Finlandiya Helsinki Uzun Dönem Gönüllülük Projesi


206
206 points

Finlandiya Helsinki Uzun Dönem Gönüllülük Projesi

Finlandiya Helsinki Uzun Dönem Gönüllülük Projesi
Scenic summer panorama of the Market Square (Kauppatori) at the Old Town pier in Helsinki, Finland

Sininauhasäätiö gönüllüleri, evsiz insanlarımızın günlük yaşamlarında paha biçilmez bir değere sahip olan koşulsuz sevgilerini ve zamanlarını vererek yardım etmektedir.

Eğer siz de talihsizlere yardım etmek ve aynı zamanda temel iş deneyimi kazanmak, yeni bağlantılar kurmak isterseniz, Sininauhasäätiö’nün gönüllülerine katılabilirsiniz. Sininauhasäätiö, evsizler, göçmenler veya dezavantajlı kişiler arasında çeşitli türlerde gönüllü çalışma görevleri sunmaktadır.

Uygulamalı çalışma gönüllüleri, evsizler için barınaklarda ve destekli konutlarda çalışmakta, müşteriler için serbest zaman etkinlikleri düzenlemekte ve pratik çalışmalar yapmaktadır.

Ofiste çalışan gönüllüler ise sosyal medya görevlerinde yardımcı olmakta, blog yazmakta, bağış toplama görevleri ve kampanyalar hazırlamakta ve proje ve pazarlama çalışmalarını uygulamalı olarak öğrenmektedir.

Gönüllüler, Helsinki’de kiralık bir dairede oda arkadaşlarıyla birlikte yaşamaktadır. Konaklama için ortak banyo ve mutfak bulunmaktadır. Yemek masrafları için S grubu kart kullanılabilen süpermarket veya restoranlar tercih edilmektedir. Gönüllüler, Helsinki içinde toplu taşıma için şehir kartı alır.

Gönüllüler, işle ilgili tanışma süreci için ilk günlerde eğitim almaktadır. Ayrıca, varışta ve ara eğitimler düzenlenmektedir. Yılda iki kez aylık toplantılar ve iki tazeleme günü gönüllülere sunulmaktadır. Ayrıca, bir mentor düzenli olarak iletişim halinde olacaktır.

Gönüllüler için önemli olan, zayıf durumdaki insanlara yardım etme iradesine sahip olmaktır. Olumlu bir tutum ve öğrenmeye açık bir zihin büyük önem taşır. Ofis işleri için ise pazarlama becerileri veya ilgi, sosyal medya becerileri, yazma becerileri, cesur ve kararlı bir karakterin yanı sıra olumlu bir tutum gerekmektedir.

Eğer siz de hayat dolu bir deneyim yaşamak ve yardıma ihtiyacı olan insanlara destek olmak isterseniz, Sininauhasäätiö’nün gönüllülerine katılabilirsiniz.

Başvuru için tıklayınız

Finlandiya Helsinki Uzun Dönem Gönüllülük Projesi

Yurtdışında Uygun Fiyatlı İnternet Uygulaması için tıklayınız ( 3 Dolar İndirim Çeki İçerir )

İnstagram Hesabımızı Takip Etmek Projelerden Haberdar Olmak İçin Tıklayınız

Erasmus+ Projeleri İçin Tıklayınız

WhatsApp grubumuza üye olmak ve anlık bildirim almak için tıklayınız


Like it? Share with your friends!

206
206 points

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
1
confused
fail fail
1
fail
fun fun
2
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
AyberkOguzz

AyberkOguzz

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir