ESC İnsani Yardım Projeleri


181
181 points
ESC İnsani Yardım Projeleri

ESC İnsani Yardım Projeleri

2022 yılı itibariyle Avrupa Dayanışma Programı, insani yardım temalı yeni gönüllülük projelerini bünyesine dahil etti. ESC Gönüllülük projelerinden farklı olarak, insani yardım projeleri daha spesifik temalarda gönüllülük yapma fırsatı sunmakta ve daha geniş bir ülke yelpazesine gönüllülerin gitmesine imkan tanımaktadır.

İnsani Yardım Projelerinin Farklı Temaları

 Mülteci hakları, afet sonrası yardım, cinsiyet eşitliği, iklim krizi gibi çeşitli temalarda insani yardım projelerine katılmak mümkündür. Bu projeler, gönüllülere belirli bir alanda deneyim kazanma ve yardım sağlama fırsatı sunmaktadır.

Geniş Coğrafi Kapsam

 ESC İnsani Yardım Projeleri, gönüllülere Latin Amerika, Asya ve Afrika’ da, ESC Gönüllülük programından çok daha geniş bir alandaki farklı ülkelerde gönüllülük deneyimi edinme imkanı sağlamaktadır. Bu sayede, gönüllüler farklı kültürleri tanıyabilir ve uluslararası alanda tecrübe kazanabilirler.

Katılımcı Şartları

ESC Gönüllülük projelerindeki 30 yaş sınırı, insani yardım projelerinde 35 yaşa yükseltilmiştir. Bu sayede, insani yardım ve sivil toplum alanlarında profesyonel bir kariyere başlamak isteyenler için program oldukça avantajlı hale gelmiştir.

Destek ve Masraflar

 ESC İnsani Yardım Projeleri, dil ve seyahat desteği, sağlık sigortası, konaklama ve yemek masraflarını karşılamaktadır. Bu sayede, gönüllüler projelere odaklanabilir ve maddi endişelerden uzak bir şekilde yardım faaliyetlerine katılabilirler.

Başvuru Süreci

 ESC İnsani Yardım Projelerine başvuruda bulunabilmek için öncelikle Avrupa Gönüllülük Programı web sitesi üzerinden, çevrimiçi bir kursa katılmak gerekmektedir. Bu kurs tamamlandıktan sonra yapılan sınavdan yeterli puan alındığında, gönüllüler yüzyüze eğitim için yurtdışındaki bir lokasyonda düzenlenen oturumlardan birine katılmak üzere davet alırlar.

Yüzyüze eğitim oturumu;

  • Milano/İtalya
  • Lyon/Fransa
  • Bochum/Almanya
  • Madrid/İspanya

gibi farklı noktalarda gerçekleştirilir ve tüm masraflar program kapsamında karşılanır. Bu yaklaşık bir haftalık eğitim süreci tamamlandıktan sonra, gönüllüler ESC İnsani Yardım projelerine başvurabilir ve kabul almayı hedefleyebilirler. Ancak 5 Haziran 2023 itibariyle Eylül ayına dek programın yüz yüze kısmı askıya kaldırıldı. Eylül ayından itibaren tekrar yüz yüze program için zamanlar belirlenecek.

ESC İnsani Yardım Projeleri

Yurtdışında Uygun Fiyatlı İnternet Uygulaması için tıklayınız ( 3 Dolar İndirim Çeki İçerir )

İnstagram Hesabımızı Takip Etmek Projelerden Haberdar Olmak İçin Tıklayınız

Erasmus+ Projeleri İçin Tıklayınız

WhatsApp grubumuza üye olmak ve anlık bildirim almak için tıklayınız


Like it? Share with your friends!

181
181 points

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Zülal Çoban

Zülal Çoban

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir