Erasmus Programı Nedir?


176
176 points

Erasmus Programı Nedir ? Erasmus programı, Avrupa Birliği tarafından 1987 yılında başlatılmış bir eğitim ve öğrenim değişim programıdır. Program, gençler, öğrenciler, eğitim ve öğretim personeli, genç yetişkinler ve kurumlar arasında Avrupa Birliği ülkeleri arasında mobilite sağlar.

Programın amacı, Avrupa Birliği ülkelerindeki eğitim kurumları arasında işbirliği sağlamak ve öğrencilere Avrupa Birliği ülkeleri arasında eğitim, öğrenim ve deneyim fırsatları sunmaktır. Program, öğrencilere Avrupa Birliği ülkelerinde eğitim alma, öğretim personeline Avrupa Birliği ülkelerinde eğitim verme ve kurumlar arasında işbirliği yapma fırsatları sunar.

Erasmus+ programı, öğrenciler için öğrenim değişimleri, eğitim ve öğretim personeli için öğretim değişimleri, genç yetişkinler için genç yetişkinler programı, kurumlar için işbirliği projeleri gibi birçok farklı seçenek sunmaktadır.

Programa katılmak için, katılımcının bir Avrupa Birliği ülkesinde yerleşik bir eğitim kurumunda kayıtlı olması ve ilgili bölümde okuması gerekir. Başvuru için daha ayrıntılı bilgiye ve Erasmus+ programına katılmak için, Avrupa Birliği’nin resmi web sitesi veya yerel eğitim kurumlarının Erasmus+ ofislerine başvurabilirsiniz.

Erasmus+ programının öğrenim değişimleri seçeneği, öğrencilere Avrupa Birliği ülkelerinde bir eğitim kurumunda eğitim alma fırsatı sunar. Öğrencilere, belirli bir dönem boyunca bir başka ülkenin eğitim kurumunda okuma veya staj yapma fırsatı sunar. Bu, öğrencilere farklı kültürler, dil ve eğitim sistemleri hakkında deneyim kazanma fırsatı sunar.

Eğitim ve öğretim personeli için öğretim değişimleri seçeneği, eğitim ve öğretim personeline Avrupa Birliği ülkelerinde eğitim verme fırsatı sunar. Bu seçenek, eğitim ve öğretim personelini diğer ülkelerdeki eğitim kurumlarına gönderir ve orada dersler verir veya öğretmenlerle işbirliği yapar.

Erasmus Programı Nedir?

Genç yetişkinler için genç yetişkinler programı seçeneği, genç yetişkinlere Avrupa Birliği ülkelerinde gönüllülük, staj veya çalışma fırsatları sunar. Bu seçenek, genç yetişkinlere Avrupa Birliği ülkelerinde farklı kültürler, dil ve eğitim sistemleri hakkında deneyim kazanma fırsatı sunar.

Kurumlar için işbirliği projeleri seçeneği ise, eğitim kurumları, sivil toplum kuruluşları ve işletmeler arasında işbirliği projeleri gerçekleştirmek için finansal destek sağlar. Bu projeler, eğitim kurumları arasındaki işbirliği, öğrencilerin Avrupa Birliği ülkelerinde eğitim alması veya öğretim personelinin Avrupa Birliği ülkelerinde eğitim vermesi gibi konularda olabilir.

Erasmus+ programının tüm seçenekleri, Avrupa Birliği ülkelerinde eğitim alma, eğitim verme ve işbirliği yapma fırsatları sunar

AB PROJELERİ İÇİN TIKLAYINIZ


Like it? Share with your friends!

176
176 points

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
1
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
AyberkOguzz

AyberkOguzz

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir