Erasmus+ Projelerinde Nasıl Katılımcı Olurum?


201
201 points

Erasmus+ Projelerinde Nasıl Katılımcı Olurum?

Selamlar! Eğer sen de Erasmus+ projelerinde yer almak ve Avrupa’da uluslararası proje deneyimi kazanmak istiyorsan, işte senin için hazırladığımız  rehber. Bu adımları takip ederek  projelere kabul alma şansını artırabilirsin.

Yerel Gençlik Kuruluşlarında Aktif Ol

Türkiye’nin dört bir yanında aktif gençlik kuruluşları bulunmaktadır. Sosyal medyayı etkin bir şekilde kullanarak bu kuruluşları takip et, etkinliklerini öğren. Gönüllü veya stajyer arıyorlarsa hemen başvur. Bu kuruluşlara katılarak, seni daha yakından tanımalarını sağlarsın ve sosyal becerilerini gösterme şansı yakalarsın. Unutma, yereldeki projelerinde emek verdiğinde, bu kuruluşlar seni Erasmus+ projelerine dahil etmeye daha sıcak bakarlar. Çünkü diğer başvurucular sadece kağıt üzerinde bir özgeçmiş üzerinden değerlendirilirken sen becerilerini somut olarak gösterebilmiş olursun.

Europass CV ve Motivasyon Mektubu İçin Geri Bildirim Al

Projelere başvururken özgeçmişini ve motivasyon mektubunu doğru bir şekilde hazırlamak önemlidir. Europass CV’ni doğru şekilde düzenlediğinden ve motivasyon mektubunda öne çıkarmak istediğin noktalara doğru formatta değindiğinden emin ol. Çoğu zaman başvuruları incelerken özensiz başvurular daha ilk aşamada elenebiliyor.Bu konuda Eurodesk noktalarından veya gençlik çalışanlarından destek alabilirsin. Ayrıca, YouTube üzerinde bu konuda birçok kaynağa ulaşabilirsin. Doğru bir özgeçmiş ve etkileyici bir motivasyon mektubu, kabul şansını arttırmanın anahtarı olabilir.

Başvur, Başvur, Daha Çok Başvur

Şu bir gerçek ki kabul almanın en önemli yolu, çok sayıda projeye başvurmaktan geçer. Başvuruların çoğunda olumlu ya da olumsuz bir sonuç alamayabilirsin ama beklemek olmaz. Başvurmaya devam etmelisin. Facebook grupları, whatsapp toplulukları, Telegram kanalları, Instagram sayfaları ve gençlik kuruluşlarının duyurularını düzenli olarak takip et. İlk başvuranlardan biri olmaya çalış, çünkü bazen projelerin son başvuru tarihi hızla geçebilir.

Network’ünü Geliştir

Bu alanda daha fazla insan tanıdıkça, faaliyetlere dahil olma şansın artar. Erasmus+ bilgilendirme toplantılarına ve buluşmalarına katılmaya özen göster. Online etkinlikleri de kaçırma. Network’ünü genişletmek, başvurularında ve projelerde destek bulmanı kolaylaştırabilir. Sitemizdeki  güncel proje duyurularını sık sık kontrol etmeyi de unutma!

Bu adımları izlediğinde daha çok projeden geri dönüş almaya başlayacaksın. İyi şanslar!

Erasmus+ Projelerinde Nasıl Katılımcı Olurum?

Yurtdışında Uygun Fiyatlı İnternet Uygulaması için tıklayınız ( 3 Dolar İndirim Çeki İçerir )

İnstagram grubumuza üye olmak ve anlık bildirim almak için tıklayınız

İnstagram Hesabımızı Takip Etmek Projelerden Haberdar Olmak İçin Tıklayınız

Erasmus+ Projeleri İçin Tıklayınız


Like it? Share with your friends!

201
201 points

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Hatice Beyza Sezgin

Hatice Beyza Sezgin

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir