

 HOLLANDA’DA BİR ÜNİVERSİTEDE OKUMAK İÇİN NE YAPILMALI?


218
218 points
 HOLLANDA’DA BİR ÜNİVERSİTEDE OKUMAK İÇİN NE YAPILMALI?

 HOLLANDA’DA BİR ÜNİVERSİTEDE OKUMAK İÇİN NE YAPILMALI?

              Merhaba değerli okuyucular! Eğitim hayatınıza Türkiye’de başladıktan sonra belki de artık başka ülkelere açılma fırsatı gelmiştir. Hep birlikte Hollanda’da bir üniversiteye nasıl kaydolunur onu konuşalım.

Öncelikle Hollanda için bulunan lisans eğitimimiz YÖK tarafından onaylı. Denklik işleminde ise Hollanda’da okutulan dersler ile Türkiye’deki bölüm derslerinin farklı olması halinde bu derslerin sınavlarına girerek eksiklerinizi giderebilirsiniz. Böylece denklik sorunu ortadan kalkmış olur.

Türkiye’de genel olarak kabul gören Hollanda Üniversiteleri, QS World Ranking, Times Higher Education, Princeton Review Üniversite’si sıralamalarında ilk 1000’de.

Denklik sorununun çözülmesinin ardından üniversitelerin talep ettiği belgeler bulunmaktadır. Bu belgeler değişkenlik gösteriyor lakin genelde her üniversitenin talep ettiği: 2 adet arka fonu beyaz vesikalık fotoğraf, niyet mektubu, mezun olduğunuz veya olacağınız liseden edinebileceğiniz 12 yıllık eğitimi kapsayan lise diploması, lise transkriptinizin İngilizce çevirisi ve başvuru ücreti.

Başvuru ücretleri genellikle 7000£ – 10000£ arası değişmektedir.

Bir diğer konumuz İngilizce yeterliliğinizi belgeler ile kanıtlamak. Bunlar için dünyada en çok tercih edilen ve en güvenilir olan TOEFL ve IELTS’ dir.  TOEFL için 80 ve üstü, IELTS içinse 6.0- 6.5 şartı aranır.

Peki ya neden Hollanda? Hollanda’da eğitim görmek sizlere zengin kariyer programlarına katılım göstermenizde ve kendinize prestijli bir gelecek hazırlamanızda yardımcı olur çünkü Hollanda Avrupa’da sözü geçen ülkelerden biridir. Ayrıca Hollanda üniversiteleri yüksek standartta eğitimler ve alanında uzman akademisyenler ile çalışabilmeniz için size çok büyük bir destek sağlar. Farklı kültürler de bu işlerde en büyük kazançtır.

Yabancı bir ülkede eğitim almak isteyen sevgili okular, Hollanda’ya ne dersiniz? Umarım istediğiniz okullardan biri de Hollanda’dır! Bol şans!

 HOLLANDA’DA BİR ÜNİVERSİTEDE OKUMAK İÇİN NE YAPILMALI?

Yurtdışında Uygun Fiyatlı İnternet Uygulaması için tıklayınız ( 3 Dolar İndirim Çeki İçerir )

İnstagram Hesabımızı Takip Etmek Projelerden Haberdar Olmak İçin Tıklayınız

Erasmus+ Projeleri İçin Tıklayınız

WhatsApp grubumuza üye olmak ve anlık bildirim almak için tıklayınız


Like it? Share with your friends!

218
218 points

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Ecem Nur Karademir

Ecem Nur Karademir

Bir Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir