Estonya 8 Gün Erasmus+ Projesi

Estonya 8 Gün Erasmus+ Projesi


183
183 points

Estonya 8 Gün Erasmus+ Projesi

Estonya 8 Gün Erasmus+ Projesi

Estonya’da düzenlenecek olan “Çeşitlilikte Uyum: Gençlik İçin” adlı 7 günlük gençlik değişimi, Estonya, Litvanya, Türkiye, İspanya ve Kıbrıs’tan 30 genci Taevaskoja’da bir araya getirecektir. Erasmus+ programı kapsamında gerçekleşecek olan bu proje, farklı geçmişlere sahip gençleri bir araya getirerek topluluklardaki sorunlara çözüm bulmayı hedeflemektedir.

Projenin temel amacı, dil geçmişi ne olursa olsun gençler arasında kapsayıcılığı ve kabulü teşvik etmek, anlayışı güçlendirmek ve bağlantıları artırmaktır. Gençlerin hikayelerini paylaşabilecekleri, birbirlerinden öğrenebilecekleri güvenli bir ortam yaratmak için bu projenin düzenlendiği belirtilmiştir.

Proje konusu oldukça hassas olduğundan, grup içinde destekleyici bir ortam sağlamak amacıyla proje liderinden program ve gençlik çalışması konusunda önceden deneyim istenmektedir. Ekip üyeleri arasında kimlik sorunlarıyla mücadele eden bireyler bulunmakta olup, bu proje için motivasyonlarının kişisel olduğu vurgulanmıştır.

Katılımcıların 18-26 yaş aralığında olması beklenmekte olup, genel çeşitliliğe katkı sağlamak adına farklı dilsel ve kültürel geçmişlere sahip olmaları önemlidir. Toplamda 30 katılımcı bulunacak ve her ortak ülkeden 6 katılımcı ile 1 deneyimli grup lideri proje ekibini oluşturacaktır.

Proje, 08-16 Nisan 2024 tarihleri arasında Estonya’nın Taevaskoja bölgesinde gerçekleştirilecektir. Bu tarihe yakın olanlar, yeşil pasaporta ve geçerli Schengen vizesine sahip olanlar başvuruda bulunabilirler.

Detaylar ve başvuru için tıklayınız

Estonya 8 Gün Erasmus+ Projesi

WhatsApp duyuru kanalımıza üye olmak için tıklayın

Ücretsiz Yurtdışı Eğitim Fuarı Davetiyesi için tıklayın

Yurtdışında Uygun Fiyatlı İnternet Uygulaması için tıklayınız ( 3 Dolar İndirim Çeki İçerir )

İnstagram grubumuza üye olmak ve anlık bildirim almak için tıklayınız

Erasmus+ Projeleri İçin Tıklayınız


Like it? Share with your friends!

183
183 points

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
AyberkOguzz

AyberkOguzz

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir