Gürcistan 36 Hafta ESC Gönüllülük Projesi

Gürcistan 36 Hafta ESC Gönüllülük Projesi


198
198 points

Gürcistan 36 Hafta ESC Gönüllülük Projesi

Gürcistan 36 Hafta ESC Gönüllülük Projesi

Mondo, Samegrelo Bölgesi’nde, aile içi şiddetten etkilenen kadınlara destek sağlayan bir sığınma evi işleten, kadın liderliğindeki Association Merkuri’ye yönelik, bu alanda ilk örnek niteliğinde bir projeyi hayata geçirmek üzere 2 gönüllü gönderecektir.

Merkuri, 19 yıldır faaliyet göstermekte olup, bu proje aracılığıyla misyonunu çeşitli alanlarda güçlendirmeyi amaçlamaktadır.

Kuruluş, çocuklarla ve gençlerle çalışmayı içerir, özellikle şiddet mağduru veya tanığı çocuklar, sosyal ve coğrafi engellerle karşılaşan gençler gibi savunmasız çocuk ve gençlik gruplarına odaklanmaktadır. Bu gruplar arasında yerinden edilmiş gençler (ÜİYOK) ve Ukraynalı mülteciler de bulunmaktadır. Gönüllülüğün temel hedefleri arasında, gençleri duygusal, sosyal ve yaşam becerileri ile çatışma çözme yeteneklerini geliştiren eğlenceli etkinliklerle desteklemek bulunmaktadır.

Konaklama, Yemek ve Ulaşım Düzenlemeleri:
Gönüllüler, Avrupa’dan farklı olan yerel çalışma ve yaşam ortamına uyum sağlamak zorunda olacaklar. Gönüllülerin tercihlerine göre iki konaklama seçeneği bulunmaktadır. Bunlar, ev sahibi bir ailenin yanındaki özel bir evde veya diğer gönüllülerle paylaşılan bir dairede konaklamayı içermektedir. Aylık 450 avro ödenek, gönüllünün temel ihtiyaçları ve yerel ulaşım masraflarını karşılamak üzere sağlanacaktır.

Eğitim Faaliyetleri:
Gönüllüler, Samegrelo bölgesindeki gençlikle ilgili konular, Gürcistan’daki savunmasız genç gruplarıyla çalışma ve genel eğitim konularında derinlemesine bilgi edineceklerdir. Ayrıca, Gürcüce dil kursları alacak ve Gürcü kültürü hakkındaki bilgilerini geliştireceklerdir. Gönüllülük süresince, yeni bağlantılar kuracak ve ortaklıklar geliştireceklerdir.

Katılımcı Profili:
Sonuç odaklı, proaktif ve iyimser bir kişi aranmaktadır, gelişime katkıda bulunma ve başkalarına hizmet etme motivasyonu ön planda olmalıdır. Association Merkuri’nin misyon ve değerlerine bağlılık, aile içi şiddet mağdurlarının sorunlarına karşı duyarlılık gerektirmektedir. Ayrıca, gençlik çalışmalarını yönetme konusunda güçlü deneyim talep edilmektedir. İyi derecede İngilizce (B2-C1) bilgisi aranmakla birlikte, Rusça bilgisi destekleyici olabilir ancak zorunlu değildir. İyi kişilerarası iletişim, ağ oluşturma ve sosyal medya becerileri de beklenmektedir.

Detaylar ve başvuru için tıklayınız

Gürcistan 36 Hafta ESC Gönüllülük Projesi

Yurtdışında Uygun Fiyatlı İnternet Uygulaması için tıklayınız ( 3 Dolar İndirim Çeki İçerir )

İnstagram grubumuza üye olmak ve anlık bildirim almak için tıklayınız

İnstagram Hesabımızı Takip Etmek Projelerden Haberdar Olmak İçin Tıklayınız

Erasmus+ Projeleri İçin Tıklayınız


Like it? Share with your friends!

198
198 points

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
AyberkOguzz

AyberkOguzz

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir