Ermenistan’da 9 günlük Erasmus+ Projesi

Vitamin C booster: Çatışmalarla Mücadele için Yapıcı İletişim


194
194 points
Ermenistan'da 9 günlük Erasmus+ Projesi

Ermenistan’da 9 günlük Erasmus+ Projesi

“Vitamin C güçlendirici”, gençlik/sosyal çalışanları için önemli ve hayati becerilerin (ana yetkinliklerin) odaklandığı bir eğitim serisinin fikridir. XXI. yüzyılın en önemli yetkinlikleri olan Eleştirel düşünme, Yaratıcılık, İletişim ve İşbirliği’ne odaklanarak gençlik/sosyal çalışması ve genel olarak toplum gelişiminde bu yetkinliklerin uygulanabilirliğini keşfetmeyi amaçlamaktadır.

Bu sefer, iletişim konusunu keşfetmek için sizi davet ediyoruz. İletişim konusunu geliştirmek, iletişim becerilerimizi iyileştirmek, yapıcı iletişim fikirlerini ve prensiplerini ortaya çıkarmak, etkili çatışma yönetimi ile bağlantı kurmak ve bu şekilde farkındalığın artırılması, toplum gelişimi ve barış inşasına katkıda bulunmak amacıyla.

7 gün boyunca, 36 gençlik çalışanı, küçük ve büyük gruplara uygun çalışma yöntemlerimizi oynayarak, keşfederek ve benimseyerek konuya derinlemesine dalacak. Bu etkinliğin amacı, yapıcı iletişimin önemini, çatışma yönetimi ve barış inşası süreçlerindeki önemini anlamanızı sağlamak, iletişim becerilerinizi (sözlü ve sözsüz) geliştirmek, etkili çatışma yönetimi strateji ve prensiplerini keşfetmek, ilgili yöntemler ve araçlarla donatılmak ve birlikte yeni yöntemler oluşturmak.

Yaparak Öğrenme yaklaşımı, çoğunlukla rol oyunları, simülasyonlar, performanslar ve diğer tiyatral tekniklerle gerçekleştirilen birçok etkileşimli etkinlik sağlar. Her yöntemin tüm unsurlarıyla ilgili uzun değerlendirme oturumları yaparak, tüm katılımcıların detaylı bir anlayışa sahip olmalarını sağlayacağız.

Ermenistan, Çek Cumhuriyeti, Gürcistan, Almanya, Ürdün, Moldova, Portekiz, Romanya, İspanya, Ukrayna gibi ülkelerden katılımcılar için açık çağrı: Çatışmalarla Mücadele için Yapıcı İletişim için C Vitamini Güçlendirici: Eğitim Kursu

Gençlik çalışanları, Eğitmenler, Gençlik liderleri, Gençlik proje yöneticileri, Gençlik politika yapıcıları, Gönüllülük rehberleri, Gençlik koçları, Gençlik araştırmacılarına 18 yaş ve üzeri katılım açıktır.

3-11 Eylül 2023 | Abovyan, Ermenistan

“Vitamin C güçlendirici”, XXI. yüzyılın temel yetkinlikleri olan Eleştirel düşünme, Yaratıcılık, İletişim ve İşbirliği’ne (Critical thinking, Creativity, Communication and Collaboration) odaklanan ve gençlik çalışması ve toplum gelişimi alanında uygulanabilirliklerinin keşfedildiği bir eğitim serisinin fikridir.

Başvuru için tıklayınız.

İnfopack

İnstagram Hesabımızı Takip Etmek Projelerden Haberdar Olmak İçin Tıklayınız

Erasmus+ Projeleri İçin Tıklayınız

WhatsApp grubumuza üye olmak ve anlık bildirim almak için tıklayınız


Like it? Share with your friends!

194
194 points

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
1
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Rumeysa Açıkgöz

Rumeysa Açıkgöz

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir