GÜNEY KORE’DE 6 GÜNLÜK KIŞ KAMPI İLE KÜLTÜR DENEYİMİ


216
216 points

GÜNEY KORE’DE 6 GÜNLÜK KIŞ KAMPI İLE KÜLTÜR DENEYİMİ

Özellikle son yıllarda müzik ve dans grupları, idolleri, yemekleri ve başta Netflix olmak üzere çeşitli platformlardaki dizi ve filmleri ile bilinen Güney Kore’ye %100’e kadar finanse edilen bir program ile gitmek ister miydiniz? Cevabınız evet ise, programın detaylarını okumanızı şiddetle tavsiye ederiz!

Bu program, Kore dili ve Kore kültürü hakkında kısa süreli bir yoğunlaştırma programı arzulayan öğrenciler ve gençler için AYFN Academy tarafından düzenlenmektedir. AYFN Academy Uzak Doğu ülkeleri başta olmak üzere çeşitli ülkelere, mevsimsel olarak kültür deneyimi kampları düzenlemektedir. Bu projede katılımcılar hem Seul’ün ünlü turistik mekanlarını ziyaret edecek hem de Kore geleneğini deneyimleyebilecektir. Aynı zamanda yerel yiyeceklerin tadını çıkarıp (Kimchi, Kimbab, Ramyun, vb.) ve geleneksel Kore sanatlarını öğrenmek gibi tipik kültürel etkinlikler de yapabileceklerdir.

Eğer ilginizi çekerse, aynı organizasyon Japonya’da da kış kampı projesi düzenliyor. Daha önceki günlerde bünyemizde bu proje hakkında da bir içeriğe yer vermiştik. Okumak isterseniz buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Güney Kore’deki bu güzel deneyim 11 ve 16 Şubat 2024 tarihleri arasındadır. 1 Kasım 2023 tarihine kadar başvurular alınmaya devam edilecektir. Ancak kendi kendini finanse eden katılımcı olarak başvurmayı düşünüyorsanız 31 Kasım 2023’e kadar başvurular hala açık olacaktır.

Katılımcı seçenekleri nelerdir?

Projede 3 farklı katılımcı seçeneği sunulmaktadır.

 • Tamamen finanse edilen katılımcı
 • Kısmen finanse edilen
 • Kendi kendini finanse eden

3 farklı katılımcı tipi olmasının nedeni her birine başvurma koşulunun birbirinden farklı olmasıdır. Gereksinimlere ve diğer detaylı bilgilere AYFN Web Sitesi’nden ulaşabilir (linke tıklayabilirsiniz) ve başvurunuzu yapabilirsiniz. Ayrıca sitede önceki Kültür Kamplarının fotoğraf ve videolarına ulaşabilirsiniz.

Başvurma şartları nelerdir?

Başvurma şartları oldukça sade,

 • 15-35 yaş arasında olmak.
 • En az iletişim kurabilecek kadar İngilizce bilgisine sahip olmak ancak daha iyi bir seviyeye sahip olmak da oldukça önemli bir kıstas çünkü bahsettiğimiz gibi projeye katılmanın 3 farklı biçimi var. Tamamen finanse edilen, kısmen finanse edilen ve ve kendi kendini finanse eden.
 • 10 ile 20 Dolar arasında değişen başvuru ücretini ödemek. Başvuru ücretinin geri iadesi yoktur.
 • Mental ve fiziksel açıdan sağlıklı olmak.

Programın faydaları nelerdir?

 • 6 gün boyunca Seul, Kore’de yaşayın.
 • Korece dil dersi
 • Kore kültürünü doğrudan öğrenin ve anlayın.
 • Seul çevresinde miras yürüyüş turu.
 • Yerel gelenekleri yaşayarak yerel halk gibi olmayı deneyimleyin.
 • Deneysel öğrenme.
 • AYFN’den E-Katılım Sertifikası.

Katılımcılarla yapılacak diğer aktiviteler nelerdir?

Katılımcılarla yapılacak aktiviteleri en güzel şekilde açıklayabilmek için sizinle proje programını paylaşıyoruz.

GünAktiviteYer
Kalkıştan bir hafta önceTemel Korece Dili Dersi (Çevrimiçi)Zoom toplantısı
1.GÜN 11 Şubat 2024Incheon Uluslararası Havalimanı’na varış Konaklamaya transfer Birbirimizi tanıma ve oryantasyonIncheon Uluslararası Havalimanı Otel  
2.GÜN 12 Şubat  2024Kore dili ve kültürü dersi Seongbok çevresinde müze veya tapınak turu Insadong Gil çevresinde yürüyüş turu Öğle yemeği Bukchon Hanok Köyü çevresinde yürüyüş turuSeongbok Dong ve Bukchon
3.GÜN 13 Şubat 2024Kore Dili ve kültürü dersi K-Hub’ı ziyaret edin Öğle yemeği Cheonggyecheon Deresi ve Gwanghwamun’da yürüyüş Gyeongbokgung Sarayı’nı ziyaretSeongbok Dong, Gwnghanmun ve Gyengbokgung
4.GÜN 14 Şubat 2024Kore Dili ve kültürü dersi Öğle yemeği Namsan Kulesi’ni ziyaret edinSeongbok Dong ve Namsan
5.GÜN 15 Şubat 2024Nami adası ziyareti Kyunghee Üniversitesine yürüyüş ve ardından akşam yemeğiNami Adası, Chungcheon ve Kyunghee Üniversitesi
6.GÜN 16 Şubat 2024Otelden çıkış Eve dönüşHavalimanı

Programa dair önemli bilgiler bu kadardı, lütfen başvuru yaparken yukarıda yer verdiğimiz AYFN Academy’nin sitesini incelemeyi ve  gerekli şartları karşıladığınızdan emin olmayı unutmayınız.  Kışın Kore’nin tadını çıkarmak bizce pekala ki çok güzel bir deneyim, peki bu kış neden siz de Güney Kore’de  olmayasınız?

GÜNEY KORE’DE 6 GÜNLÜK KIŞ KAMPI İLE KÜLTÜR DENEYİMİ

Yurtdışında Uygun Fiyatlı İnternet Uygulaması için tıklayınız ( 3 Dolar İndirim Çeki İçerir )

İnstagram grubumuza üye olmak ve anlık bildirim almak için tıklayınız

İnstagram Hesabımızı Takip Etmek Projelerden Haberdar Olmak İçin Tıklayınız

Erasmus+ Projeleri İçin Tıklayınız


Like it? Share with your friends!

216
216 points

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
2
fail
fun fun
3
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
1
love
lol lol
0
lol
omg omg
3
omg
win win
1
win
Beyza Vural

Beyza Vural

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir