Fransa Uluslararası Film Festivali Başvurusu

Fransa Uluslararası Film Festivali Başvurusu


198
1 share, 198 points

Fransa Uluslararası Film Festivali Başvurusu

Fransa Uluslararası Film Festivali Başvurusu

FIDMarseille ve MuCEM işbirliğiyle hayata geçirilen bu özel projede Türkiye’den katılımcılara kapılar aralanıyor. Marsilya Uluslararası Film Festivali, 25-30 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek olan 35. yıl kutlamaları kapsamında, 24 Haziran – 1 Temmuz 2024 tarihleri arasında genç sinemacılar için bir eğitim konaklama programı düzenleyecek.

FIDCampus’ün 11. edisyonuna seçilen genç sinemacılar, konaklama programlarına başlamadan önce profesyonellerle yaptıkları çalışmalar üzerine fikir alışverişi yapacaklar. Ardından çeşitli toplantılar, gösterimler, ustalık sınıfları ve atölye çalışmalarına katılacaklar.

Programa katılmaya hak kazananlar, deneyimli profesyonellerin gözetiminde geçecek iki günlük özel ders ve grup tartışmalarına dahil olacaklar. Bu süreçte, önceki edisyonlarda olduğu gibi Miguel Gomes, Alice Rohrwacher, Ghassan Salhab, Caroline Champetier, Narimane Mari, Raphael Lefèvre, Raed Andoni, Stefano Savona, Marie Voignier, Claire Atherton, Kamal Aljafari, Phillip Warnell gibi tanınmış sanatçılar ve film yapımcıları, genç yönetmenlerin sunduğu filmlere odaklanacaklar.

FIDCampus 2023 programı dahilinde, festivale davet edilen yönetmenler, programcılar veya yapımcılarla özel toplantılara katılacaklar. Ayrıca, FIDMarseille ve FIDCampus programcıları ve organizatörleri ile yapılan toplantılarda, mevcut uluslararası festivallere ve ortak yapım destek platformlarına genel bir bakış elde edecekler.

Uluslararası üne sahip yönetmenlerin düzenleyeceği ustalık sınıfları, Whit Stillman gibi isimlerin katılımıyla öne çıkıyor. Dünyanın dört bir yanından profesyoneller tarafından sağlanan vaka çalışmaları, kurgu, çekim, ses kaydı, post prodüksiyon gibi alanlarda genç sinemacıların becerilerini geliştirmelerine olanak tanıyacak.

FIDLab 2024 ise profesyoneller için ayrılmış uluslararası bir ortak yapım destek platformunu temsil ediyor. Katılımcılar, panellere katılacak, FIDLab proje liderlerinin sunumlarını dinleyecek ve sektördeki gelişmeleri yakından takip edebilecekler.

Her bir katılımcının gidiş-dönüş bileti, havaalanı transferi, Marsilya’da 7 gece konaklama, günlük yemekler, ulaşım ve programla ilgili faaliyetler FIDCampus tarafından karşılanacaktır. Ayrıca, festival pass kartı sayesinde tüm gösterimlere ve etkinliklere kolayca erişim sağlayacaklardır.

Marsilya Uluslararası Film Festivali Katılımcı Başvuru için Tıklayınız

Fransa Uluslararası Film Festivali Başvurusu

WhatsApp duyuru kanalımıza üye olmak için tıklayın

Motivasyon mektubu ve CV eğitimine KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Yurtdışında Uygun Fiyatlı İnternet Uygulaması için tıklayınız ( 3 Dolar İndirim Çeki İçerir )

İnstagram grubumuza üye olmak ve anlık bildirim almak için tıklayınız

Erasmus+ Projeleri İçin Tıklayınız


Like it? Share with your friends!

198
1 share, 198 points

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
AyberkOguzz

AyberkOguzz

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir